دوربین پریسکوپی شیائومی

شیائومی یک دوربین پریسکوپی برای گوشی می میکس 4 توسعه می‌دهد

ظاهرا شیائومی در حال توسعه‌ی یک دوربین پریسکوپی برای پرچمدار آینده‌ی خود گوشی شیائومی می میکس 4 (Xiaomi Mi Mix 4) است. این گوشی را باید رقیبی برای هواوی پی 30 پرو و اوپو رینو 10 ایکس زوم بدانیم.

دوربین های پریسکوپی نخستین مورد مهم در گوشی‌های سال 2019 هستند و با گوشی‌های هواوی پی 30 پرو و اوپو رینو 10 ایکس زوم به جهانیان معرفی شدند. حالا ظاهرا شیائومی نیز می‌خواهد به جمع توسعه دهندگان این دوربین‌ها بپیوندد. به تازگی یک پتنت در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری چین منتشر شده که اطلاعات جالبی از دوربین پریسکوپی گوشی پرچمدار آینده‌ی شرکت شیائومی را ارائه می‌کند.

جزئیات فنی دوربین پریسکوپی شیائومی

این پتنت ترکیبی از یک دوربین اصلی با یک لنز پریسکوپی را نشان می‌دهد که بر یک لنز اصلی عمود می‌‌شود. به لطف فرآیند شکست نور٬ این لنز پریسکوپی قادر خواهد بود بدون نیاز به افزایش دوربین اصلی و خود دیوایس٬ بزرگ‌نمایی با مقیاس مختلف را ارائه کند. ضمنا برای آنکه جزئیات تاری ثبت نشود٬ این لنز با یک لرزشگیر اپتیکال همراه خواهد بود. در حال حاضر گوشی‌های هواوی و اوپو فاصله کانونی حداکثر 125 و 135 میلی‌متری را ارائه می‌دهند٬ بنابراین دوربین پریسکوپی شیائومی نیز در همین محدوده فعالیت خواهد کرد.

با توجه به گمانه‌زنی‌ها٬ انتظار می‌رود این لنز برای نخستین بار در گوشی پرچمدار شیائومی می میکس و در کنار یک سنسور اصلی بهتر از سنسور 64 مگاپیکسلی Samsung GW1 استفاده شود.