تسلا مدل 3

ایلان ماسک برای هک تسلا مدل ۳ جایزه می‌دهد

ایلان ماسک برای عیب‌یابی تسلا مدل ۳ (Tesla Model 3) به هر کسی که این خودرو را هک کند یک دستگاه خودرو تسلا جایزه می‌دهد. این شرکت در سال ۲۰۱۶ نیز برای هک این خودرو حدود ۹۰۰ هزار دلار جایزه تعیین کرده بود.

کارشناسان حوزه ایمنی می‌گویند برای افزایش امنیت خانه‌هایتان از یک سارق حرفه‌ای کمک بگیرید؛‌ چرا که آن‌ها نقص‌های امنیتی را برای شما آشکار می‌کنند و شما می‌توانید ایرادها را برطرف کنید. طبق همین اصل بسیاری از شرکت‌های بزرگ با برگزاری مسابقه‌ای با نام عیب‌یابی قبل از عرضه محصولات خود از هکرها می‌خواهند تا میزان امنیت آن‌ها را بسنجند. کمپانی نت اسکیپ (Netscape) نخستین شرکتی بود که در سال ۱۹۹۵ مسابقه عیب‌یابی را برگزار کرد. چنین مسابقه‌هایی خیلی زود ترویج پیدا کردند و هکرهای کلاه سفید نیز برای گزارش آسیب‌پذیری‌های نرم افزاری پیش‌قدم شدند. در همین رابطه برای آموزش به شرکت‌ها کنفرانس‌هایی چون DefCon برگزار می‌شود.

درسال ۲۰۰۴ شرکت موزیلا فایرفاکس نیز برای شناخت نواقص امنیتی مروگر خود حدود ۵۰۰ دلار به هکرهای کلاه سفید پرداخت کرد. پس از آن در سال ۲۰۰۷ شرکت اپل هم برای شناسایی باگ‌های امنیتی سیستم عامل macOS X از هکرها دعوت کرد. همچنین از سال ۲۰۱۰ شرکت گوگل برای رفع مشکلات برنامه‌های کاربردی وب و فیس بوک به هکرها ۵۰۰ دلار پاداش داد که این فراخوان تاکنون ادامه دارد و شرکت گوگل در مجموع ۲ میلیون دلار به هکرها جایزه داده است.

تسلا مدل 3

جایزه برای هک تسلا مدل ۳

ایلان ماسک، مدیر اجرایی و بخش تولید وسایل نقلیه الکتریکی شرکت تسلا برای عیب‌یابی و شناسایی باگ‌های امنیتی و نواقص نرم افزار خودرو تسلا مدل ۳ به هر کسی که بتواند این خودرو را هک کند، یک خودرو تسلا جایزه می‌دهد. شرکت تسلا تاکنون جایزه‌های متعددی را به هکرها پرداخت کرده است. برای مثال این شرکت در سال ۲۰۱۶ برای عیب‌یابی این خودرو جایزه‌ای ۹۰۰ هزار دلاری تعیین کرده بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه