بسترن بی 30

مقایسه بسترن بی ۳۰ با تندر ۹۰ پلاس از نظر امکانات، مشخصات و قیمت

خودروهای بسترن بی ۳۰ (Besturn B30) و تندر ۹۰ پلاس به ترتیب توسط بهمن خودرو و ایران خودرو به عنوان سدان‌های داخلی در بازار ایران عرضه می‌شوند. در این مقاله قصد داریم این دو خودرو را از لحاظ امکانات، مشخصات و قیمت مقایسه کنیم.

خودروهای بسترن بی ۳۰ و تندر ۹۰ پلاس جزو سدان‌های داخلی بازار ایران محسوب می‌شوند. به همان اندازه که تندر ۹۰ پلاس برای مشتریان ایران آشنا به نظر می‌سد، بسترن B30 به عنوان یک خودرو چینی ناشناخته است. البته این سدان چینی نسبت به سایر خودروهای چینی در وضعیت خوبی قرار دارد و می‌تواند انتخاب خوبی محسوب شود. در ادامه با امکانات و مشخصات این دو خودرو آشنا می‌شویم.

بسترن بی 30

بررسی بسترن بی ۳۰

در سال‌های گذشته شرکت بهمن خودرو خودروهای روز دنیا را مونتاژ و به بازار عرضه می‌کرد، اما در حال حاضر بیشتر محصولات شرکت چینی فاو را مونتاژ می‌کند. در ابتدا شرکت بهمن خودرو محصول بسترن بی ۵۰ که نمونه بزرگ‌تری از بی ۳۰ بود را در بازار عرضه می‌کرد، اما از آن استقبال خوبی نشد و به همین دلیل محصول کوچکتر یعنی بسترن بی ۳۰ را در سبد محصولات خود قرار دارد. پلتفرم این خودرو با مدل پیشین فولکس واگن بورا یکی است.

بسترن بی 30

خودرو بسترن بی ۳۰ از لحاظ طراحی در وضعیت قابل قبولی قرار دارد. در نگاه اول جذابیت جلوی خودرو نگاه بیینده را جلب می‌کند و به همین دلیل ارزش خودرو را بیشتر از آنچه که هست بالا می‌برد. هرچند طراحی جانبی و بخش عقب خودرو از طراحی خوبی بهره نمی‌برد و همانند سایر خودروهای هم‌رده به نظر می‌رسد.

بسترن بی 30

همانند پلتفرم، بخش پیشرانه این خودرو نیز با خودرو فولکس‌ واگن یکسان است. هرچند این پیشرانه دیگر در خودروهای آلمانی استفاده نمی‌شود و حق استفاده آن در اختیار شرکت فاو قرار دارد. بسترن بی ۳۰ به موتور ۱.۶ لیتری مجهز شده که قدرت ۱۰۹ اسب بخار و گشتاور ۱۵۵ نیوتن‌متر تولید می‌کند. قدرت تولید شده از این موتور نیز به وسیله گیربکس ۵ سرعته دستی یا ۶ سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها می‌رسد.

بسترن بی 30

بررسی تندر ۹۰ پلاس

خودرو تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک از سال ۱۳۸۶ در بازار ایران عرضه می‌شود. این خودرو که نتیجه پروژه پرحاشیه L90 است، در روزهای اولیه با استقبال خوبی مواجه نشد، اما به تدریج مشتریان متوجه کیفیت بالای این خودرو شدند و از آن استقبال کردند. گفتنی است در ابتدا قرار بود تندر ۹۰ پلاس جایگزینی برای پیکان باشد، اما در حال حاضر به دلیل قیمت بالا افراد متوسط جامعه قدرت خرید آن را ندارند.

تندر 90 پلاس

ایران خودرو برای جذب مشتریان بیشتر، نسخه فیس لیفت این خودرو را به همراه تغییرات ظاهری و گیربکس جدید به بازار عرضه کرده است که ظاهر آن مورد استقبال بسیاری از مشتریان قرار گرفت. از این تغییرات می‌توان به چراغ‌های جلو، سپر، چراغ‌های عقب، نوار کرومی در صندوق و سپر و مه‌شکن عقب اشاره کرد. در قسمت کابین این خودرو نیز تغییراتی لحاظ شده، اما اصلی‌ترین تغییر آن، مجهز شدن به گیربکس اتوماتیک است.

تندر 90 پلاس

تندر ۹۰ پلاس به موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتر با قدرت ۱۰۵ اسب بخار و گشتاور ۱۴۰ نیوتن‌متر مجهز شده است. قدرت تولید شده از موتور این خودرو توسط گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. از لحاظ فنی خودرو تندر ۹۰ اتوماتیک و بسترن بی ۳۰ تا حدودی در وضعیت برابری قرار دارند، اما گشتاور بسترن B30 کمی بیشتر است. همچنین بر اساس منابع مختلف، شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت خودرو بسترن بی ۳۰ حدود ۱۴ ثانیه و حداکثر سرعت این خودرو نیز ۱۷۰ کیلومتر بر ثانیه اعلام شده است، اما شتاب تندر ۹۰ پلاس ۱۱.۷ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۱۷۵ کیلومتر است که از این حیث نسبت به بسترن B30 برتری دارد.

بسترن بی 30

قیمت 

قبل از قیمت باید به این موضوع اشاره کنیم که بسترن بی ۳۰ به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف سوخت ترکیبی ۷ لیتری را به همراه دارد که این میزان برای تندر ۹۰ پلاس ۸.۳ لیتر است. گنجایش صندوق عقب خودرو تندر ۹۰ پلاس حدود ۵۱۰ لیتر بوده که این میزان برای بسترن بی ۳۰ فقط ۴۸۰ لیتر است. آخرین قیمت تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک در بازار حدود ۱۰۹ میلیون تومان و بسترن بی ۳۰ نیز ۱۲۱ میلیون تومان اعلام شده است. هرچند مشتریان تندر ۹۰ پلاس باید این نکته را به یاد داشته باشند که پس از خروج شرکت رنو از ایران به بهانه پیروی از تحریم‌های آمریکا، تکلیف تولید این خودرو مشخص نیست و بحث تامین قطعات و لوازم یدکی آن نیز در شرایط نامعلومی قرار دارد.

جدول مقایسه مشخصات فنی

مشخصات تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک بسترن بی ۳۰ اتوماتیک
موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری
قدرت ۱۰۵ اسب بخار ۱۰۹ اسب بخار
گشتاور ۱۴۰ نیوتن‌متر ۱۵۵ نیوتن‌متر
گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک ۶ سرعته اتوماتیک
طول ۴۲۹۰ میلی‌متر ۴۶۲۵ میلی‌متر
عرض ۱۷۴۰ میلی‌متر ۱۷۹۰ میلی‌متر
ارتفاع ۱۵۲۵ میلی‌متر ۱۵۰۰ میلی‌متر
فاصله بین دو محور ۲۶۳۰ میلی‌متر ۲۶۳۰ میلی‌متر
وزن ۱۱۵۵ کیلوگرم ۱۱۵۵ کیلوگرم
مصرف سوخت ترکیبی  ۸.۳ لیتر ۷ لیتر
حجم صندوق بار ۵۱۰ لیتر ۴۸۰ لیتر
شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت
۱۱.۷ ثانیه ۱۴ ثانیه
حداکثر سرعت ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت
قیمت در بازار
۱۰۹ میلیون تومان ۱۲۱ میلیون تومان

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. اولا بسترن ۲۰ میلیون گرونتره باید بهتر باشه پس چرند نگین دوم شتاب ال نود خیلی بیشتر از این لگن چینه

  2. آقامن هم ال ۹۰ داشتم هم درحال حاضربسترن دارم ولی صرف نظر از داشبورد جدید وطاهر جدید بسترن سگ ال ۹۰ شرف داشت و هرینه هاکمترو شتابش بیشتروبهتر بود انصافا بسترن دیرترحرکت میکنه حالا یعده متعصب میان میگن نه ولی با ال۹۰ جاده خاکی و کویر و رودخونه ویکسری جاها رفتم که با بسترنم دوباره نتونستم برم .

  3. فقط داشبورد بسترن می ارزه به کل کاردستی ال نود

  4. همه جوره بسترن بی بالا تر از اون یکیه