قیمت چری آریزو 6

قیمت چری آریزو 6 برای بازار ایران اعلام شد (بهمن 97)

قیمت چری آریزو 6 (6 Chery Arrizo) برای اولین بار در بهمن 97 اعلام شد. چری آریزو ۶ محصول جدید شرکت مدیران خودرو است که اخیرا مراحل تولید آن شروع شده و به زودی در بازار ایران عرضه می‌شود.

خودرو چری آریزو 6 به عنوان محصول جدید شرکت مدیران خودرو محسوب می‌شود که مدتی است مراحل تولید آن شروع شده است. قوای محرکه این خودرو همانند خودروهای چری آریزو 5 و چری تیگو 7 خواهد بود. چری آریزو 6 به موتور 1.5 لیتری توربو مجهز شده که قدرتی معادل 147 اسب بخار و گشتاور 210 نیوتن‌متر تولید می‌کند. شرکت چری برای این محصول جعبه دنده متفاوتی را نسبت به سایر محصولات خود در نظر گرفته است. این خودرو به گیربکس CVT مجهز است که در حالت تیپ ترونیک به جعبه دنده اتوماتیک 9 سرعته مجهز شده و می‌تواند سرعت صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت را ظرف مدت 9.2 ثانیه طی کند.

مدیران خودرو گران‌فروشی می‌کند!

شرکت مدیران خودرو برای خودرو چری آریزو 6 که محصول مونتاژی چینی جدید این شرکت محسوب می‌شود، قیمت 289 میلیون و 700 هزار تومان را در نظر گرفته که چنین قیمتی برای این سدان لوکس بسیار زیاد است. بدون شک نهادهای نظارتی باید به فرایند قیمت‌گذاری محصولات مدیران خودرو توجه ویژه‌ای داشته باشند؛ چراکه چنین قیمت‌گذاری در گذشته نیز رخ داده است. برای مثال خودرو چری آریزو 5 توربو در بازار جهانی با قیمتی بین 13 هزار و 300 تا 14 هزار و 500 دلار به فروش می‌رسد، اما مدیران خودرو برای آن قیمت 191 میلیون و 900 هزار تومانی را اعلام کرده است.

قیمت چری آریزو 6

در حال حاضر خودرو چری آریزو 6 نیز در بازارهای جهانی با قیمت بین 16 هزار تا 16 هزار و 900 دلار فروخته می‌شود، اما مدیران خودرو قیمت آن را برای بازار ایران حدود 289 میلیون و 700 هزار تومان اعلام کرده است. اگر بخواهیم اختلاف قیمت میان چری آریزو 5 و 6 را مبنا قرار دهیم، قیمت چری آریزو 6 می‌بایست کمتر از 240 میلیون تومان باشد. برای درک سیاست گران‌فروش مدیران خودرو کافی است به این نکته توجه کنیم که قیمت خودروهایی چون سیتروئن سی 3 و سوزوکی گرند ویتارا در بازارهای جهانی 20 هزار دلار است؛ یعنی 4 هزار دلار بیشتر از چری آریزو 6، اما در بازار ایران با قیمتی کمتر از چری آریزو 6 یعنی حدود 260 میلیون تومان به فروش می‌رسند.

قیمت چری آریزو 6 در بهمن 97

نام خودرو قیمت
چری آریزو 6 289 میلیون و 700 هزار تومان

۳ دیدگاه

  1. قیمت ۲۹۰ میلیون برای همچین خودرویی فوقالعاده زیاده . شک نکنید فروش موفقی نخواهد داشت

    (0)
  2. بله بله من که توی عمرم همچین پولی نداشتم

    (1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*