استیو جابز

استیو جابز ؛ نابغه‌ای که از انفجار فضاپیمای چلنجر جا ماند

فضاپیمای چلنجر در ژانویه ۱۹۸۶ منفجر شد که در اثر این انفجار هر ۷ سرنشین آن جان خود را از دست دادند، اما جالب است بدانید استیو جابز (Steve Jobs) برای سفر با این فضاپیما داوطلب شده بود، اما هیئت گزینش درخواست او را رد کرده بودند.

پس از اینکه فضاپیمای شاتل چند پرواز خود را با موفقیت انجام داد، ناسا طرحی را در نظر گرفت تا در کنار فضانوردان حرفه‌ای یک شهروند عادی نیز به مدار زمین اعزام شود. در همین راستا سازمان فضایی ناسا یک فراخوان عمومی را منتشر کرد که به واسطه آن حدود ۱۱ هزار نفر برای اعزام به فضا داوطلب شدند. پس از بررسی‌های ناسا، قرار شد از بین دو معلم به نام‌های کریستا مک آلیف و باربارا مورگان یک نفر انتخاب شود که سرانجام مک آلیف این شانس بزرگ را به دست آورد. اما این داستان زمانی بیش از پیش مورد توجه قرار می‌گیرد که در میان لیست داوطلبان شاهد نام استیو جابز هستیم.

استیو جابز

استیو جابز و رویای سفر به فضا

استیو جابز در رویای سفر به فضا در پی فراخوانی که از سوی ناسا اعلام شد، نام خود را نیز در بین سایر داوطلبان نوشت. البته در آن زمان استیو جابز سرشناس نبود و توانست چندین سال پس از آن زمان در حوزه تکنولوژی به یک نابغه تبدیل شود. پس از ارسال درخواست جابز برای حضور در پرواز فضاپیمای چلنجر، تقاضای او رد شد؛ زیرا هیئت گزینش بر این باور بودند که وی شایستگی و سلامت کافی برای حضور در این پرواز را ندارد. سرانجام در ۲۸ ژانویه سال ۱۹۸۶ فضاپیمای چلنجر پس از ۷۳ ثانیه در آسمان منفجر شد و ۷ سرنشین آن جان خود را از دست دادند و کریستا مک آلیف نیز یکی از آن‌ها بود که حالا بسیاری این نام را می‌شناسند؛ چراکه انتخاب وی به جای استیو جابز مانع از آن شد تا دنیای حوزه تکنولوژی نابغه خود را از دست دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*