آخرین مطالب
15
امروز
وزیر ارتباطات

شکایت 2 هزار نفر از مردم اهواز از وزیر ارتباطات به خاطر امکان استفاده از تلگرام و اینستاگرام در ایران

معاون دادستان کل کشور گفت 2 هزار نفر از مردم اهواز و مدعی‌العموم از وزیر ارتباطات به خاطر ایجاد امکان دسترسی به تلگرام و اینستاگرام در ایران شکایت کرده‌اند که پس از بررسی ممکن است حکم انفصال از خدمات دولتی آذری جهرمی صادر شود.

جواد جاویدنیا، معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور عنوان کرد به وزیر ارتباطات در خصوص اجرای قوانین و مصوبه‌های کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و اجرای دستورات قضایی تذکرهای متعددی ابلاغ شده است. با توجه به اینکه هر مسئولی وظیفه دارد قوانین، دستورات قضایی و مصوبه‌های شورای عالی فضای مجازی را انجام دهد، اما وزیر ارتباطات به تذکرهایی که داده شد توجه نکرد. ما سعی کردیم این موضوع را به شیوه مسالمت‌آمیزی برطرف کنیم تا وزیر ارتباطات قوانین را اجرا کند، اما محمد جواد آذری جهرمی به این تذکرها توجهی نداشته و سرانجام علیه وی در دادسرای کارکنان تهران شکایتی طرح شده است. البته این شکایت هم از طرف مدعی‌العموم و هم از طرف 2 هزار نفر از مردم اهواز شکل گرفته است.

دلیل شکایت مردم اهواز از وزیر ارتباطات

معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور در ادامه افزود حدود 2 هزار نفر از مردم اهواز به دلیل اینکه در فضای مجازی کشور بستری امن فراهم نشده است، از وزیر ارتباطات شکایت کرده‌اند، زیرا توسط این فضا تعدادی از جوانان جذب گروه‌های تکفیری شده و سرانجام حادثه تروریستی رژه نیروهای مسلح اتفاق افتاده است و عزیزانشان شهید شدند. همچنین مردم اهواز هم از وزیر ارتباطات، مدیران اینستاگرام و تلگرام شکایت کردند. در واقع وزیر ارتباطات با دو شکایت مواجه است، یکی عدم اجرای قوانین و مقررات دولتی و عدم اجرای دستورات قضایی موضوع ماده 576 کتاب تعزیرات قانون مجازات اسلامی است.

جواد جاوید نیا در خصوص طرح دومین شکایت از وزیر ارتباطات عنوان کرد:

دومین عنوان شکایت وزیر ارتباطات هم بسترسازی برای جاسوسی رایانه‌ای دشمنان از اطلاعات کلان مردم (بیگ دیتا) است. براساس قانون جرائم رایانه‌ای در دسترس قرار دادن این‌گونه داده‌ها برای بیگانگان جاسوسی رایانه‌ای، سری به‌شمار می‌رود. بیگانگان قادر خواهند بود با تحلیل دیتا و جاسوسی نقطه‌به‌نقطه‌ای که از شهروندان کشور ایجاد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که برای به‌کارگیری در اغتشاشات از این اطلاعات به دست می‌آورند، نظم و امنیت کشور را به هم بزنند و این موارد مصداق دقیق جاسوسی رایانه‌ای است.

بر اساس ماده 576 و هم در ماده 731 کتاب تعزیرات قانون مجازات اسلامی یا ماده 3 جرائم رایانه‌ای اگر وزیر ارتباطات در دادگاه محکوم شوند، حکمی که برایشان در نظر گرفته می‌شود به احتمال زیاد انفصال از خدمات دولتی است؛ به بیانی دیگر وزیر ارتباطات از تمامی سمت‌های دولتی محروم خواهد شد.

شکایت مدعی‌العموم به دلیل مطالبات مردمی بود

معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور در ادامه افزود شکایت مدعی‌العموم به دلیل مطالبات مردمی در فضای مجازی و حقیقی بود. ما سعی کردیم از هر نوع تنش جلوگیری کنیم، اما زمانی که مشاهده می‌شود تذکرهای متعددی که در زمینه حفظ حقوق مردم در فضای مجازی نادیده گرفته می‌شود و منابع کشور از دست می‌رود، ناچاریم شکایت خود را مطرح کنیم. امیدوارم در فضای مجازی اطمینان زیادی حاصل شود تا دیگر در زندگی آنلاین و اقتصادهای آنلاین مردم شاهد خطر و تهدیدی نباشیم تا استقلال ایران در این فضا حفظ شود. جاویدنیا تاکید کرد بر اساس اطلاعات افشا شده متوجه شدیم که اطلاعات کاربران ایرانی توسط تلگرام در اختیار دشمنان ایران یعنی عربستان و منافقان قرار می‌گیرد.

وزیر ارتباطات

برگشت هزینه خرید ارز مجازی تضمینی نیست

جاویدنیا در این خصوص عنوان کرد در حال حاضر به دلیل اجرا نشدن دستورات و مصوبه‌های قانونی، ما با تهدید ارز مجازی تلگرام یا همان گرام مواجه‌ایم. به همین دلیل به مردم و مسئولان هشدار می‌دهیم که اگر ارز دیجیتالی گرام خریداری کنند، هیچ تضمینی برای بازگشت هزینه انجام شده آن‌ها وجود ندارد؛ زیرا دشمن قصد دارد با این روش پول کاربران ایران را دریافت کرده و دسترسی آن‌ها را به پولشان قطع کند. معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور تاکید کرد هر نوع خرید و فروش ارز گرام جرم محسوب شده و به نوعی اخلال در نظام اقتصادی کشور به‌شمار می‌رود.

جاوید نیا در پایان خاطرنشان کرد:

به تمامی مدیران کانال‌های تلگرامی، بانک‌ها و درگاه‌های بانکی هشدار می‌دهیم که در خصوص خرید و فروش ارز گرام فعالیتی را انجام ندهند؛ چراکه دستگاه‌های قضایی به شدت با این افراد برخود خواهند کرد و با هیچ شخصی یا گروهی نیز مدارا نمی‌شود، زیرا می‌خواهیم از جنگ اقتصادی جلوگیری کنیم.

۲۶ دیدگاه

 1. بعضی چیزها شاید به نظر نیاید ..ولی ایا میدانید یکی از نابسامانیهای وهرج ومرج شدن واشفتگی های بازار وگرانیها یک دلیل خیلی مهمش اگهی دادن هر شخصی به دلخواه خود در اگهی گذاشتن در دیوار ..وشیپور هست ومیدانید این دوسامانه دست دلالان وخودسر بودن مردم را به طور صددرصد باز گذاشته ..چرا جلوی این دو سامانه دیوار وشیپور گرفته نمیشود وتازمانی که این دوسامانه باشند وضع مملکت بدتر مشود وبهتر نمیشود به اونوان مثال یک خودرو که قیمتش را باید با نظر کارشناس فروخته شود ولی در دیوار هرکسی برای خودش وبا چند برابر قیمت در دیوار میگذارد والباقی نیز با دیدن یک قیمت بالا تبعیت میکنند واگر این دو سامانه قعطع شود به نظر خیلی اعداد وارغام پائین خواهد امد.

  (-7)
  • ببینید چه آدم های کوته فکری تو کشور ما هستند

   فقط بلدن فلسفه بی خود ببافن و یک ضره منطق در حرف هاشون نیست

   اصلاً عرضه و تقاضا نمی فهمند و از نظر اینها باید هر پسری که هر دختری رو برای اولین بار خاستگاری کرد، جواب دختر بله باشه!

   دنیای خداوند مبتنی بر عرضه و تقاضا هست و نمیشه شما خودت رو عرضه کنی به یک دختر خانم و اون تقاضای شما رو حتماً پذیرش کنه

   کسی که گرون می فروشه لطف کن شما ازش نخر!!! این چیزها رو بفهم

   باید به حال شما گریست

   با سپاس

   (7)
 2. باسلام .تورا تیشه دادم که هیزم کنی .ندادم که دیوار مردم کنی .باید فرهنگ سازی نمود .

  (3)
 3. سال 2019 میلادی مردم جهان در چه فکرن مردم ما در چه فکر!!!!!!!!!!!!! بجای اینکه برای هوای آلوده تون شکایت کنین، برای آب استانتون شکایت کنین از فضای مجازی شکایت میکنین؟!! البته اینکه یه عده تندرو دارن اینکارارو میکنن جای شکی نیس… بعد قضیه اعتراضات تلگرامو بهونه کردن الانم اینستا… مه امنیت رو تو یر مردم نمیزدن! چی شد؟ الان اینستاگرام امنیت رو به خطر انداخته!!! کشوری که با یه اپلیکیشن به خطر بیفته همون بهتر بیفته … واثعا بعضی حرفا و رفتارا خنده دار و البته احمقانه اس

  (11)
 4. جناب جهرمی ؟
  بنده نمیدونم کی هستی و باطن اصلیت چیه !
  تا جایی که من در رسانه ها دیدمتون ادمی روشن فکر و طرف دار مردم دیدمت ، حد اقل از ظاهر که واقعا کم حقه ایی نیست از بشر برای پیگیری اهداف جاه طلبانه و بی رحمانه و ….
  اگه روشن فکری ؟ هدف داری ؟
  برو جات این جا نیس سر از زندان در میاری چون روشنی …
  نه اگه دیدم به کارت ادامه میدی
  یقین دارم
  صد درصد
  هزار مرتبه قسم
  فیلم بازی میکنییییییییییییییییییییین
  مثل بقیه ماجرااااااهااا ؟
  Ok ?
  طرف دار مردم بودی ، روشن فکری ؟ قربونه دستت دعا میکنم از شررر خلاص شی
  نه بازی میکنی
  خدا …کنه ، که جزو بازی گرای یک فیلم جنایی هستی ،
  خدا نظاره گره
  بدرود

  (2)
  • از خودشونه و فقط فیلم بازی می کنه تا انتخابات 1400 تنور انتخابات (مردم رو دوباره گول بزنند) رو گرم کنند و این شخص که لیسانس علمی کاربردی!!!! داره رو رئیس جمهور کنند؟؟؟؟

   باید گریست

   با سپاس

   (3)
 5. تو این مملکت هر کی که به نفع مردم کار میکنه سرش رو میکنن زیر آب به هر بهانه ای که شده

  (6)
 6. وزیر ارتباطات قبلی هم بخاطر افزایش پهنای باند کشور ب مجلس احضار شده بود

  خدایا شکرت

  (9)
 7. همش فیلمهای برای بزرگ کردن این وزیر.. این وزیر از خودشونه

  (14)
 8. پروژه جدید کلید خورده مظلوم جلوه دادن وزیر جوان و مردمی بودن ایشون برای کاندیداتوری انتخابات بعدی
  دوره سیاه بازیا تموم شده

  (17)
 9. والا ما اهوازی هستیم و روحمون هم از این جریان خبر ندارن. اگه کسی تونست به جز دیدن بازی فولاد یا استقلال خوزستان 2هزارتا اهوازی رو هم نظر کنه جایزه داره، اما با این حال شخصا از طرح این شکایت معذرت خواهی می کنم.
  باید از اونیکه که گفت اونچنون رونق اقتصادی میاریم یا اونی که گفت این یارانه پول امام زمانه شکایت کرد

  (33)
 10. مردم اهواز مشکل دیگه ای نداشتید شما؟
  الان مهم ترین مشکل شما تلگرام؟
  وضعیت اقتصادی؟دلار؟رفاه؟مسکن؟
  اینا همش برا شما ها اوکی؟
  فقط تلگرام مشکل داره و دغدغه اصلی شماس؟

  ببخشید اینکه امنیت رژه تامین نمیشه
  اینکه سرباز که مثلثش پره و آماده س ت همچین
  شرایطی به دشمن تیراندازی کنه فرمان آتش به اختیار نداه
  اینکه سربازایی که رژه میرن لباس ضد گلوله ندارن

  تقصیر وزیر اطلاعات و تلگرام؟

  یه کوچولو فکرم بکنید.ما میدونیم شما دادارین.شما جوون از دست دادین
  بچه تون جلو چشاتون پرپر شد.اون پسر بچه محمدطاها بود رو دست باباش
  فک کنم جون داد.همه اینارو درک می کنیم.اما آیا این تقصیر تلگرام؟…

  گجت نیوز بچااپ

  (27)
  • اقای باهوش مشکل معیشت و اقتصاد نه به مردم اهواز ربط داره و نه به تلگرام ربط داره و نه به وزیر ارتباطات البته اگه عرضه داری از مردم شریف اهواز یاد بگیر مشکلت چه طوری حل کنید میتونی مثل مردم اهواز اعتراضت به گوش مسولین برسون البته اگه نگران معیشتت هستی

   (-26)
   • ببخشید ما کجا باید اعتراض کنیم و هیچ اتفاقی برامون نیافته؟

    از کجا معلوم شب تو رخت خواب خودمون خوابیده باشیم نه تو یک گور؟؟؟

    خفقان رو احساس نمی کنی؟؟؟

    (19)
    • خفقانی که از طریق فضای مجازی ومخصوصا اینستاگرام را برات ساختن رو احساس کنیم.😊😊😊اینکه از طریق این فضا دارند مردم رو برضد مقامات ومسوولان تحریک میکنند و مردم هم که از فشارهای اقتصادی در رنج هستند زود تحریک دست منافقانی که در آلبانی نشستند و حدود 2 الی 3000 تا کانال در اینستا وتلگرام و …. دارند و هدف هم اینه که شرایط را بحرانی واغراق گونه نشان بدهند ومردم را با تصاویر تکراری به زور به خیابان ها بکشانند وبر علیه نظام شعار بدهند. نه عزیز جون شما دوست داری استقلال کشورت رو به حراج بذاری ولی هنوز هستند مردمی که شماها آنها را نمی بینید ولی همانند شما بر سر استقلال کشور و مستقل بودن کشور وسبک زندگی سالم وعدم نفوذ ودخالت اجنبی تا آخرین قطره ی خون خود وعزیزانشان ایستاده اند حالا امثال شما خواب را دوست دارید ودوست دارید خودتان را بخواب بزنید باید به نفس خواب رفته خود برگردید و جنایات دشمنان ما را که هر روز بر علیه ملتها دشمنی می کنند وبه خاک وخون میکشند ملتها را چه خودشان مستقیم وچه با حمایت های خود غیر مستقیم از نو ببینید وبخوانید تا شاید تجربه ای برای شما حاصل شود. این حرف ما نیست واین تصویر از دشمن هم ما نساختیم بلکه با پر رویی و وقاحت وگستاخی وبی شرمی در رسانه های خود به تصویر می کشند و افتخار هم میکنند. البته برخی از همین ملتها از چهره های خون خوار مسولان خود در به راه انداختن جنگ و فتنه در کشورهای دیگر ناراحت هستند و احساس شرم میکنند که گرفتار همچین مسوولانی هستند ولی متاسفانه در داخل کشور ما امثال شما با وجود این همه خباثت ودشمنی که همه روزه از دشمنان ما میبینید نه تنها به دولت وملت کمک نمی کنید بلکه همانند نمک بر زخم هستید وملت وهموطنان خود را به تمسخر میگیرید و در دشمن شناسی بسیار ضعیف هستید. التماس تفکر

     (-16)
     • عزیزم من خیلی چیزها رو میبینم

      مردمی رو میبینم که میرن صف انتخابات و مخالف ۱۰۰ درصد هستند

      مردمی رو میبینم که میرن راهپیمایی و فقط برای نگه داشتن شغلشون هست

      این شمایی که باید تفکر کنی و این چیزها رو بفهمی

      این تویی که پول مفت می گیری و استخدام هستی و یک شغلی داری که هیچ جای دنیا وجود نداره و فقط توجیه بیخود می کنی

      یادت باشه که دیگه یک عده کارمند دولتی و خوانوادهاشون رو نمی تونید کنترل کنید و قبلا با پول، راضی نگهشون می داشتید و الان خیلی شرایط فرق کرده و کارت تموم هست

      از همین حالا برو از کشور بیرون، وگرنه جهنم رو به چشم خودت خواهی دید

      وضع کشور دیگه باید چه طور باشه!!! مثل اینکه وضع شما خیلی خ‌ب هست و اصلا شرایط مردم رو درک نمی کنی؟؟؟

      به والله دشمن مردم ایران تو و امثال تو هستند که فقط پول مفت می گیرید

      هر کشوری و هر سردمداری در هر جایی می تونه با پول دادن به یک عده مثل شما، موافق خودش رو افزایش بده و این که شما تفکر موافق یا مخالفی داری، در گرو پولی هست که به صورت مفت و مجانی هر ماه تپ حصابت هست.

      بترس از مردم، بترسسسسسسسس

      با سپاس

      (10)
 11. اخش گناه داره این همونی نبود وعده ارزون شدن موبایل هفته به هفته میداد این همونی نبود که طرح مزخرف رجیستر داد انشا…که برکنار شه و طرح رجیستر هم با برکناریش باطل بشه ایول بر مردم عاقل و جنگ زده و نفت خیز و شریف خوزستان

  (-22)
 12. متاسفم واقعا
  آقای آذری جهرمی یکی از بهترین وزیران ارتباطاتی است که ایران داشته است
  تنها وزارت خانه ای که با تمام مشکلات وظایف خودش را به خوبی انجام داده وزارت ارتباطات است
  واقعا نباید اینجوری با ایشون برخورد بشه
  متاسفانه این کار بیشتر جنبه سیاسی داره
  با این وضعیت مشخص نیست داریم به چه سمتی میریم
  امیدوارم آقای آذری جهرمی وزیر ارتباطات باقی بمونه‌ و حتی رئیس جمهور بعدی هم ایشان را به عنوان وزیر ارتباطات انتخاب کنند

  (-1)
 13. خدا بهشون عقل بده کلی چیز مهم تر هست اینا برای تلگرام شکایت کردن

  (24)
  • بی عقل از امنیت چه چیزی مهم تر هست احمق 25نفر کشته شدن که ارتباطشون به وسیله تلگرام بوده پس قبل چرت و پرت گفتن اول فکر کن بعد چرت و پرتت بنویس

   (-36)
   • دیگه مگر جز فیلتر کردن راهی هست!!!

    خب مگر اون زمان فیلتر نبوده؟؟؟؟؟

    در ضمن راهکار شما چیه!!!!

    ارتباط حمله کنندگان از طریق تلگرام نباشه، از طریق واتس اپ می تونه باشه و یا حتی پیام کدشده در پیام رسان های داخلی

    شما معلوم هست از کجا نون می خوری

    یک شغلی برای خودتون درست کردید که تو هیچ کشور دنیا وجود نداره و داری پول مفت می گیری

    شما دوست داری کل اینترنت رو ببندند و دسترسی مردم به خارج از مرزهای ایران رو ببندی تا به حق خوری های خودت ادامه بدی و مردم هم از این ویزها اطلاع پیدا نکنند

    به زودی کارت تموم میشه ساندیس خور

    با سپاس

    (18)
 14. یه نفرم درست کارشو انجام بده اینجوری میکنن بهش

  (7)
 15. اینو کردن پیرهن عثمان

  (5)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*