آخرین مطالب
10
امروز
بازی زولا
توریست های فضایی

روسیه توریست های فضایی را به ایستگاه فضایی بین المللی می‌برد

سازمان فضایی فدرال روسیه (روسکاسموس) اعلام کرده که تا سال 2021 قصد دارد مسافرهای فضایی خود را با خود به ایستگاه فضایی بین المللی ببرد. تعداد این مسافران 2 نفر است و هر دو از سرمایه‌داران بزرگ جهان محسوب می‌شوند.

روسیه از سال 2001 در تلاش است تا توریست های فضایی را به ایستگاه فضایی بین المللی ببرد. تا بدین لحظه تنها 7 نفر موفق به کسب آمادگی برای این سفر عجیب و غریب شده‌اند. البته تباید تعجب کنید که چرا این تعداد اینقدر کم است٬ زیرا هر کسی توانایی پرداخت هزینه‌ی آن را ندارد. این شرکت حالا پس از سال‌ها اعلام کرده است که دو توریست فضایی دیگر را قصد دارد در اواخر سال 2021 میلادی به این ایستگاه فضایی ببرد.

توریست های فضایی با چه چیزی سفر می‌کنند؟

سازمان فضایی فدرال روسیه (Roscosmos) قراردادی را با شرکت “Space Adventures” برای همراه ساختن دو مسافر فضایی در اواخر سال 2021 با خود و بردن آن‌ها به ایستگاه فضایی بین المللی٬ منعقد کرده است. این دو فرد توسط فضانور سویوز (Soyuz) به فضا خواهند رفت و مدت زمان این سفر نیز٬ کوتاه عنوان شده است.

هرچند نام این مسافرهای فضایی توسط روسکاسموس اعلام نشده است٬ اما حدس اینکه دو فرد ذکر شده به قدر کافی سرمایه‌دار هستند تا به لیست آن 7 فرد مسافر طی 20 سال گذشته به فضا اضافه شوند٬ آسان است. چنین سفرهایی به سازمان فضایی فدران روسیه کمک می‌کند تا بودجه‌ی صنعت فضانوردی این کشور را تامین کنند. این واقعتیست که به وضوح در بیانیه‌ی این سازمان روسیه‌ای ذکر شده است. این سفرها همچنین می‌توانند تبلیغ بسیار خوبی برای ماموریت‌های آینده‌ی آن‌ها باشد.

برخی شرکت‌های خصوصی نیز در حال کار برای جذب توریست های فضایی هستند. از مهم‌ترین این شرکت‌ها می‌توان به Virgin Galactic اشاره کرد که قصد دارد چندین فرد بدون تجربه‌ی فضانوردی را پیش از سفر روسکاسموس٬ به فضا ببرد. این نشان می‌دهد که این روزها دیگر با پول می‌توان هرچیزی را خرید!

یک دیدگاه

  1. خوب پول الکی در میارن

    (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*