مودم Huawei 5G CPE Pro

نگاهی به مودم Huawei 5G CPE Pro ؛ تجربه‌ای متفاوت از دسترسی به اینترنت

مودم Huawei 5G CPE Pro در نمایشگاه MWC 2019 رونمایی شد. این CPE در واقع مودمی است که امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت ۵G را فراهم می‌کند. در ادامه با ویژگی‌های مودم هواوی آشنا می‌شویم.

در کنگره جهانی موبایل امسال که به تازگی در شهر بارسلونای اسپانیا برگزار شد، بخش محصولات مصرفی هواوی از CPE جدید خود به نام Huawei 5G CPE Pro رونمایی کرد. این CPE مودمی است که می‌تواند به واسطه فناوری ۵G، امکان دسترسی به اینترنت بسیار پرسرعت را فراهم کند. این مدل که اولین بار حدود یک ماه پیش و در یک رویداد اختصاصی معرفی شد، می‌تواند ارتباط بین کاربران و دستگاه‌های متصل به اینترنت را به شکل چشم‌گیری تقویت کند. این مودم به تراشه Balong 5000 مجهز است و می‌تواند نقطه عطفی برای دسترسی کاربران به شبکه‌های ۵G در نقاط مختلف جهان باشد.

هواوی، محرک دنیای ۵G

مودم Huawei 5G CPE Pro با تکیه بر تراشه Balong 5000 اختصاصی هواوی می‌تواند تجربه‌ای متفاوت از دسترسی به اینترنت ارائه کند. تراشه قدرتمند Balong 5000 نخستین تراشه ۵G و چند حالته برای پشتیبانی از استانداردهای ۲G 3G و ۴G به صورت همزمان است. این مزیت این امکان را برای کاربر فراهم می آورد در مناطقی که پوشش شبکه ۵G به اندازه کافی قوی نیست، به کمک این مودم به شبکه‌های ۴G یا استانداردهای دیگر دسترسی داشته باشد.

ریچارد یو، مدیرعامل هواوی در این ارتباط گفت:

تعهد هواوی به تحقیق و توسعه باعث شده که بحث توسعه فناوری‌ها در این شرکت از زمان آغاز به کار آن مورد توجه اصلی مهندسان آن قرار گیرد. با وجود این پیشرفت‌ها هواوی می‌تواند محرک حوزه ۵G حتی در همین مراحل ابتدایی باشد. ما سرمایه‌گذاری و تحقیق در زمینه ۵G را از سال ۲۰۰۹ آغاز کردیم و به لطف این سرمایه‌گذاری آماده‌ایم تا به استقبال عصر ۵G برویم. ما مصمم هستیم که به توسعه اکوسیستم‌های هوشمند در بخش‌های مختلف ادامه بدهیم.

اینترنتی به پهنای بزرگراه با مودم Huawei 5G CPE Pro

برای اطمینان از برآورده شدن خواسته‌های کاربران در رابطه با دسترسی به اینترنت، مودم Huawei 5G CPE Pro می‌تواند سرعتی شبیه به سرعت فیبرهای نوری (۳.۲ گیگابیت بر ثانیه) در شبکه‌های تجاری ارائه کند و ارتباطات تصویری با کیفیت فوق‌العاده و تعامل‌های چندرسانه‌ای فراگیر را امکان‌پذیر سازد. افزون بر این Huawei 5G CPE Pro از کانالی اختصاصی برای ویدیو و بازی بهره می‌گیرد تا ارتباط‌های ویدیویی (حتی ویدیوهای ۸K و بازی‌های واقعیت مجازی) به هیچ عنوان کیفیت خود را از دست ندهند.

همچنین هواوی می‌کوشد تا از طریق نوآوری‌های خود کیفیت و پایداری اتصال به اینترنت را بیش از پیش ارتقا دهد. فناوری HiLink هواوی این امکان را فراهم می‌کند که مودم Huawei 5G CPE Pro فقط با یک کلیک به هر شبکه‌ای متصل شود. HiLink پلتفرمی برای ارتباطات داخلی خانه‌های هوشمند است که امکان تعامل بین همه انواع دستگاه‌های هوشمند را فراهم می‌آورد. این فناوری که با WPS هم سازگار است، نیاز به رمز عبور برای دسترسی به شبکه وای‌فای را حذف کرده تا این راه‌حل به گزینه‌ای کاربرپسند تبدیل شود. کاربران به کمک فناوری HiLink هواوی می‌توانند به شکل ساده ای بین این مودم و سایر نقطه‌های دسترسی‌ سازگار با HiLink ارتباط ایجاد کرده و تجهیزات موجود در محدوده وسیعی را تحت بستر WiFi به هم متصل کنند. در چنین شبکه‌ای، دستگاه‌ها می‌توانند به‌آسانی بین نقاط دسترسی جابه‌جا شوند و از طریق نزدیک‌ترین Access Point به شبکه وای فای دسترسی داشته باشند. باید به این نکته هم اشاره کنیم که این مودم از باندهای فرکانسی ۲.۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز پشتیبانی می‌کند. این مودم به صورت هوشمند دستگاه‌های نزدیک را تشخیص می‌دهد و از طریق باند فرکانسی ۵ گیگاهرتز به آن‌ها وصل شده تا حداکثر سرعت را در اختیار این دستگاه‌ها قرار بدهد. همچنین برای دستگاه‌هایی که فاصله بیشتری دارند از باند فرکانسی ۲.۴ گیگاهرتز استفاده می‌کند تا بتواند داده‌ها را تا فاصله بیشتری منتقل کند.

دو محصول دیگر از دنیای ۵G

هواوی در کنگره موبایل ۲۰۱۹ از دو دستگاه دیگر که به تراشه Balong 5000 مجهزند، رونمایی کرد: Huawei 5G CPE Win و Huawei 5G CPE Mobile. این محصولات جدید هواوی که از فناوری ۵G پشتیبانی می‌کنند، می‌توانند بستر مناسبی برای دسترسی کاربران به اتصال فراگیر ۵G در محیط های مختلف باشند.

هواوی با تکیه بر سرمایه‌گذاری‌های ادامه‌دار خود برای تحقیق و توسعه فناوری ۵G، مشارکت‌های جهانی خود را به شرکت های همکار مختلف، اتحادیه‌های تجاری بین‌المللی و فراتر از آن گسترش داده است. هواوی از سال ۲۰۰۹ تا کنون، با بیش از ۲۰ دانشگاه در نقاط مختلف جهان شریک شده است و با سازمان‌های مختلفی از قبیل METIS، ITU، China IMT-2020 و ۳GPP فعالانه همکاری می‌کند. هواوی که سیزده مرکز تحقیقاتی ۵G در کشورهای مختلف دارد، به همراه شرکای تجاری خود به دنبال استانداردی واحد برای فناوری ۵G است تا به پیدایش صنعت پیشرفته‌ای در حوزه ۵G یاری برساند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*