مسافر مریخ

یک فضانورد زن اولین مسافر مریخ خواهد بود

مدیر جدید ناسا اعلام کرد اولین مسافر مریخ یک فضانورد زن خواهد بود. وی افزود فضانوردان زن در برنامه‌های آینده سازمان ناسا پیشرو خواهند بود و در ۲۹ مارس شاهد پیاده‌روی زنانه در خارج از ایستگاه فضایی خواهیم بود.

یکی از اهداف اصلی ناسا پس از ارسال انسان به ماه، ارسال فضانورد به مریخ بوده است که محدودیت‌های فنی و مالی جزو مشکلات اصلی ناسا محسوب می‌شود، اما گویا ناسا برای فرستادن فضانورد به مریخ مصمم است و در این راستا برنامه‌ریزی‌های متعددی را انجام داده است؛ برای مثال این سازمان فضایی قصد دارد ابتدا انسان را در ماه مستقر کند و پس از کسب تجربه‌های لازم رویای سفر به مریخ را محقق سازد.

اولین مسافر مریخ یک زن است!

جیم بریدنستاین مدیر ناسا در مصاحبه‌ای عنوان کرد به احتمال زیاد اولین مسافر مریخ یک فضانورد زن خواهد بود. وی از هویت این فضانورد اطلاعاتی را منتشر نکرد، اما گفت فضانوردان زن در برنامه‌های آینده سازمان ناسا پیشرو خواهند بود. وی همچنین احتمال ارسال فضانورد زن به کره ماه را نیز تایید کرد. گفتنی است در ۲۹ مارس ۲۰۱۹ دو فضانورد زن برای نخستین بار پیاده‌روی زنانه را در خارج از ایستگاه فضایی انجام خواهند داد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

 1. با درود فراوان.
  ناسا فعلا تنها سازمان بشری هست که در راه کشف فضا گامهای فراوانی برداشته. بی صبرانه منتظر تحقق رویای سفر انسان به مریخ هستیم.امیدواریم که برای ناسا بودجه فوق العاده ای اختصاص داده بشه تا برای بشریت خدمت کنه.

 2. کسی باید اولین نفر باشه که طی مراحل گزینشی بیشترین امتیازات را کسب کنه و برای این ماموریت مناسب تر باشه و این نه فقط برای این ماموریت بلکه باید برای تمام زمینه ها و در تمام جهان باید رعایت شود
  برابری یعنی این

  نه اینکه به خاطر جنسیت به کسی ماموریت و یا پستی سپرده بشود و یا اینکه بر عکس به خاطر جنسیت ماموریت و یا پستی از کسی گرفته شود

  این کار ناسا تبعیض آمیز محسوب میشه

 3. بازم دمشون گرم که بین چنسیت چیزی کم نمیذارن

 4. درود بیکران با آروزى موفقیت براى این سازمان فوق پیشرفته!!!
  😉