رونمایی سامسونگ از تکنولوژی جدید در زمینه هوش مصنوعی

رونمایی سامسونگ از تکنولوژی جدید در زمینه هوش مصنوعی

سامسونگ تکنولوژی در زمینه هوش مصنوعی معرفی کرده که سرعت یادگیری ماشینی را افزایش داده و در عین حال باعث کاهش میزان مصرف انرژی می‌شود.

شرکت کره‌ای سامسونگ از تکنولوژی جدیدی در زمینه واحد پردازش عصبی یا به اختصار NPU رونمایی کرده که به هوش مصنوعی نصب‌شده روی دستگاه‌ها اجازه می‌دهد سریع‌تر عمل کنند، مصرف کمتری داشته باشد و فضای کمتری را اشغال سازند.

آنچه به سامسونگ اجازه ساخت چنین پردازشگری را داده است تکنولوژی تعلیق فاصله کوانتومی بوده که به لطف آن شبکه‌های عصبی 4 بیتی قادرند به دقت شبکه‌های عصبی 32 بیتی فعالیت کنند. به لطف کاهش میزان بیت‌ها در هر شبکه عصبی، تعداد ترانزیستورهای مورد نیاز کاهش می‌یابد و همین امر به کاهش میزان مصرف انرژی کمک شایانی می‌کند. سامسونگ مدعی است که با استفاده از چنین روشی سرعت NPU به هشت برابر بیشتر رسیده و همچنین میزان ترانزیستور مورد نیاز برای این پردازشگر بین 40 الی 120 برابر کاهش می‌یابد.

رونمایی سامسونگ از تکنولوژی جدید در زمینه هوش مصنوعی

درواقع نتیجه استفاده از چنین تکنولوژی کاهش میزان مصرف انرژی و افزایش سرعت NPU است. این پردازشگر قادر است وظایف مختلفی را انجام دهد که شامل تشخیص اشیاء و احراز هویت بیومتریک (تشخیص چهره کاربر و اثر انگشت) می‌شود. البته این پردازشگر قادر به انجام وظایف پیچیده‌تری نیز هست.

هوش مصنوعی روی دستگاه علاوه بر اینکه در زمینه افزایش میزان امنیت کاربر فعالیت دارد، بلکه در موارد دیگری مانند فضای ابری نیز استفاده می‌شود. استفاده از فضای ابری به این معنی است که مودم وظایف بیشتری را باید انجام داده و اطلاعات را از یک یا چند سرور دریافت کرده و در اختیار کاربر قرار دهد. اصولا چنین مورد استفاده‌ای با تاخیر همراه است.

رونمایی سامسونگ از تکنولوژی جدید در زمینه هوش مصنوعی

سامسونگ در حال حاضر قادر است از هوش مصنوعی خود که به لطف واحد پردازشگر عصبی مبتنی بر QIL به سرعت بالا و مصرف کم رسیده است در زمینه‌های مختلفی مانند خودروهای هوشمند استفاده کند. در این خودروها که قابلیت خودران دارند تشخیص اشیاء به یک ضرورت تبدیل شده است تا از تصادف جلوگیری شود. علاوه بر موارد فوق، هوش مصنوعی در هرچه واقعی‌تر شدن تجربه واقعیت مجازی نیز کمک بسیاری خواهد کرد.

انتظار می‌رود سامسونگ به زودی از این تکنولوژی در گوشی‌های هوشمند و دیگر دستگاه‌های قابل حمل و حتی سنسورهای هوشمند استفاده کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. بازم معلوم نیست داره چه کَلکی میزنه این!!!!

  2. دمت گرم سامسونگ…بسوزه همه جای بدخواهات..خخخ