خرید خودروهای چینی

چرا مشتریان ایرانی به خرید خودروهای چینی علاقه‌مندند؟

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ایران گفت به دلیل ممنوعیت واردات خودروهای خارجی، تقاضا برای خرید خودروهای چینی همچنان افزایش پیدا می‌کند و احتمال افزایش 30 درصدی قیمت خودروهای چینی تا پایان تابستان سال جاری وجود دارد.

بسیاری از کارشناسان صنعت خودرو بر این باور بودند که هزینه‌های واردات خودروهای چینی در سال 98 افزایش پیدا می‌کند که به دنبال آن تقاضا برای خرید خودروهای چینی نیز کاهش می‌یابد، اما بررسی‌ها از بازار نشان می‌دهد مشتریان ایرانی برای خرید خودروهای چینی بیش از پیش علاقه‌مندند. در واقع باید به این نکته توجه کنیم که قیمت خودروهای چینی در طول سال گذشته به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرده‌اند؛ برای مثال فقط در روز گذشته قیمت خودرو ام وی ام 315 حدود 4 میلیون و 900 هزار تومان، خودرو لیفان 820 حدود 6 میلیون و 500 هزار تومان، خودرو تیگو 5 حدود 4 میلیون و 900 هزار تومان، خودرو دانگ فنگ اچ 30 کراس حدود 2 میلیون و 600 هزار تومان و خودرو جک اس 5 اتوماتیک حدود 2 میلیون و 500 هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

دلیل جذابیت خرید خودروهای چینی

مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ایران در خصوص دلایل افزایش قیمت خودروهای چینی عنوان کرد هر زمانی که در حوزه خودرو استراتژی مناسبی تعریف نشود، سرمایه‌داران در این بازار استراتژی‌های خود را تعریف خواهند کرد. وی افزود اگر پاسخ مناسبی برای تقاضای بازار خودرو وجود نداشته باشد، کمبود عرضه به وجود می‌آید و هر اتفاقی در بازار رخ خواهد داد. وی در خصوص افزایش تقاضا برای خرید خودروهای چینی افزود خودروهای چینی دارای ظاهر مناسب هستند و واردات قطعات این خودروها نیز به خوبی انجام می‌شود، از این رو تقاضا برای خرید این خودروها افزایش پیدا کرده است و خودروسازان داخلی نیز خطوط تولید این خودروها را فعال نگه داشته‌اند و برای خودروهای مونتاژی خود هر قیمتی را تعیین می‌کند.

قیمت خودروهای چینی 30 درصد افزایش پیدا می‌کند!

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ایران در ادامه افزود در حال حاضر ممنوعیت واردات خودروهای خارجی همچنان پابرجا است و به همین دلیل مشتریان ایرانی به خرید خودروهای چینی علاقه‌مندند. از این رو کسانی که به تقاضای بازار پاسخ دهند، می‌توانند هر قیمتی را برای آن تعیین کنند. وی اضافه کرد اگر همین شرایط ادامه داشته باشد و به درستی به تمامی نیازهای بازار پاسخ داده نشود، قیمت خودروهای چینی تا پایان تابستان 98 به میزان 30 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

۸ دیدگاه

 1. چون دو گزینه برای 99 درصد مردم روی میزه !
  چینی
  ایرانی
  کدوم عاقلانست ؟
  چینی
  کدوم خریت و احمقانست ؟
  ایرانی …
  یک درصد مردم هم بنز و هیوندای . پورشه
  که اونم شکر خدا راضی هستن
  منم پول داشتم بنز داشتم
  مدیر سایت ؟
  به چینی علاقه مند نیستیم که …..
  مجبوریم ،عنوان سایت توهینه به خدا …
  بنویس
  چرا مردم مجبور به خرید چینی هستند …
  از بد ، و بدتر
  گزینه بد عالیه ….
  و ضمنا
  سنگ سیاه چینی تو سره کله هیکل این مملکت (..)
  که این قدم چینی چینی نکنه …
  بشین با پرایدت کله ارکان کیهان رو به لرزه بنداز…
  ولا
  خل هم عالمی داره ………..

  (1)
 2. چون طراحیشون به روز تره و آپشن های بالاتری نسبت به لگن های مونتاژی خودمون دارن
  ولی قیمتشون کلا بالاست… دیگه تو این مملکت خراب شده باید آرزوی داشتن یه ماشین خوب رو به گور برد
  کاش که من یه عراقی یا افغانی می بودم…!

  (0)
 3. چون پول ندارن جنس اصل بخرن

  (2)
 4. چون نسبت به خودروهای توی بازار ارزان تره

  (1)
 5. چون سگشون به آشغالای سایپا و ایران خودرو شرف داره،اونم تو این وضعیتی که ماشین کره ای شده آرزو

  (3)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*