جگوار آی پیس

جگوار آی پیس به عنوان خودرو سال ۲۰۱۹ انتخاب شد

جگوار آی پیس (Jaguar I-Pace) در نمایشگاه خودرو نیویورک ۲۰۱۹ به عنوان بهترین خودروی سال ۲۰۱۹ معرفی شد. این خودرو علاوه بر پیروزی در رقابت اصلی، در بخش‌های بهترین طراحی سال و بهترین خودرو سبز سال ۲۰۱۹ نیز پیروز شد.

خودرو جگوار I-Pace توانست پس از رقابتی سخت به لقب خودروی سال ۲۰۱۹ برسد و در نمایشگاه خودرو نیویورک ۲۰۱۹ جایزه خود را دریافت کند. گفتنی است رقابت انتخاب خودرو سال ۲۰۱۹ در بخش‌های مختلف انجام می‌شود که خودرو جگوار آی پیس علاوه بر برنده شدن در رقابت اصلی و دریافت جایزه بهترین خودرو سال ۲۰۱۹، در دو قسمت دیگر یعنی خودرو سبز سال و طراحی سال نیز به برتری رسیده است و توانست در رقابت امسال ۳ جایزه ارزشمند به دست آورد. البته این برای نخستین بار است که یک خودرو هم در بخش اصلی و هم در دو بخش فرعی جایزه دریافت می‌کند.

جگوار آی پیس بهتر از رقبای نامدار

جگوار آی پیس

جگوار آی پیس برای کسب جایزه بهترین خودروی سال ۲۰۱۹ از رقبای نامداری چون آئودی E-Tron و ولوو S60 عبور کرد و به صدر این لیست رسید. در بخش طراحی نیز این خودرو رقبایی چون سوزوکی جیمنی و ولوو XC40 را پشت سر گذاشت و به بهترین تبدیل شد. در بخش خودرو سبز سال نیز از آئودی E-Tron و هیوندای نکسو عبور کرد. در همین رابطه Ralf Speth، مدیرعامل جگوار-لندروور عنوان کرد کسب چنین جایزه‌هایی آن هم از دیدگاه هیئت‌داوران معتبر جهان افتخار بزرگی است. هدف ما رسیدن به آلایندگی صفر، ترافیک صفر و تصادف صفر است و جگوار آی پیس نخستین گام ما در این راه به شمار می‌رود.

نگاهی به بهترین خودروهای سال ۲۰۱۹

خودروی عملکردی سال: مک لارن ۷۲۰S

جگوار آی پیس

خودروهایی می‌توانند در رقابت خودرو عملکردی سال ۲۰۱۹ قرار بگیرند که حدود ۲ هزار دستگاه از محصولات تولیدی آن‌ها در فاصله ۱ ژانویه ۲۰۱۸ تا ۳۱ می ۲۰۱۹ حداقل در دو قاره جهان به فروش رسیده باشند. خودرو مک لارن ۷۲۰S نیز از این قانون تبعیت کرده و با کسب امتیازهای لازم از سوی هیئت‌داوران، به عنوان خودرو عملکردی سال ۲۰۱۹ دست پیدا کرده است.

خودروی لوکس سال: آئودی A7

جگوار آی پیس

خودرو کوپه ۴ در آئودی A7 توانست با پشت سر گذاشتن خودروهای لوکسی چون بی ام سری ۸ و آئودی Q7 به بهترین خودروی لوکس سال ۲۰۱۹ برسد. شرکت آئودی در بخش‌های مختلف توانست ۱۰ جایزه دریافت کند.

خودروی شهری سال: سوزوکی جیمنی

جگوار آی پیس

سوزوکی جیمنی با عبور از رقبایی چون کیا سول و هیوندای سانترو به بهترین خودروی شهری سال ۲۰۱۹ تبدیل شد. سوزوکی جیمنی در نسل جدید نسبت به نسل‌های قبلی خود از لحاظ طراحی و فنی ارتقا پیدا کرده و از امکانات جدیدی بهره می‌برد.

لیست برندگان رقابت خودروی سال ۲۰۱۹ در قسمت‌های مختلف

خودروی سال دنیا: جگوار آی پیس

خودروی سبز سال دنیا: جگوار آی پیس

طراحی سال دنیا: جگوار آی پیس

خودروی عملکردی سال دنیا: مک لارن ۷۲۰S

خودروی لوکس سال دنیا: آئودی A7

خودروی شهری سال دنیا: سوزوکی جیمنی