برخورد سیارک ها با زمین

مدیر ناسا: خطر برخورد سیارک ها با زمین واقعیت دارد

جیم بریدنستاین، مدیر ناسا بر این باور است که خطر برخورد سیارک ها با زمین واقعیت دارد و خسارت‌های مرگباری همانند فیلم‌های علمی تخیلی را به همراه خواهد داشت.

جیم بریدنستاین (Jim Bridenstine)، مدیر سازمان فضایی ناسا در کنفرانس ۲۰۱۹ Planetary Defense Conference در واشنگتن عنوان کرد مردم باید باور کنند که برخورد سیارک ها با زمین یک موضوع جدی است و خطرات زیادی را برای زندگی بشر به همراه خواهد داشت. همچنین باید اقدام‌های زیادی را برای حفاظت از سیاره زمین انجام دهیم تا سیاره ما از هرگونه خطرهای احتمالی در امنیت کامل باشد.

جزئیاتی از برخورد سیارک ها با زمین 

مدیر سازمان فضایی ناسا در ادامه اظهارنظرهای خود به اتفاق چلیابینسک (Chelyabinsk Event) اشاره کرد که در فوریه سال ۲۰۱۳ میلادی با برخورد شهاب سنگ در جنوب کوهستان اورال خسارت‌های جانی و مالی زیادی را به همراه داشت. برخورد این سیارک با زمین جزو بزرگ‌ترین برخوردها طی قرن گذشته تاکنون محسوب می‌شود. در این اتفاق حدود ۱۶۰۰ تن زخمی شدند و بررسی کارشناسان نشان می‌دهد امواج این برخورد ۲۰ برابر قدرتمندتر از بمباران اتمی هیروشیما بوده است.

برخورد سیارک ها با زمین

مدیر ناسا

محققان معتقدند که چنین برخوردهایی هر ۶۰ سال یکبار رخ می‌دهد، اما مدیر سازمان فضایی ناسا می‌گوید طی قرن گذشته ۳ برخورد قدرتمند اتفاق افتاده است و برخلاف عموم مردم این اتفاق نادر نیست و احتمال وقوع آن وجود دارد. وی افزود دفاع از سیاره زمین در برابر سیارک‌ها و خطرهای این چنینی همانند فرود انسان بر روی ماه حائز اهمیت است. در همین راستا ناسا حدود ۹۰ درصد از سیارک‌های اطراف زمین را رصد می‌کند که عرض برخی از آن‌ها بیش از ۴۵۹ فوت است و اگر این سیارک‌ها با زمین برخورد کنند، شاهد خسارت‌های مرگباری خواهیم بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

 1. من کلا به همه نظریه های ارایه شده توسط دانشمندان علم نجوم وغیره بدبین هستم وبراین باورم که داستان افرینش نمیتونه به این شکلی باشه که مامیبینیم

 2. اینکه یه روزی یه خورده سنگی و یا پاره اجری میخواد بزنه تو زمین .کی چی بشه .به نظر من ما قدرت برخورد با این برخورد احتمالی رو نداریم پس بیایم همدیگر رو نترسونیم .بزار بخوره ما ایرانی جماعت که از ایم بچه سوسول ها که نیستیم خدا رو شکر ترامپ رو سر ما اوار شده به بوغغغغغغغغ مون هم نیست (خود سانسورس کردم ) بزار این پاره اجر هم بیاد خدا رو چی دیدی موقع اصابت یه ضرب بزنه تو سر ترامپ و تنها کشته این حادثه تبدیل بشه چه حالی می کنیم ما .

 3. اینا فکر اونو کردن

 4. سلام دوستان و کاربران سایت گجت نیوز

  تقریبا بیشتر کاربران ثابت سایت من را میشناسند و من هم بیشتر آنان را میشناسم چون تقریبا با بیشتر آن ها بحث کرده ام و همیشه هم سعی داشتم نظراتم علمی و منطقی باشد اگرچه ممکن است بعضی از نظراتم هم اشتباه بوده باشد که من اکنون به خاطر این نظرات اشتباه ، از شما عذر خواهی میکنم و امیدوارم هیچ کس به خاطر نظرات اشتباه من مطلب اشتباهی را یاد نگیرد
  ‌‌
  اما اکنون متاسفانه بعد از چند ماه فعالیت در سایت گجت نیوز (تقریبا سه چهار ماه) به دلیل اینکه یک فرد احمق و ترول آمده است و دارد با هدف تخریب من ، با نام کاربری من که **کیوان** است نظر ارسال میکند و متاسفانه سایت نیز از نام های کاربری یکتا که مخصوص هر فرد است پشتیبانی نمیکند و به دلیل اینکه دیگر کاربران نیز قابلیت تشخیص افراد با نام کاربری مشابه را ندارند و من نیز حوصله این بچه بازی ها را ندارم که ببینم هر جا این فرد آمد و من را تخریب کرد من هم نظر ارسال کنم و بگم این فرد من نیستم . بنابراین تصمیم دارم بر خلاف میلم حداقل تا زمانی که سایت بروزرسانی شود و این قابلیت به سایت اضافه شود از ارسال نظر در سایت خودداری کنم پس هر نظری که در آینده با نام من ارسال میشود متعلق به من نخواهد بود

  در پایان اگر بخواهم دو تا مطلب مهم به عنوان آخرین سخنانم بگم این است
  سعی کنید همیشه منطقی فکر کنید(تمام جوانب را بسنجید)
  و اینکه هر خبری که در شبکه های اجتماعی ارسال میشود دروغ است مگر اینکه خلافش ثابت شود

  پیروز و موفق و سالم باشید
  به امید موفقیت و فراتر آن

 5. همش دروغه اگه چیزی خورد به زمین من اسممو میزارم ترامپ

 6. بیا دیگه ما از زمین و آسمون واسمون بد بختی میباره