آیفون ایکس - نمایشگرهای OLED سامسونگ

سامسونگ از اپل برای تقاضای کم نمایشگرهای OLED جریمه می‌خواهد

ظاهرا فروش کم آیفون ایکس کار دست اپل داده تا سامسونگ مجبور شود برای تقاضای کمتر نمایشگرهای OLED نسبت به آنچه بین دو طرف ثبت شده٬ برای اپل جریمه‌ای را در نظر بگیرد.

گزارش‌هایی از کره به دست ما رسیده که نشان می‌دهد سامسونگ از اپل به منظور سفارش کمتر نمایشگرهای OLED نسبت به آنچه در گذشته تعیین شده بوده٬ درخواست پرداخت جریمه کرده است. اپل معمولا از نمایشگرهای LCD برای گوشی‌های آیفون خود استفاده می‌کرد٬‌ اما همراه با گوشی آیفون ایکس٬ این پنل‌ها را به OLED تغییر داد. البته سامسونگ همچنان تامین کننده‌ی پنل‌‌های آیفون ایکس باقی ماند٬ اما از آنجایی که فروش آیفون‌های اپل با کاهش مواجه شد٬ در نتیجه تعداد سفارش‌های اپل٬ از آنچه که بین دو کمپانی توافق شده بود بسیار کمتر بود.

ظاهرا اپل و سامسونگ قراردادی را با حداقل سفارش نمایشگرهای OLED امضا کرده‌اند. ابتدا قرار بود ۵۰ میلیون پنل در سال ۲۰۱۷ فروخته شود. سپس سامسونگ این میزان را در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۲۰۰ میلیون پنل برساند. اما متاسفانه تقاضا برای آیفون ایکس پایین‌تر از انتظارات اپل بود و بدین ترتیب سفارش پنل‌های اولد نیز پایین‌تر از توافق انجام شده بین دو شرکت بود. اما حالا سامسونگ از اپل درخواست کرده است تا این خسارت به وجود آمده را جبران کند و حداقل هزینه‌ی سفارش‌های تولید شده را بپردازد.

سامسونگ برای راه اندازی یک کارخانه‌ی جدید تولید نمایشگرهای OLED روی پول پنل‌های اپل حساب باز کرده بود

سامسونگ خیلی روی تولید پنل‌های اولد برای اپل حساب باز کرده بود و بر همین اساس یک کارخانه‌ی ساخت پنل‌های سوپر آمولد را در سال ۲۰۱۷ در خاک چین راه اندازی کرد. ظرفیت تولید این کارخانه ۳۰ درصد بیشتر از کارخانه‌ی A3 است که در آنجا پنل‌های نمایشگر مربوط به شرکت اپل تولید می‌شود. آخرین چیزی که در مورد این کارخانه شنیده‌ایم٬ این است که سامسونگ مجبور به سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری برای احداث یک کارخانه‌ی جدید ساخت نمایشگرهای OLED است. اما این شرکت سرمایه‌ی هنگفتی را در کارخانه‌ی A3 در جهت تامین نیازهای اپل خوابانده است و با در حال حاضر با مشکل سرمایه مواجه است. بنابراین٬ غول فناوری کره‌ای به دنبال گرفتن صدها میلیون دلار از اپل به عنوان جریمه است. اپل قصد ندارد این جریمه را پرداخت کند٬ در عوض می‌خواهد از این پنل‌ها برای دیگر محصولات خودش نظیر تبلت‌ها و نوت بوک‌هایش استفاده کند. ما باید منتظر بمانیم تا ببینیم انتهای این دعوای تجاری چه خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۰ دیدگاه

  1. آدم وقتی اینجا وایساده و داره به دعواییی که بین طرفدارای سیب و سامسونگ راه افتاده نگاه می کنه حس می کنه بریتانیای کبیره که تفرقه انداخته و داره از ذور تماشا می کنه و به حماقت طرفین دعوا می خنده

  2. گوشه رینگ گیرش انداخته

  3. خدایی دیگه داره شورش و در میاره

  4. چ ربطی داره خب کم خاسته

  5. میخاست هی اپلو سر کیسه کنه

  6. همون اولم نقشه بود

  7. نه بابا می تونه جریمه کنه !!!!

  8. غلط کرده باید بده…سیب کرموی گاززده