خونین ترین جنگ تاریخ

نگاهی به خونین ترین جنگ های تاریخ ؛ از نبرد مغولان تا جنگ جهانی دوم

جنگ و خونریزی بین تمامی موجودات زنده موضوعی تلخ است، اما وقتی از خونین ترین جنگ تاریخ در میان انسان‌ها حرف میزنیم، بارها موضوع دردناک‌تر می‌شود. حالا با گجت‌نیوز همراه شوید تا ببینیم در کدام میدان نبرد سربازان بیشتری از هستی ساقط شده‌اند.

اگر در فرهنگ لغت‌های امروزی واژه «جنگ» را جست‌وجو کنید به تعارفی می‌رسید مبنی‌بر «یک نزاع مسلحانه بین کشورها یا گروه‌های مختلف» را باید جنگ بدانیم، اما ماجرا به این سادگی‌ها نیست، داریم از کشته شدن هزاران انسان، بی‌سرپرست شدن میلیون‌ها نفر و خسارات مالی و جانی بی‌شماری حرف میزنیم که تا سال‌ها گریبان‌گیر جوامع درگیر جنگ است. جنگ جهانی دوم در صدر لیست ما قرار دارد و با اقتدار خونین ترین جنگ تاریخ است، اما نبردهای بسیار دیگری وجود دارند که در پایین چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها را آورده‌ایم.

خونین ترین جنگ های تاریخ کدام‌اند؟

۱. جنگ جهانی دوم

خونین ترین جنگ

این جنگ از سال ۱۹۳۹ شروع و تا سال ۱۹۴۵ ادامه داشت و جنگ جهانی دوم مرگبارترین درگیری در تاریخ با بیش از ۷۰ میلیون تلفات است. شرکت تمامی قدرت‌های بزرگ جهان که نیروهای متحدین و متفقین را تشکیل دادند، اتفاقی بی‌سابقع در تاریخ است. جنگ جهانی دوم تا به امروز تنها نبردی است که در آن از سلاح‌های هسته‌ای استفاده است. جنگ جهانی دوم برایمان یادآور هیتلر و ماجرای دردناک هلوکاست است که کشته‌های بسیاری داشت و برای همیشه برخی از سیاست‌های جهان امروز را تغییر داد.

۲. فتوحات مغولان

خونین ترین جنگ

فتوحات مغول‌ها در اروپا یکی از خصمانه‌ترین جنگ ها در طول تاریخ است. مغول‌ها در اوایل قرن سیزدهم تقریبا ۲۰ درصد از کره زمین را تصرف کردند و این امپراتوری در سراسر آسیا و اروپای شرقی گسترش یافت. شمار تلفات این فتوحات ۶۰ تا ۷۰ میلیون نفر بود. براساس داستانی در مورد تاریخ تشنه‌ی خون ارتش مغولستان، اعتقاد بر این است که در حدود ۱،۰۰،۰۰۰ نفر از مردم چین برای جلوگیری از کشته شدن توسط مغولستان، دست به خودکشی جمعی زده‌اند.

۳. جنگ جهانی اول

خونین ترین جنگ

جنگ جهانی اول از سال ۱۹۱۴ تا سال ۱۹۱۸ جریان داشت و متاسفانه جان ۱۷ میلیون نفر را گرفت. نتیجه‌ی این جنگ پیروزی بریتانیا، فرانسه و روسیه بر آلمان، ایتالیا، استرالیا و بلغارستان بود. اتحادیه اروپا پس از جنگ جهانی اول تشکیل شد، اما نتوانست صلح جهانی را تضمین کند و در نهایت جنگ جهانی دوم رخ داد.

۴. فتح مانچو چین

خونین ترین جنگ

در قرن هفدهم به مدت ۶۰ سال دودمان چینگ با سلسه‌ی مینگ جنگید. چین شاهد از بین رفتن ۲۵ میلیون نفر بود و به دودمان چینگ تا اوایل دهه ۱۹۰۰ با قدرت به کار خود ادامه داد ولی طی یک دهه روبه زوال گذاشت تا در سال ۱۹۱۲ با شکل‌گیری جمهوری چین به کار این سلسله خاتمه داده شد.

۵. جنگ‌های ناپلئونی

خونین ترین جنگ

جنگ‌های ناپلیونی، که از انقلاب فرانسه در سال ۱۷۸۹ نشئت گرفت، مجموعه‌ای از نبردها بود که علیه امپراتوری فرانسه توسط نیروهای مخالف در سراسر اروپا صورت گرفت. فرانسه به سرعت تبدیل به یک قدرت عظیم شد، اما در سال ۱۸۱۲، یورش ارتش ناپلئون به روسیه فاجعه دردناکی را رقم زد که جان ۶.۵ میلیون نفر را گرفت، در این نبرد با وجود پیروزی‌های ابتدایی ارتش فرانسه، در نهایت امر به خاطر کمبود آذوقه مجبور به عقب‌نشینی شدند و به نوعی شکست را قبول کردند. این جنگ با بازگشت سلطنت بوربون در فرانسه و ایجاد توافق اروپا پایان یافت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. ایران حتی اگه اعلام بی طرفی هم کنه اینقدر بد شانس که ی جورایی تو جنگ دخالتش میدن .

  2. تقریبا همه اینا یه جوری روی ایران تاثیر گذاشتن

  3. واقعا عالی بود تاریخ روز به روز تکرار میشه و باید ازش درس بگیریم ممنون که اینگونه اطلاع رسانی میکنید