بررسی ویدیوی سگ ربات سونی ؛ با آیبو دوست داشتنی آشنا شوید

سونی اولین نسل از سگ ربات های خود را در دهه ۹۰ میلادی به جهانیان معرفی کرد وحالا بعد از ۲۰ سال در یک بررسی ویدیویی، سگ ربات سونی آیبو ، نگاهی داریم به آخرین نسل از این ربات دوست داشتنی.

AIBO یا آیبو نام سگی رباتیک با هوش مصنوعی است که در زبان ژاپنی به معنای رفیق و دوست صمیمی بوده که در خانواده ی حیوانات رباتیک سونی تولید می‌شود.

سونی در میانه سال ۱۹۹۸ از نمونه اولیه آیبو رونمایی کرد. اولین نسخه قابل تهیه آن در سال ۱۹۹۹ با نام های ERS-110 تولید و هر ساله مدل های جدیدتری تا سال ۲۰۰۶ به بازار عرضه شد، سپس در همان سال کمپانی ژاپنی سونی به صورت رسمی تولید این سگ های رباتیک و تعدادی دیگر از این سری را متقوف کرد و در سال ۲۰۱۴ هم پشتیبانی و تعمیر آن ها را در مجموعه خدمات خود حذف نمود تا اینکه در سال ۲۰۱۷، سونی بعد از ۱۱ سال نسل جدیدی از این ربات های خانگی را معرفی کرد. نسل چهارم از سگ های رباتیک آیبو با نام  ERS-1000  با هدف اینکه دوستی برای افراد بالغ باشد تولید شد.

 

سگ ربات سونی آیبو

قیمت سونی آیبو ۲۰۱۹ (SONY AIBO 2019) معادل ۲.۸۹۹ دلار است که رقمی بسیار زیاد برای یک اسباب بازی، هرچند هوشمند به نظر می‌رسد. اما اگر مشتاق هستید بدانید آیا این حیوان خانگشی هوشمند ارزش چنین قیمتی دارد یا نه، در ادامه و ویدیویی بررسی آن همراه گجت نیوز باشید.

بررسی ویدیویی سگ ربات سونی آیبو

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. یه سگ بگیری از این بهتره