ضریب نفوذ اینترنت

ضریب نفوذ اینترنت در ایران با ۷۴ میلیون مشترک به بیش از ۹۰ درصد رسید

طبق آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا پایان سال ۹۷ تعداد مشترکان اینترنت به بیش از ۷۴ میلیون مشترک افزایش پیدا کرده که به واسطه آن ضریب نفوذ اینترنت در ایران نیز به بیش از ۹۰ درصد رسیده است.

بر اساس آخرین آماری که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر کرده است، تا پایان سال ۹۷ تعداد مشترکان اینترنت پهن باند حدود ۷۴ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۵۹۵ مشترک بود که از این میزان حدود ۶۴ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۱۱۲ مشترک اینترنت پهن باند سیار و ۱۰ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۴۸۳ مشترک اینترنت پهن باند ثابت هستند. همچنین تعداد مشترکان اینترنت پهن باند ثابت در سال ۱۳۹۵ حدود ۳۳ میلیون در بخش پهن باند سیار و بیش از ۹ میلیون در بخش پهن باند ثابت بود. طبق آمار تعداد مشترکان پهن باند سیار در سال ۹۶ بیش از ۵۳ میلیون بود و در این زمان مشترکان پهن باند ثابت هم افزایشی بیش از ۳۰۰ هزار مشترک را تجربه کردند.

ضریب نفوذ اینترنت

آمار ضریب نفوذ اینترنت در ایران

بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی میزان ضریب نفوذ اینترنت تا پایان سال ۹۷ حدود ۹۰.۷۸ درصد بود که از این میزان حدود ۷۸.۱۴ درصد به اینترنت پهن باند سیار و حدود ۱۲.۶۵ درصد نیز به اینترنت پهن باند ثابت تعلق دارد. گفتنی است در سال ۹۶ میزان ضریب نفوذ اینترنت پهن باند ۷۸ درصد و در سال ۹۵ بیش از ۵۳ درصد بود.

ضریب نفوذ اینترنت

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. البته اینایی ک من دیدم فقط تلگرام دارن