آخرین مطالب
0
امروز
هواوی

موفقیت هواوی در بازارهای جهانی علاوه بر گوشی های هوشمند و مخابرات

هواوی علاوه بر حوزه تولید تجهیزات مخابراتی و عرضه گوشی های هوشمند، در زمینه‌های دیگر نیز فعالیت خود را گسترش داده و به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته است.

فعالیت هواوی از چهارچوب شرکتی که صرفا در حوزه تولید تجهیزات مخابراتی یا عرضه گوشی های هوشمند فعالیت داشته، فراتر رفته است و حالا آمار منتشر شده از عملکرد این شرکت در بازارها و حوزه‌های مختلف، از رشد چشمگیر حکایت دارد.

بر اساس اعلام مسئولان هواوی، این شرکت موفق شده در سه ماهه نخست سال 2019 میلادی تعداد 59 میلیون دستگاه گوشی هوشمند را به بازار عرضه کند اما این تمام نتایج مثبت مشاهده شده در کارنامه این شرکت نبوده و هواوی در بازارهای دیگر نیز عملکرد خیره‌کننده‌ای داشته است.

عملکرد هواوی در بازار گوشی های هوشمند؛ پیشتازی در آینده نزدیک

Huawei اعلام کرده درآمد این شرکت در سه ماهه اول سال 2019 میلادی با 39 درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، حالا به 26.78 میلیارد دلار رسیده است. با در نظر گرفتن حاشیه سود 8 درصدی، دریافتی مربوط به سه ماهه اول سال 2019 میلادی برای هواوی به 2.1 میلیارد دلار می‌رسد.

مسئولان این شرکت چینی مدعی شده‌اند در مدت سه ماهه اول سال جاری میلادی، تعداد 59 میلیون دستگاه گوشی هوشمند را روانه بازار کرده‌اند. رقمی که افزایش حدود 50 درصدی را در مقایسه با میزان عرضه 39 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سه ماهه اول سال 2018 میلادی نشان می‌دهد. مسئولان هواوی اظهار خوش‌بینی کرده‌اند که با تداوم روند فعلی، این برند بتواند جایگاه اول بازار فروش گوشی های هوشمند را در آینده‌ای نزدیک به خود اختصاص دهد.

هواوی

بر اساس گزارش شرکت تحلیلگر HIS Markit، هواوی از نظر میزان فروش، به احتمال زیاد در سال جاری میلادی، پیشتازی را در مقایسه با اپل ادامه خواهد داد. در گزارش یادشده، پیش‌بینی شده تا پایان سال 2019 میلادی، میزان فروش این شرکت در گوشی های هوشمند، به آنچه از پیشتاز بازار فروش گوشی های هوشمند یعنی سامسونگ سراغ داریم برسد.

مدیر گروه تجاری محصولات مصرفی هواوی نیز با تایید این موضوع، مدعی شده در صورت تحقق نیافتن این مهم در سال جاری میلادی، در سال آتی به طور حتم شاهد وقوع این اتفاق خواهیم بود. به گفته این مقام مسئول، در حال حاضر از هر سه گوشی هوشمند به فروش رسیده در بازار چین، یکی از برند هواوی بوده و در آینده‌ای نزدیک، این رقم به دو گوشی از مجموع سه گوشی، افزایش خواهد یافت.

این در حالی است که به گفته هواوی، تا پایان ماه مارس، 40 قرارداد مرتبط با بهره‌برداری از شبکه نسل پنجم یا همان 5G به ثبت رسیده و بیش از 70 هزار ایستگاه اصلی برای پشتیبانی از شبکه‌های نسل پنجم، برپا شده است. هواوی، بزرگ‌ترین تولیدکننده تجهیزات شبکه برای گوشی های هوشمند و بخش اینترنت در جهان به حساب می‌آید.

درآمد سالیانه هواوی، در مقایسه سال به سال، با افزایش 19.5 درصدی حالا به 721 میلیارد یوان چین یا 107.4 میلیارد دلار در سال 2018 میلادی رسیده است. این در حالی است که گوشی های هوشمند و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی، اصلی‌ترین منبع درآمدی این شرکت بوده‌اند.

هواوی اعلام کرده درآمد این شرکت از بخش تجاری محصولات مصرفی، با 45 درصد افزایش به 349 میلیارد یوان یا 52 میلیارد دلار رسیده است. فروش از بخش محصولات تجاری اپراتوری، با کاهش 1.3 درصدی به 294 میلیارد یوان چین یا 43.8 میلیارد دلار رسیده است. سرویس‌های شرکتی و تجاری نیز 74.4 میلیارد یوان باقی‌مانده را به خود اختصاص داده‌اند.

حضور در بازار محصولات شرکتی و تجاری؛ حرکت به روی شانه‌های نوآوری

در بخش محصولات شرکتی و تجاری، نتایج مثبتی نظیر بهره‌برداری از اولین اکسس پوینت وای فای 6 جهان در بستر شبکه نسل پنجم، در کارنامه هواوی به چشم می‌خورد. تا پایان سه ماهه اول سال 2019 میلادی، هواوی بیش از هر شرکت دیگری، محصولات توسعه یافته بر پایه استاندارد وای فای 6 را به بازار عرضه کرده است.

سرویس ابری HUAWEI CLOUD نیز همچنان با حفظ تعهد به ارائه نوآوری، پیشتازی می‌کند. هدف این سرویس، ایجاد بهترین بستر سرویس‌های ابری هیبریدی ممکن است تا با ارائه راهکارهای توسعه‌یافته بر پایه فناوری‌های هوش مصنوعی، خدمات متفاوتی را به کاربران، ارائه دهد. بنابر گزارش هواوی، بیش از یک میلیون کاربر تجاری یا توسعه دهنده، تعامل با HUAWEI CLOUD را انتخاب کرده‌اند.

هواوی

بنابر اعلام هواوی، این شرکت از نظر میزان رشد سهم از بازار سرویس‌های مبتنی بر ذخیره‌سازی اطلاعات تمام فلش (All-Flash Data Storage) نیز در سال 2018 میلادی، پیشتاز بوده است.

سرویس‌ ذخیره‌سازی هوشمند هواوی (HUAWEI Intelligent Storage) موفق شده نرخ رشد ترکیبی سالیانه (CAGR) 40 درصدی را در بازه زمانی 2012 تا 2018 میلادی به ثبت برساند. امری که در پرتو ارائه نوآوری بی‌وقفه، میسر شده است. ادغام این سرویس‌ها با فناوری‌های هوش مصنوعی باعث شده مشتریان، مدیریت بهتر حجم روز‌افزون داده‌ها را شاهد باشند و نگهداری ، تحلیل و کنکاش اطلاعات نیز با سرعت بالاتری انجام شود.

هواوی

در بخش پایگاه‌های اطلاعاتی سنتی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها، هواوی با تمرکز روی دیتاسنترها، فضاهای ذخیره‌سازی شرکتی OceanStor نظیر SAN، NAS و  Dorado را ارائه داده است. هواوی در گزارش ماه آوریل سال جاری میلادی Gartner Peer Insights که تحلیل بیش از 200 هزار دیدگاه را در بیش از 300 بازار، در نظر دارد به عنوان گزینه منتخب، برگزیده شد.

در بخش تحلیل داده‌های شرکتی یا کاربردهای مربوط به دستگاه‌های الکترونیکی همراه نیز هواوی FusionStorage 8.0 را در کنگره جهانی موبایل که در ماه فوریه 2019 میلادی برگزار شد معرفی کرد.

بر اساس گزارش گارتنر، فضای ذخیره‌سازی هوشمند هواوی، برای سومین سال متوالی در صدر فهرست Magic Quadrant قرار گرفت. در گزارش آماری سه ماهه آخر 2018 گارتنر عنوان شده حافظه تمام فلش هواوی موفق شده بیشترین میزان رشد را در بازار جهانی حافظه‌های فلش به ثبت برساند. در بازار چین نیز حافظه‌های هوشمند هواوی موفق شدند از نظر درآمدی، میزان عرضه و ظرفیت، در صدر قرار گیرند.

هواوی در نشست 2019 تحلیلگران که در تاریخ 18 آوریل 2019 میلادی برگزار شد از استراتژی جدیدش در حوزه شبکه‌های IP یا همان IP Networking خبر داد. در این راستا، رونمایی از چهار دسته محصول جدید در دستورکار قرار گرفت.

این رونمایی‌ها، در واقع تلاش بی‌وقفه هواوی را برای ایجاد شبکه ارتباطی یکپارچه نشان می‌دهند. تلاشی که قرار است 100 درصد توان عملیاتی هوش مصنوعی را در پرتو استفاده از شبکه‌ فرا پهن‌باند و بدون افت، به نمایش بگذارد. این شبکه، امکان اتصال کاربران به شبکه‌ای کاملا پیوسته را به سریع‌ترین شکل ممکن فراهم می‌کند.

این چهار دسته محصول عبارتند از AirEngine، CloudEngine، NetEngine و بالاخره HisecEngine.

هواوی

AirEngine اولین محصول تجاری وای فای 6 هواوی در بستر توان بالای شبکه 5G است. در این بخش، آنتن هوشمند 5G هواوی و فناوری‌های هوشمند شتاب‌دهنده برای اپلیکیشن‌ها می‌توانند پوشش وای فای را از نظر محدوده، تا 50 درصد بهبود دهند. کاهش تاخیر شبکه وای فای تا 10 میلی ثانیه و دست‌یابی به تجربه بهینه در  استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی همراه، از دیگر مزایای این محصول است.

CloudEngine روی به‌کارگیری تراشه‌های هوش مصنوعی و الگوریتم‌های هوش مصنوعی منحصر به فرد در منتفی کردن میزان تلفات شبکه و اطلاعات، همچنین دست‌یابی به بالاترین سطح عملکرد، تاثیرگذار است.

روترهای هوشمند NetEngine از بالاترین ظرفیت در بازار برخوردار بوده و به طور پیش‌فرض از SRv6 پشتیبانی می‌کنند. با استفاده از NetEngine، یک شبکه می‌تواند سرویس‌های تجاری به تجاری (B2B)، تجاری به مصرف‌کننده (B2C) و همچنین تجاری به شخص (B2H) را ارائه دهد.

بالاخره بر پایه راهکار امنیتی HiSec هواوی، موتور امنیتی یادشده می‌تواند تهدیدات ناشناخته را برای اطمینان از تداوم ارائه با کیفیت سرویس‌ها، با دقت بالایی شناسایی کند.

چشم انداز آینده؛ جاه‌طلبانه اما نزدیک به واقعیت

به گفته مسئولان هواوی، از آنجایی که سال 2019 میلادی، بهره‌برداری گسترده را از شبکه نسل پنجم به همراه خواهد داشت، زیرمجموعه صنایع ارتباطی گروه تجاری هواوی، شانس چشمگیری را برای رشد و توسعه، در مقابل می‌بیند.

هواوی

در صورتی که نیم‌نگاهی به اعداد و ارقام منتشر شده توسط این شرکت در سال 2018 میلادی داشته باشید، مسیر حرکتی این شرکت را ترسیم شده خواهید یافت. به بیان کوتاه، حضور بیشتر در بازار تولید و عرضه دستگاه‌های الکترونیکی مصرفی، هدفی است که در طالع این برند خوش‌نام چینی دیده می‌شود.

سرپرست بخش فناوری هواوی اظهار امیدواری کرده درآمد گروه تجاری محصولات مصرفی این شرکت، در آینده نزدیک با رشد چشمگیر همراه شود. این مقام مسئول پیش‌بینی کرده در بخش گوشی های هوشمند و کامپیوترهای شخصی، این درآمد در مدت سه سال به 100 میلیارد دلار و تا پنج سال آینده به 150 میلیارد دلار برسد.

ریچارد یو، مدیرعامل هواوی مدعی شده تا پنج سال آینده، گوشی های هوشمند چیزی حدود دو سوم یعنی 150 میلیارد دلار از هدف درآمدی این بخش را به خود اختصاص خواهند داد.

این در حالی است که کامپیوترها، ساعت های هوشمند و دیگر دستگاه‌های عرضه شده در بازار اینترنت اشیا نیز چیزی حدود یک سوم یعنی چهل درصد از درآمد این زیرمجموعه را تشکیل خواهند داد.

Jia Mo‌ تحلیلگر شرکت Canalys معتقد است در صورتی که روند فعلی رشد هواوی ادامه داشته باشد این شرکت می‌تواند به اهداف درآمدی جاه‌طلبانه خود برسد. به گزارش China Daily، Fu Liang به عنوان تحلیل‌گر مستقلی که تحولات بازار محصولات مخابراتی را برای چیزی حدود یک دهه رصد کرده، پیش‌بینی می‌کند فروش کامپیوترهای شخصی و ساعت های هوشمند این شرکت نیز به سرعت اوج بگیرد.

Richard Yu اعلام کرده هواوی آماده است تا مودم‌های 5G تولیدی خود را به عنوان مولفه‌ای کلیدی در بازار پیش روی گوشی های هوشمند، به اپل بفروشد. این در حالی است که گفته می‌شود اپل با محدودیت‌های جدی در یافتن یک تامین کننده، مواجه شده است.

هواوی

با این تفاسیر، می‌توان اطمینان یافت که چشم‌انداز روشن چه در حوزه محصولات مصرفی و چه در بخش سرویس‌های تجاری و شرکتی برای هواوی، قابل تصور است.

۴ دیدگاه

  1. ببینینم جای سامسونگو میگیره یا ن

    (-1)
  2. جالبه با تمام تلاشی ک آمریکا برای متوقف کردنش انجام داد، داره با قدرت رو به جلو حرکت میکنه

    (-2)
  3. چ ربطی به مخابرات داشت

    (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*