ایرانسل

سفیر سابق آفریقای جنوبی در ایران به دلیل ارتباط با پرونده مناقصه ایرانسل بازداشت شد

پلیس آفریقای جنوبی اعلام کرد یوسف سالوجی به دلیل اتهام فساد مالی در ارتباط با پرونده مناقصه ایرانسل بازداشت شده است. در این مناقصه شرکت مخابراتی ام تی ان برنده شده بود.

یوسف سالوجی که آن را به عنوان سفیر سابق آفریقای جنوبی در ایران می‌شناسیم، به دلیل اتهام فساد مالی در پرونده مناقصه ایرانسل بازداشت شد. بر اساس اعلام پلیس آفریقای جنوبی، یوسف سالوجی به دلیل اینکه مانع پیروزی شرکت مخابراتی ترک سل در مناقصه ایرانسل شد و به ازای آن حدود 100 هزار دلار رشوه دریافت کرده بود، بازداشت شد. البته مدتی قبل شرکت مخابراتی ترک سل در دادگاهی در واشنگتن علیه شرکت ام تی ان به دلیل پرداخت رشوه شکایت کرده بود.

تخلف در مناقصه ایرانسل

پلیس آفریقای جنوبی در این خصوص اعلام کرد شرکت ام تی ان ایران در حالی به عنوان برنده مناقصه اعلام شده که قبل از آن شرکت مخابراتی ترک سل این مناقصه را برنده شده بود. گفتنی است با برنده این مناقصه قراردادی 15 ساله و به ارزش 32 میلیارد دلار در ایران بسته شد. پس از اینکه خبر بازداشت یوسف سالوجی رسانه‌ای شد، ارزش سهام ام تی ان به میزان چشمگیری سقوط کرد. البته تاکنون شرکت ام تی ان به خبر بازداشت بازداشت سالوجی واکنشی نشان نداده است. گفتنی است این مناقصه که شرکت مخابراتی ام تی ان برنده شد، به اپراتور خصوصی ایرانسل ایران مربوط است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. والا مردم خوب جرعتی دارن میان ایران😂