هکرهای ایرانی

بر اساس ادعای مایکروسافت هکرهای ایرانی به صدها شرکت بین‌المللی طی دو سال اخیر حمله کرده‌اند

هکرهای ایرانی طی مدت زمانی کوتاه، به تعداد زیادی شرکت در سرتاسر دنیا آسیب زده‌اند. بر اساس ادعای مایکروسافت، افزایش قدرت ایران در دنیای سایبری یک خطر بزرگ برای آمریکا تلقی می‌شود.

بر اساس ادعای جدید شرکت مایکروسافت، هکرهای ایرانی طی دو سال گذشته هزاران نفر از نزدیک به 200 شرکت مختلف در سرتاسر دنیا را هدف حمله‌های سایبری خود قرار داده‌اند. این تحرکات را می‌توان بخشی از موج نفوذ هکرهای ایرانی به سرویس‌های تجاری و دولتی در سرتاسر جهان دانست.

طی این اقدامات، که میزان وسعت آن پیشتر اعلام نشده بود، اسنادی محرمانه از مایکروسافت و دیگر شرکت‌ها به سرقت رفته و همچنین برخی از اطلاعات آن‌ها از روی پایگاه‌های داده‌شان حذف شده است. طی حملات سایبری هکرهای ایرانی در مدت زمان اعلام شده، صدها میلون دلار به شرکت‌های فعال در حوزه‌های نفت و گاز، ساخت ماشین‌های سنگین و دیگر انواع شرکت‌های خوشه‌ای زیان وارد شده است. این شرکت‌ها در کشورهای عربستان سعودی، آلمان، انگلستان، هند و ایالات متحده آمریکا قرار داشته‌اند.

اهداف اصلی هکرهای ایرانی

رئیس بخش Threat Intelligence Center مایکروسافت ادعا کرد، حملات هکرهای ایرانی با هدف ایجاد بی‌ثباتی صورت گرفته‌اند. ردیابی‌های مایکروسافت، آن‌ها را به گروهی از هکرها با نام هولومیوم رساند. پیشتر نیز ردی از این گروه طی برخی حملات سایبری از سوی ایران دیده شده بود. به عقیده آن‌ها، ایران در آرزوی پیوستن به روسیه و چین به عنوان قدرتمندترین کشورها در دنیای سایبری است.

اگرچه شرکت‌هایی از آمریکا و اروپا نیز طی حملات دو سال اخیر هکرهای ایرانی هدف گرفته‌اند، اما به ادعای مایکروسافت، تمرکز آن‌ها روی خاورمیانه قرار دارد. این شرکت معتقد است افزایش قدرت ایران در دنیای سایبری، اکنون یک خطر برای ایالات متحد آمریکا محسوب می‌شود. این در حالی است که روز به روز شاهد افزایش میزان تنش‌ها میان دو کشور هستیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

8 دیدگاه

 1. تو خاب ببینیم بشیم چینو روسیه

 2. معلومه زیر نظر کی هست

 3. واقعاً من نمی دونم، چرا باید نام ایران و ایرانی تو جهان خدشه دار بشه؟؟؟

  چرا باید سرنوشت ما دست اشخاصی باشه که باید با سرنوشت ما بازی کنن؟؟؟

  کثیف تر از هک کردن کاری هست!!!

  دوستان آیا شما می دونید هک کردن برای واقعا می دونید صدها میلون دلار خسارت وارد کردن به سایر کشور ها که بر اثر هک کردن به وجود اومده، یک اعلان جنگ به آن کشور هاست؟؟؟

  چرا با سرنوشت ما بازی می کنند؟؟؟

  ما نمی خواهیم به نام نام کشورمون در جهان اهانت بشه

  • چون خودشون باعثش هستن

  • کثیف تر از هک کردن این است که صد ها هزار نفر را در چند ثانیه در هیروشیما و ناکازاکی تبخیر کنی

   کثیف تر از هک کردن این است که کودتا کنی و یک دیکتاتور و نظام پادشاهی را بر سر قدرت بیاری

   کثیف تر از هک کردن این است که به ویتنام حمله کنی و با عامل نارنجی و ناپالم مردم و جنگل ها را بمباران کنی و دو سه میلیون انسان بیگناه را بکشی به گونه ای اثرات این بمباران ها هنوز داره قربانی میگیره

   کثیف تر از هک کردن این است که بر کشوری که علیه غیر نظامیان موشک و بمب شیمیایی به کار برده کمک اطلاعاتی کنی

   کثیف تر از هک کردن این است که به یک هواپیمای مسافری با 290 نفر سرنشین بیگناه و غیر نظامی حمله کنی و بعدش بگی اشتباه بود و در آخر به فرمانده آن ناو نشان افتخار بدی

   کثیف تر از هک کردن این است که به بهانه تسلیحات کشتار جمعی (سلاح اتمی) به عراق حمله کنی و بیش از پانصد هزار نفر را بکشی و اقتصاد آن کشور را نابود کنی و بعدش با کمال بیشرمی بگی ما اشتباه میکردیم و تسلیحاتی آن جا نبود

   کثیف تر از هک کردن این است که در برنامه راهبرد تسلیحاتی هسته ای این کشور در هنگام وقوع جنگ جهانی سوم ، یکی از اولین مناطقی که قراره بمباران اتمی بشه شمال ایران است تا نیرو های روسیه نتوانند از این مسیر عبور کنند و به خلیج فارس برسند

   کثیف تر از هک کردن خیلی کارا هست