نگاهی به فناوری Ultra Black در تلویزیون‏ های QLED سامسونگ

فناوری Ultra Black در تلویزیون‏ های QLED سامسونگ به شما کمک می‌کند تا بدون هیچ مشکلی در زیر نور، تلویزیون تماشا کنید. تلویزیون های جدید سری QLED سامسونگ با هدف ایجاد بهترین تجربه دیداری طراحی شده‌اند.

چند نفر از مردم در تاریکی مطلق تلویزیون تماشا می‏‌کنند؟ سرشماری موسسه GfK Omnibus در سال گذشته نشان داد که تعداد بسیار کمی از مردم در چنین شرایطی تلویزیون تماشا می‎کنند. در واقع چیزی بین 85 تا 86 درصد مردم می‏‌گویند تلویزیون را در اتاق روشن و تنها 14 تا 15 درصد آن را در محیط تاریک تماشا می‏‌کنند.

طراحی جدیدترین تلویزیون‏ های QLED سامسونگ نیز با در نظر گرفتن همین شرایط و با هدف ایجاد بهترین تجربه دیداری، بدون توجه به شرایط روشنایی محل تماشا، انجام شده است.

صفحه‎های روشن‏‌تر، تصویر بهتر

در دنیای تلویزیون، حالت ایده‎آل زمانی است که شما پیش از روشن کردن تلویزیون ابتدا همه چراغ‌‏ها را خاموش کرده، پرده‏‌ها را بکشید و محیط را کاملا تاریک کنید. اما در حالت عادی این کار معمولا شدنی نیست. اینجاست که شما برای بهتر دیده شدن تصویر تلویزیون مجبورید روشنایی آن را تا حد بسیار زیادی بالا برده و با نور محیط هماهنگ کنید. دقیقا همان کاری که متناسب با نور محیط برای دیدن تصویر صفحه گوشی یا تبلت خودمان انجام می‏‌دهیم.

با توجه به همین مسئله سامسونگ با استفاده از فناوری کوانتوم دات (Quantum Dot) میزان روشنایی تلویزیون‏‌های خود را تا حد زیادی ارتقا داده است. میزان حداکثر روشنایی تلویزیون‏ های QLED سامسونگ اکنون از 1500 نیت هم بالاتر رفته است و جالب اینکه با وجود این ارتقا، میزان مصرف انرژی این سری از تلویزیون‎ها بسیار کاهش پیدا کرده است.

فناوری Ultra Black تلویزیون‏ های QLED سامسونگ

اما بالا بردن روشنایی تصویر به تنهایی نمی‎تواند این مشکل را حل کند زیرا انعکاس نور بیرونی روی صفحه تلویزیون هم تاثیر منفی خیلی زیادی روی دید شما می‏گذارد و اینجاست که فناوری Ultra Black سامسونگ وارد کار می‌شود.

انعکاس نور چراغ سقفی یا نور خورشید که از پنجره می‏‌تابد، کیفیت دیده شدن تصویر را بسیار پایین می‏‌آورد. به همین دلیل و با الهام از ساختار چشم پروانه، شرکت سامسونگ طراحی پنل‎ تلویزیون‎های خود را به شکلی بهینه‎سازی کرده است که تا حد بسیار زیادی میزان این انعکاس نور را کاهش می‏‌دهد.

لایه بیرونی چشم پروانه برآمدگی‎ها و شیارهای بسیار ریزی دارد که امکان جذب بهتر نور را فراهم کرده و باعث می‎شود حشرات مهاجم نتوانند بر اساس انعکاس نور از روی چشم پروانه، او را شناسایی و شکار کنند.

تلویزیون‏ های QLED سامسونگ

پنل تلویزیون‏ های QLED سامسونگ نیز اکنون با یک پوشش ظریف از برآمدگی‎های بسیار ریز پوشانده شده است. این طراحی می‏‌تواند نور خارجی را جذب و یا منحرف کرده و به این ترتیب میزان انعکاس نور خروجی از پنل را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

وقتی کنترل تلویزیون را برمی‏‌داریم که آن را روشن و برنامه دلخواه‏مان را تماشا کنیم، معمولا خیلی به فکر این نمی‏‌افتیم که قبل از شروع برنامه چراغ‏‌ها را خاموش کنیم. اما مطمئن باشید مشکلی نخواهید داشت زیرا کسانی مانند مهندسان سامسونگ هستند که روی روش تماشای تلویزیون توسط افراد مختلف تحقیق کرده و همیشه مرزهای فناوری را جابجا می‏‌کنند تا شما بهترین کیفیت تصویر را در اختیار داشته باشید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

4 دیدگاه

  1. اشرف جون تلویزیون من با سایز 65 قیمتی داره که تو که هیچ هفت جدت هم نمیتونن بخرن…قیمتش 28 میلیون تومنه
    اون زمان که سونی یکه تازی میکرد 15 سال پیش بود،اگه عقل داشته باشی 13 ساله که یکه تاز این صنعت سامسونگه…تو تلویزیون سامسونگ و ال جی فقط رقیب یک دیگه ن و هر سال این دو برند جایزه میگیرن و بقیه سماق میمکن
    پس هر وقت تونستی برو از نزدیک یک کیولد ببین تا اون تلویزیون خیالی که تو مغز پوکت طراحی کردی رو فراموش کنی

  2. با تشکر از گجت نیوز،بنده خودم تلویزیون کیولد سامسونگ دارم،جدای از کیفیت بی رقیب و نشون دادن ۱۰۰ درصد رنگ فقط در این مدل از تلویزیون که هیچ شرکتی تا الان این گواهی رو نگرفته،روبروی تلویزیون من پنجره ی بزرگیه که تو ۶ ماه اول سال نور خورشید مستقیم به تلویزیون میتابه،من بدون هیچ مشکلی تو روز بدون کم شدن کیفیت و از دادن صحنه ایPS4 Pro بازی میکنم،همسایه بالای ما هم از وقتی این اعجوبه رو دیده میخواد بخره که متاسفانه قیمت تلویزیون دو برابر شده و الان یک کیولد ۶۵ اینچ حداقل قیمت ۲۵ میلیون رو داره