چرا‌ آدم ها مانند اکثر حیوانات دم ندارند (گجت تی وی)

اکثر پرندگان، پستانداران، خزندگان و حتی ماهی ها هم دم دارند اما هر چقدر در درخت تکامل به انسان نزدیک می‌شوید دم ها از بین می‌روند، علت چیست؟ با گجت نیوز همراه باشید تا از راز این اندام پرکاربرد مطلع شوید.

اولین دم حداقل در حدود ۵۰۰ میلیون سال پیش بوجود آمد و در گذر زمان نقش های بسیار زیادی داشته است. گکو ها (نوعی مارمولک) در آن چربی ذخیره می‌کنند. پرنده ها توسط آن در حین پرواز می‌چرخند و ماهی ها با آن حرکت می‌کنند.

اما در پستاندارن یک کاربرد کاملا متفاوت دارد، حفظ تعادل ولی چرا ما انسان ها برای حفظ تعادل نیاز به دم نداریم؟ ویدیو پیش رو را ببینید تا جواب این سوال را پیدا کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۴ دیدگاه

 1. خلقت انسان جدای از حیوانات دیگر است. بسیاری از گونه های حیوانات کاملا جداگانه ایجاد شده اند ونسلشان از هم نیست. نظریه تکامل باطل است اما تغییرات محدود ژنتیکی در جانداران وجود دارد(مثل تغییر رنگ پوست و مو وچشم و اندازه اندام بدن) که این تغییرات ژنایکی به دلیل شرایط آب و هوایی و جغرافیایی و نوع تغذیه و دلایل دیگر است.

  پیدایش اولیه موجودات فقط از طریق “ایجاد” است نه از طریق تکامل و پیدایشِ خودبه خودی از نظر علمی محال است.
  هیچ عضوی به صورت تکامل در بدن هیچ موجودی بوجود نمیاید چون غیر ممکن است. نظریه تکامل در توضیح چگونگی پیدایش اولیه موجودات و پیدایش اعضای بدن چیزی برای گفتن ندارد جز حدس و گمان.(آنهم حدس و گمان نادرست)

  • خودت به این نتیجه رسیدی نابغه چطور پس گفته میشه نظریه تکامل داروین اول از همه تک سلولی در شرایط اب دمای مناسب به وجود میاد داداش گلم مطالعهدکافی نداری ببین ما انسان ها همونطوری که میبینی از وقتی به دنیا میایم با تکثیر سلولی و تمایز سلول بنیادی هایمان بزرگ میشیم شما بر این اعتقاد باور داری که انسان از گل افریده شده؟😂نکنه فکر کردی خدا بیکاره دوما یه پدر یا مادر همه دارن بنابر این تو به جنیفر لوپزم محرمی چون خواهرته یا دختر عموته بگذریم زندگی ما اینطوریه که اول زمین با مساعد شدن شرایطش تک سلولی بعد گذشت خیلی زمان پر سلولی ها که به اکسیژن نیاز داشتن (تک سلولی همون باکتری ها و …) و حیوانات پدید اومدن که اولین پستاندار موش بود بعد از تکامل که بررسی شد و کاملا تایید شد ولی دین بخاطر اینکه دستش رو نشه گفت الکیه😂😂خب بازم بیخیال وارد جزئیات نمیشم بررسی اینطوری بود ما یه موجود رو مثلا گاو رو میزاریم تو قطب اول اینکه انتخاب طبیعی صورت میگیره و نژاد مقاوم با شرایط قطب زنده میمونن اونم دلیلش خزانه ژن که هر چی بزرگ تر و در بردارنده بیشتری ژن مختلف باه امکان بقا بیشتره بعد از گذر چند نسل از گاو اون خصوصیاتی که قادر به زندگی در قطب هست ظاهر میشه این یه مثاله توجه کنید رنگ هر چیزی که نیاز باشه عوض میشه مام بعد از گشت میلیون ها سال به اینجا رسیدیم و شاخه گرفته از همون تک سلولی هستیم با بررسی ژن ها موجودات کامل متفاوت بهم یه توالی به اسم توالی کلیدی یا حفظ شده هست که در همه یکسانه که نشان دهنده هم خانواده بودن است شما میگی که بعضی حیوانات خود به خود😂😂از کجا اوردی منبع علمی معتبرت چیه ادم هوا؟؟😂😂😂😂 مطالعه کن این بحث اینقدر زیاده که بخوام باز بگم تموم نمیشه

 2. خخخخخ فک کن اگه انسان هم دم می داشت خیلی مسخره میبود

 3. خدایی با اینجور مقالات خنده دار ولی واقعی دل مارو شاد کنید خخخخ
  فک کن خدا یه قابلیتی میداد هر کی تعداد دروغش زیاد باشه دمش به همون اندازه بزرگ شه فک کنید این سیاستمدارها چه شکلی میشدن :))))

 4. این هم مطلب من درآوردی افراد غرب زده ! چرا انسان ها دم ندارند ! ، متاسفانه افراد فیک غرب زده تو سایت زیاد شدند ..

 5. تبلیغ تکامل و بی خداییه اینا
  انسان اشرف مخلوقات رو با حیوان مقایسه میکنن

 6. مردم نون شب ندارن بخورن!
  گجت نیوز حوصله اش سر رفته داره اصول دین مى پرسه!!!
  😀
  😀

 7. خوراک اشرف و احمدرضاست این پست

 8. دم انسان مث پاهای مار ها دیگه وستیجیال شده
  همین استخوان ها خاجی هم تا چندین جهش دیگه از بین میرن
  چون به همینا هم نیازی نیست و اضافی هستن

 9. عاشق این ویدو های جذاب هستم ممنون

 10. وا ؟! 😁🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲

 11. چ مسخره خب خیلی از حیوونا دم ندارن اینم شد سوال