ماه گرفتگی

تصاویر و ویدیو ماه گرفتگی ۲۵ و ۲۶ تیر ۹۸

شب گذشته، سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸ شاهد آخرین ماه گرفتگی (Lunar Eclipse) سال ۲۰۱۹ بودیم که عکس و فیلم های بسیار زیبایی از آن ثبت شد؛ در ادامه شما را به دیدن تصاویر و ویدیو خسوف ۲۵ و ۲۶ تیر ۹۸ دعوت می‌کنیم.

علاقه‌مندان به پدیده‌های نجومی به ویژه ماه گرفتگی از ساعات پایانی روز سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸ تا بامداد روز چهارشنبه ۲۶ تیر ۹۸ این فرصت را داشتند تا آخرین خسوف سال ۲۰۱۹ را مشاهده کنند. اما با توجه به شرایط آب و هوایی حاکم بر برخی از شهر‌های ایران (به خصوص در استان‌های شمالی و تهران)، علاقه‌مندان به رصد این پدیده با وجود ابری بودن آسمان با مشکل مواجه شدند. گفتنی است خسوف سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸ فارغ از شرایط جوی، در تمامی شهرهای ایران به طور واضح قابل رویت بود و در این گرفت حدود ۶۷ درصد از سطح ماه درون سایه زمین قرار داشت.

جزئیات آخرین ماه گرفتگی سال

ماه گرفتگی

آخرین ماه گرفتگی سال ۲۰۱۹ به شکل نیم سایه در سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸ از ساعت ۲۳:۱۳ دقیقه آغاز شد که البته این بخش از گرفت قابل مشاهده نبود، اما گرفت جزئی و قابل رویت از ساعت ۳۱ دقیقه و ۴۳ ثانیه بامداد چهارشنبه ۲۶ تیر ۹۸ شروع شد و علاقه‌مندان در ۴ قاره سیاره زمین در ساعت ۲ و ۴۴ ثانیه شاهد به اوج رسیدن این گرفت جزئی بوده‌اند. این گرفت جزئی در ساعت ۳ و ۲۹ دقیقه و ۳۹ ثانیه به پایان رسید. در مجموع این گرفت حدود ۲ ساعت و ۵۸ دقیقه به طول انجامید. گفتنی است این خسوف از ساروس ۱۳۹ شکل گرفته بود که به عنوان بیست و یکمین گرفت از ۷۹ گرفتگی این ساروس محسوب می‌شود. با توجه به مشکل بودن رصد ماه گرفتگی ۲۵ و ۲۶ تیر ۹۸، برای علاقه‌مندان تصاویر و ویدیویی از آن را تهیه کرده‌ایم که در ادامه می‌توانید شاهد آن باشید:

ویدیو ماه گرفتگی ۲۶ و ۲۷ تیر ۹۸

تصاویر رصد خسوف در تهران

عکسهای ماه گرفتگی شب گذشته در انگلستان و استرالیا

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. من الان هم می بینم می ترسم

  2. چ عکسایی باحالی گرفتین خدایی