اکران فیلم آواتار ۲ (The Avatar 2) یک بار دیگر با تاخیر مواجه شد

اکران فیلم آواتار ۲ (The Avatar 2) و قسمت‌های بعدی این مجموعه یک بار دیگر به به تعویق افتاد. دلیل این تاخیر خریداری شرکت فاکس توسط دیزنی و برنامه‌ریزی‌های جدید آن‌ها است.

فیلم آواتار ۲ در ابتدا قرار بود در سال ۲۰۱۴ اکران شود اما با توسعه بیشتر فیلمنامه، جیمز کامرون تصمیم گرفت که به جای دو قسمت، چهار قسمت دیگر در این مجموعه تولید کند و همین باعث شد که پیش تولید فیلم طولانی‌تر شود.

ساخت فیلم آواتار ۲ و ۳ سال گذشته به طور همزمان آغاز شد تا در سال ۲۰۲۰ به اکران در بیاید اما با خریداری شرکت فاکس قرن بیستم توسط دیزنی، آن‌ها تغییراتی در برنامه اکران فیلم‌های این شرکت ایجاد کردند که مجموعه Avatar را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.

قسمت دوم آواتار حالا به جای دسامبر ۲۰۲۰ در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ (۲۶ آذر ۱۴۰۰) روی پرده خواهد رفت. در ادامه، به جای اینکه در سال ۲۰۲۲ شاهد قسمت سوم باشیم، دیزنی که امتیاز جنگ ستارگان را نیز در اختیار دارد، یک قسمت جدید از آن مجموعه را روی پرده خواهد برد. در نتیجه در کریسمس ۲۰۲۲ قسمت جدید جنگ ستارگان را خواهیم داشت و آواتار ۳ در سال ۲۰۲۳ به اکران در خواهد آمد.

تاریخ اکران فیلم آواتار ۲ و سه قسمت بعدی

زمان اکران چهار قسمت آتی این مجموعه به شرح زیر است:

آواتار دو – ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ (۲۶ آذر ۱۴۰۰)
آواتار سه – ۲۲ دسامبر ۲۰۲۳ (۱ دی ۱۴۰۲)
آواتار چهار – ۱۹ دسامبر ۲۰۲۵ (۲۸ آذر ۱۴۰۴)
آواتار پنج – ۱۷ دسامبر ۲۰۲۷ (۲۶ آذر ۱۴۰۶)

فیلم آواتار 2

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود و تغییری ایجاد نشود، مجموعه آواتار در سال ۲۰۲۷، پس از یک چرخه ۲۰ ساله (از زمان اکران قسمت اول در سال ۲۰۰۹) به پایان خواهد رسید. قسمت اول که با یک بودجه ۲۳۷ میلیون دلاری ساخته شده بود، با ۲.۷۸۸ میلیارد دلار فروش، در حال حاضر پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما است.

جیمز کامرون که کارگردانی همه قسمت‌ها را بر عهده خواهد داشت، به این مسئله اشاره داشته که اگر قسمت دوم و سوم به فروش خوبی دست پیدا نکنند و موفق نباشند، هیچ تضمینی برای ساخت دو قسمت پایانی وجود ندارد. اما این مجموعه حالا تحت حمایت و مدیریت دیزنی قرار دارد و آن‌ها تمام تلاش خود را خواهند کرد که این مجموعه به موفقیت خوبی دست پیدا کند. استفاده از آواتار به عنوان جایگزین جنگ ستارگان در فصل تعطیلات نشان می‌دهد که دیزنی به آن ایمان دارد و روی موفقیت آن حساب ویژه‌ای باز کرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۸ دیدگاه

  1. با توجه به قدرت بالای انیمیشن سازی کمپانی دیزنی و ماجرای جذاب خود آواتار و کارگردانی کامرون – باید منتظر یک فیلم درجه بود ، مگر اینکه جیمز کامرون نتواند داستان را خوب دربیاورد

  2. تبلیغ یهودیت و صهینیسته

  3. اه که چقدر از این فیلم من متنفرم چیه آخه

  4. حتما میخان با فناوری جدید ساخته شه

  5. من هنوز قسمت قبلشم ندیدم

  6. اقا تاخیر یبار دوبار ن صد بار

  7. ای بابا هی نسازن بهتره