اولین گوشی 5G سونی

اولین گوشی ۵G سونی به زودی رونمایی خواهد شد

به تازگی اطلاعات جدیدی از اولین گوشی ۵G سونی منتشر شده که نشان می‌دهد تا رونمایی آن کمتر از دو ماه باقی مانده است. این گوشی سونی اکسپریا ۱ ۵G نام داشته یا یک مدل کاملا جدید خواهد بود.

بستر نرم افزاری مربوط به یک گوشی سری Xperia سونی با اسم رمز J8010 Sphinx در مخزن مربوط به سفت افزارهای محصولات سونی رویت شد. بر اساس اخبار قبلی، محصول دارای این اسم رمز یکی از دو گوشی پشتیبانی‌کننده از ۵G است که سونی به زودی رونمایی خواهد کرد.

اولین گوشی ۵G سونی در راه است

این گوشی ممکن است سونی اکسپریا ۱ اس یا سونی اکسپریا ۱ وی نام داشته باشد. همچنین بعید نیست این دستگاه همان نسخه ۵G پرچمدار کنونی سونی باشد. به این ترتیب نام آن سونی اکسپریا ۱ ۵G خواهد بود. چند روز پیش اعلام شد سونی در حال آماد‌ه‌سازی گوشی اکسپریا ۲ برای نمایشگاه IFA 2019 است. طبق اطلاعاتی که در این مطلب به دست آوردیم، ممکن است اولین گوشی ۵G سونی اکسپریا ۲ نام داشته باشد. نام گوشی ما را به شدت درگیر کرده است! وقتی موبایل جدید سونی با دوربین سه‌گانه رخ نشان داد، در ابتدا به دو نام پیشنهادی اکسپریا ۱s و اکسپریا ۱v برخورد کردیم، اما اکنون گزینه‌های بیشتری روی میز قرار گرفته‌اند.

اطلاعاتی از گوشی با اسم رمز J8010 Sphinx

برخی استفاده از نام اکسپریا ۱ ۵G را برای اولین گوشی ۵G سونی محتمل‌تر می‌دانند. یکی از دلایل این تصور، استفاده از رزولوشن ۴K در نمایشگر گوشی دارای اسم رمز J8010 Sphinx، همانند سونی اکسپریا ۱ است. بیان این رزولوشن به صورت ۳۸۴۰ در ۱۶۴۴ پیکسل نشان می‌دهد اولین گوشی ۵G سونی همانند نخستین پرچمدار شرکت در سال ۲۰۱۹، از نسبت ابعاد تصویر ۲۱:۹ بهره می‌برد. در نتیجه حداقل از نظر ظاهری و مشخصات نمایشگر، شباهت بسیار زیادی با آن داشته و ممکن است همان نسخه ۵G اکسپریا ۱ باشد.

دستگاه دیگری نیز با اسم رمز J8210 Horus و پشتیبانی از شبکه ۵G در راه است، اما این گوشی به خاطر داشتن رزولوشن فول اچ‌دی و مخصوصا نسبت ابعاد تصویر ۱۶:۹ کمتر مورد توجه قرار گرفته است. این مدل دارای یک نمایشگر اولد با اندازه ۶ اینچ خواهد بود.

گزارش‌ها به رونمایی دو گوشی دارای اسم رمز Sphinx و Horus در نمایشگر IFA 2019 اشاره می‌کنند. این رویداد از روز ششم سپتامبر (۱۵ شهریور) آغاز خواهد شد. سونی گوشی اکسپریا ایکس زد ۳ را در سال گذشته در همین رویداد معرفی کرد، اما از آنجایی که دو گوشی جدید از یک مودم موبایل ۵G بهره می‌برند، انتظار نداریم امسال در نمایشگاه IFA گوشی اکسپریا ایکس زد ۴ رونمایی شود. به عبارتی اولین گوشی ۵G سونی تغییری بزرگ در مقایسه با قبل محسوب می‌شود، به همین دلیل به احتمال زیاد، رونمایی سونی اکسپریا ایکس زد ۴ به تعویق خواهد افتاد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. آقا اصلا من از اون روز اول از طراحی سونی خوشم می اومد