تکنولوژی شارژ سریع ویوو

تکنولوژی شارژ سریع ویوو با نام Super FlashCharge دارای توان ۱۲۰ وات است!

جدیدترین تکنولوژی شارژ سریع ویوو معرفی شد. این فناوری کوئیک شارژ Super FlashCharge نام داشته و به لطف بهره بردن از توان ۱۲۰ وات قادر است یک باتری ۴ هزار میلی‌آمپر ساعتی را طی ۱۳ دقیقه از صفر تا ۱۰۰ درصد شارژ کند!

رقابت در زمینه فناوری شارژ سریع روز به روز بیشتر می‌شود. گوشی‌سازان برای به خاک مالیدن بینی رقیبان خود، به صورت چند پله‌ای در تکنولوژی‌های کوئیک شارژ جهش می‌کنند. بعد از معرفی فناوری شارژ سریع ۳۰ واتی وان پلاس، ۴۰ واتی هواوی و ۱۰۰ واتی شیائومی، نوبت به فناوری بسیار اعجاب‌آورتری رسید!

جدیدترین تکنولوژی شارژ سریع ویوو

پیشتر، بهترین تکنولوژی شارژ سریع ویوو تا امروز SuperVOOC Flash Charge نام داشت و دارای توان ۵۰ وات بود. این فناوری در گوشی اوپو فایند ایکس به کار رفته است. اما گوشی‌ساز چینی نام برده با چند پله جهش، یک تکنولوژی شارژ سریع ۱۲۰ واتی خلق کرد.

تکنولوژی شارژ سریع ویوو

بر اساس ادعای سازنده، با استفاده از فناوری Super FlashCharge می‌توان یک باتری ۴ هزار میلی‌‌آمپر ساعتی را طی پنج دقیقه از صفر تا ۵۰ درصد شارژ کرد. شارژ صفر تا ۱۰۰ درصد یک باتری به این بزرگی، به لطف تکنولوژی شارژ سریع ویوو تنها به سیزده دقیقه زمان نیاز دارد!

تکنولوژی شارژ سریع ویوو حقیقتا باورنکردنی و انقلابی است، اما به نظر ما، تا زمان آماده شدنش به منظور استفاده در گوشی های هوشمند تجاری، به زمان نیاز است. فناوری‌های شارژ سریع این چنینی معمولا حرارت زیادی تولید می‌کنند، به همین دلیل احتمال آسیب رسیدن به دیگر اجزای سخت افزاری گوشی بسیار بالا است. به عبارتی تنها محدودیت پیش روی گوشی‌سازان، فقط یافتن فناوری‌هایی برای افزایش توان سیستم شارژ گجت‌های الکترونیکی خود نیست و میزان حرارت تولیدی هر راهکار باید بسیار پایین باشد.

سامسونگ به عنوان بزرگترین گوشی‌ساز دنیا نیز در پی دستیابی به اعداد و ارقامی بسیار بالا در حوزه فناوری شارژ سریع است. چندی پیش اعلام شد دو کنترلر انتقال قدرت جدید سامسونگ شارژ سریع ۱۰۰ واتی را به ارمغان می‌آورند!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. کف کردیم واقعا
    خیلی عجیب