باتری هواوی میت 20

راز طول عمر زیاد باتری هواوی میت ۲۰ چیست؟

طول عمر باتری هواوی میت ۲۰ (Huawei Mate 20) به میزان قابل توجهی زیاد است و دلیل آن نیز برخورداری از فناوری‌های ویژه‌ای چون تراشه Kirin 980 است که مهندسان هواوی برای آن در نظر گرفته‌اند.

گوشی های هوشمند امروزی باید طوری طراحی شوند که نیازهای مختلفی را برآورده کنند. گذشت روزهایی که از گوشی‌ها فقط برای تلفن زدن، پیامک دادن یا گرفتن عکس استفاده می‌شد. امروزه به این وسیله نیاز داریم تا ایمیل بفرستیم، شبکه های اجتماعی را زیر و رو کنیم، ویدیوها را دانلود یا استریم کنیم، بازی کنیم و در مورد همه چیزهایی که باید در طول روز انجام دهیم، کمک حالمان باشد. به‌علاوه، کاربر نمی‌خواهد در طول روز و برای انجام کارهایش مدام نگران شارژ گوشی باشد. دستگاه‌های سری Huawei Mate 20 با فناوری‌هایی که دقیقا برای این نوع استفاده طراحی شده‌اند، به بازار آمده‌اند.

دلایل عمر زیاد باتری هواوی میت ۲۰

انرژی کمتر، عملکرد بالاتر

Kirin 980 اولین تراشه (SoC (System on a chip یا سیستم روی یک تراشه است که به یک پردازنده Cortex-A76، پردازنده گرافیکی Mali-G76 و به Dual-NPU (واحد پردازش عصبی دوتایی) مجهز است. این بسته قدرتمند به سری هواوی میت ۲۰ کمک می‌کند تا عملکردی روان‌تر و سریع‌تر و عمر باتری بیشتری داشته باشد.
به نسبت پردازنده‌ای که در Kirin 970 بود، پردازنده مبتنی بر Cortex-A76 از لحاظ عملکرد ۷۵ درصد و از لحاظ مصرف بهتر انرژی ۵۸ درصد بهتر شده است. همچنین بر اساس آزمایش‌های خود هواوی، پردازنده گرافیکی Mali-G76 در مصرف انرژی بهتر از نسل قبلی خود عمل می‌کند؛ تا جایی‌که این رقم به ۱۷۸ درصد مصرف انرژی بهتر در نسل جدید ختم می‌شود.

باتری هواوی میت 20

نیاز وسیله را توجیه می‌کند

هواوی این CPU را طراحی کرده تا اطمینان حاصل کند که می‌تواند نیاز به افزایش مصرف باتری را برای کاربردهای سنگین، مانند زمانی که یک کاربر در حال بازی است یا یک ویدیو ۴K را استریم می‌کند، برطرف کند. معماری راندمان انرژی سه سطحی سی پی یو Kirin، در کنار مکانیسم زمان‌بندی فلکس به آن اجازه می‌دهد با نحوه استفاده سنگین، متوسط و سبک کاربر وفق پیدا کند. این فرایند کمک می‌کند متوسط مصرف انرژی در هنگام استفاده از گوشی در زندگی واقعی پایین بیاید.
به عنوان مثال، سی پی یو تنها زمانی به سرعت کامل می‌رسد که کاربر در حال کار روی کارهای سنگینی که به پردازش فشرده نیاز دارد؛ مانند بازی باشد. در حالت بی‌کار، هسته‌هایی که کارایی بالا و به همان نسبت مصرف انرژی بالایی دارند، قدرتشان کم می‌شود و کار را به هسته‌های کندتر که انرژی کمتری مصرف می‌کنند، می‌سپرند.

باتری هواوی میت 20

باتری‌هایی با حجم بالا

باتری هواوی میت ۲۰ (Huawei Mate 20) یک باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی، باتری هواوی میت ۲۰ پرو نیز یک باتری ۴۲۰۰ میلی‌آمپر ساعتی و باتری هواوی میت ۲۰ ایکس با ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی دارند. خالی شدن این باتری‌های عظیم حتی در استفاده‌های زیاد در تمام طول روز، نزدیک به غیرممکن است.

گوشی های هوشمند امروزی باید بتوانند هم‌پای استفاده مکرر کاربران راه بیایند. Kirin 980 سری گوشی های هواوی میت ۲۰ طوری طراحی شده است که نه تنها این نیاز را برطرف می‌کند، بلکه چیزی که عرضه می‌کند بیش از نیاز کاربران خوره گوشی های هوشمند است. این طراحی عملکرد و اتصال بهینه را در هر موقعیتی، پیشکش می‌کند؛ بنابراین کاربر می‌تواند به هر چیزی که نیاز دارد، دسترسی داشته باشد.

باتری هواوی میت 20

این یک چالش برای کاربران است که بتوانند به هر شیوه‌ای که مد نظرشان است باتری گوشی خود را خالی کنند. با این حال وقتی گوشی به شارژ احتیاج دارد، به سرعت شارژ می‌شود تا خللی در کار روزانه‌ کاربر پیش نیاید. برای همین است که دستگاه‌های سری هواوی میت ۲۰ همراهی تمام عیاری برای کاربر محسوب می‌شوند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. دمش گرم ما چیکار به رازش داریم