آخرین مطالب
8
امروز
پلاستیک در معده نهنگ

کشف 40 کیلو پلاستیک در معده نهنگ در فیلیپین خبرساز شد!

کشف 40 کیلو پلاستیک در معده نهنگ در کشور فیلیپین باعث شد بار دیگر حجم زیاد پلاستیک‌های رها شده در اقیانوس‌ها به عنوان یک معضل جهانی، بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

اخیرا کارکنان موزه‌‌ تاریخ طبیعی دبون فیلیپین در صفحه فیس بوک خود تصاویری از بررسی جسد نهنگ دندان‌دار کوویه که در نزدیکی داوائو سیتی پیدا شده بود را منتشر کردند. کارکنان موزه در توضیح تصاویر منتشر شده عنوان کردند حدود 40 کیلو پلاستیک در معده نهنگ دندان‌دار کوویه کشف شده است که تاکنون در بدن موجودی به این میزان پلاستیک دیده نشده است. در معده این نهنگ حدود 16 بسته پلاستیکی برنج‌های فوری آماده پخت و تعدادی پلاستیک خرید پیدا شد. کارکنان این موزه اعلام کردند در روزهای آینده لیست تمام پلاستیک‌هایی که در معده این نهنگ کشف شده را منتشر خواهند کرد.

پلاستیک در معده نهنگ

کشف 40 کیلو پلاستیک در معده نهنگ باورنکردنی است

دارل بلاچلی، رئیس و پایه‌گذار موزه تاریخ طبیعی دبون در فیلیپین عنوان کرد کشف 40 کیلو پلاستیک در معده نهنگ دندان‌دار کوویه برای ما باورنکردنی بود؛ در واقع این پلاستیک‌ها آنقدر در بدن این موجود باقی مانده‌اند که مرحله تجزیه آن‌ها نیز شروع شده بود. امروزه وجود پلاستیک‌های یکبار مصرف در تمامی کشورها به ویژه در آسیای جنوب شرقی به یک معضل تبدیل شده‌ است.

پلاستیک در معده نهنگ

در همین رابطه یک گروه محیط زیستی در سال 2015 عنوان کرد 60 درصد پلاستیک رها شده در اقیانوس‌ها توسط 5 کشور آسیایی چین، اندونزی، فیلیپین، ویتنام و تایلند تولید می‌شود. در ژوئن سال 2018 نیز یک نهنگ خلبان با بلعیدن 80 کیسه پلاستیکی جان خود را از دست داد. در همین رابطه دولت بریتانیا گزارشی را منتشر کرد که طبق آن اگر برای این موضوع تدابیری ویژه‌ای اندیشیده نشود، میزان پلاستیک موجود در اقیانوس‌ها در 10 سال آینده 3 برابر می‌شود.

۴ دیدگاه

 1. این خبر که مال چند روزه پیشه

  (-1)
 2. تا وقتی خودمون ادم نشیم وضعیت همینه

  (1)
 3. نسل ما اولین نسلیه که فهمید داره زمینو نابود میکنه و اخرین نسلیم هست که میتونه جلوی این کارو بگیره

  (1)
 4. باز خوبه همون چل کیلو رو این در اورده

  (-1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*