تویوتا

تویوتا ارزشمندترین برند خودرو جهان در سال ۲۰۱۹ شد

تویوتا همانند سال‌های گذشته به عنوان ارزشمندترین برند خودرو جهان در سال ۲۰۱۹ انتخاب شد. پس از این خودروساز ژاپنی، دو برند خودروسازی آلمانی مرسدس بنز و بی ام و به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم این لیست قرار دارند.

شرکت Kantar Millward Brown به عنوان یک شرکت تحقیقاتی چند ملیتی محسوب می‌شود که در نیویورک مستقر بوده و در حوزه‌های مختلفی چون ارزش‌گذاری برندها فعالیت دارد. این شرکت در جدیدترین تحقیقات خود لیستی از ارزشمندترین برندهای جهان در سال ۲۰۱۹ را منتشر کرده است. در این لیست شرکت‌های حوزه تکنولوژی در جایگاه بهتری قرار دارند. برند آمازون توانست با سبقت از برندهایی چون اپل، گوگل، مایکروسافت، ویزا، فیس‌بوک و علی‌بابا به لقب با ارزشمندترین برند جهان دست پیدا کند.

تویوتا همچنان ارزشمندترین برند خودرو جهان است

خودروسازان در لیست با ارزش‌ترین برندهای سال ۲۰۱۹ عملکرد خوبی نداشتند. طبق آمار در میان ۱۰۰ برند ارزشمند سال ۲۰۱۹ فقط سه برند خودروسازی قرار دارند، اما برند تویوتا توانست رتبه ۴۱ این لیست را به خود اختصاص دهد و همانند سال‌های قبل به عنوان ارزشمندترین برند خودرو جهان شناخته شود. تویوتا توانست در طول ۱۴ سال گذشته در ۱۲ دوره این لقب را به خود اختصاص دهد. در همین رابطه گراهام استاپلورست (Graham Staplehurst)، مدیر استراتژی Global BrandZ عنوان کرد:

تویوتا به دلیل فعالیت گسترده و جهانی خود توانست به این جایگاه دست پیدا کند. تویوتا در هر منطقه‌ای ترکیب خوبی از مدل‌ها و نماینده‌های خود را ارائه می‌کند. همچنین این برند ژاپنی در استفاده از انرژی‌های جایگزین نیز بسیار موفق ظاهر شده و محصول پریوس آن در نزد مردم بسیار شناخته شده است. البته در خصوص خودروهای الکتریکی نیز بررسی‌ها و نظرسنجی‌هایی را انجام داده‌ایم که شرکت تویوتا پس از تسلا در جایگاه دوم قرار دارد و از این حیث نیز موفقیت خوبی برای آن محسوب می‌شود.

تویوتا

علاوه بر Toyota، دو برند خودروسازی آلمانی مرسدس بنز و بی ام و نیز در لیست ۱۰۰ برند ارزشمند جهان قرار دارند. برند مرسدس بنز جایگاه ۵۴ و برند بی ام و جایگاه ۵۵ را از آن خود کرده‌اند که اختلاف چندانی نیز میان آنها وجود ندارد. گفتنی است جایگاه‌های هر سه برند تویوتا، مرسدس بنز و بی ام و در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ با افت همراه بوده است. علاوه بر لیست ۱۰۰ برند ارزشمند جهان در سال ۲۰۱۹، یک لیست متشکل از ۱۰ برند ارزشمند خودرو جهان در سال ۲۰۱۹ نیز توسط شرکت Kantar Millward Brown تهیه شده است که در آن علاوه بر این سه برند، شاهد ۷ برند دیگر شامل هوندا، فورد، نیسان، تسلا، آئودی، فولکس واگن و پورشه هستیم.

تویوتا

در لیست ۱۰ برند ارزشمند خودرو جهان در سال ۲۰۱۹، فقط برند فولکس واگن توانست نسبت به سال‌های قبل جایگاه خود را ارتقا دهد. این شرکت آلمانی پس از رسوایی‌هایی مخرب دیزل‌گیت توانست به خوبی به عرصه رقابت با غول‌های خودروسازی جهان برگردد. همچنین در این لیست، برند پورشه به عنوان جدیدترین عضو محسوب می‌شود که توانست از شرکت هندی ماروتی-سوزوکی سبقت بگیرد. در ادامه لیست ۱۰ برند ارزشمند خودرو جهان در سال ۲۰۱۹ را مشاهده می‌کنید:

لیست ۱۰ برند ارزشمند خودرو جهان در سال ۲۰۱۹

نام برندها به ترتیب ۱ تا ۱۰ ارزش برندها در سال ۲۰۱۹ (میلیون دلار) ارزش برندها در سال ۲۰۱۸ (میلیون دلار) کاهش یا افزایش ارزش برند
تویوتا ۲۹.۱۵۱ ۲۹.۹۸۷ ۳ درصد افت
مرسدس بنز ۲۳.۳۵۵ ۲۵.۶۸۴ ۹ درصد افت
بی ام و ۲۳.۳۲۶ ۲۵.۶۲۴ ۹ درصد افت
هوندا ۱۱.۷۴۹ ۱۲.۶۹۵ ۷ درصد افت
فورد ۱۱.۲۱۱ ۱۲.۷۴۲ ۱۲ درصد افت
نیسان ۱۰.۵۵۴ ۱۱.۴۲۵ ۸ درصد افت
تسلا ۹.۲۸۵ ۹.۴۱۵ ۱ درصد افت
آئودی ۸.۵۵۶ ۹.۶۳۰ ۱۱ درصد افت
فولکس واگن ۶.۷۰۷ ۹.۹۸۶ ۱۲ درصد افزایش
پورشه ۵.۸۱۷

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. انوقت کشورمون پر شده از ماشین های بنجل چینی و گوشی های بنجل چینی و لوازم یدکی بنجل چینی و لباس های بنجل چینی و لوازم برقی بنجل چینی
    خلایق هر چه لایق به افکار بنجل چینی و عقاید بنجل چینی خوش امدید اینجا ایران سرزمین بنجل پرستان

  2. همیشه عالی بوده عالی می مونه

  3. تمام شرکت های ژاپنی قابل ستایش هستن تو کیفیت و کارایی بینظیر هستن.

  4. برای ما کیا و هیوندای لاکچری محسوب میشن