بازار لوازم خانگی

بازار لوازم خانگی ایران با بدعهدی شرکت‌های کره‌ای نابسامان شد

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی عنوان کرد بدعهدی شرکت‌های کره‌ای در تامین مواد اولیه کارخانه‌های تولیدی باعث نابسامانی بازار لوازم خانگی ایران شده است. وی یکی دیگر از دلایل نابسامانی این بازار را ممنوعیت واردات کالا و سوءاستفاده دلالان دانست.

مرتضی میری، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی عنوان کرد شرکت‌های کره‌ای با بدعهدی در تامین مواد اولیه کارخانه‌های تولیدی در ایران، بازار لوازم خانگی کشور را نابسامان کرده‌اند. وی افزود ممنوعیت واردات، میزان قاچاق و تقلب محصولات این بازار را افزایش داده و سودجویان محصولات به نام ایرانی را با برند و لوگوی محصولات مشهور جهانی خارج از فرایند قانونی به فروش رسانده‌اند که باعث نابسامانی بازار لوازم خانگی ایران شده است.

نقش کره در نابسامانی بازار لوازم خانگی ایران

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در ادامه بیان کرد در بازار ایران محصولات لوازم خانگی ساخت متخصصان داخلی از کیفیت مطلوبی بهره می‌برند و می‌توانند با محصولات وارداتی نیز رقابت کنند، اما به دلیل تبلیغات ناکافی و اطلاع‌رسانی نامناسب، محصولات با کیفیت ایرانی در میان مشتریان به جایگاه مناسب خود نرسیده‌اند. این مقام مسئول در ادامه افزود:

برخی از محصولات به‌نام جهانی همچون محصولات کشور کره در ایران تولید می‌شود. محصولات تولیدی تحت لیسانس و تولید داخلی، از مواد اولیه وارداتی استفاده می‌کنند که در چند ماه اخیر به دنبال تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا بر علیه اقتصاد و مردم ایران، شرکت‌های کره‌ای بدعهدی کرده و مواد اولیه تولید را در اختیار کارخانه‌های داخلی قرار ندادند. همچنین بدعهدی کره‌ای‌ها عاملی شد تا بازار با کمبود کالا مواجه شود و شرکت‌های کره‌ای با افزایش قیمت محصولات، بازار را با وجود کمبود کالا، راکد کردند و شرایط به سمتی رفت که قیمت ماشین لباسشویی ایرانی ۱ میلیون تومانی به حدود ۴ میلیون تومان افزایش یافت.

مرتضی میری در ادامه خاطرنشان کرد برخی از تصمیم‌گیری‌ها باعث تصویب قانون ممنوعیت واردات کالای باکیفیت شد، اما این موضوع میزان قاچاق و تقلب در عرضه کالا را به میزان زیادی افزایش داده است. با وجود ممنوعیت واردات، از مبادی غیررسمی و بازارچه‌های مرزی قاچاق کالا و تقلب در عرضه کالا افزایش پیدا کرده و سودجویان نیز محصولات ایرانی به‌نام را با برچسب و تغییر نام به برند و نام محصولات با کیفیت جهانی توسط پیامک به مشتریان به فروش می‌رساند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

 1. من واقعا نمی دونم که چرا قطعه لوازم خانگی باید از کره جنوبی بیاد!!!!

  مگر نیروهای نظامی پنل ال سی دی تولید نمی کنند؟ چرا اون ها تعمین کننده نیستند؟

  در ضمن مگر موتور های الکتریکی سیم پیچی، ساختشون مشکل هست که باید از کره جنوبی بیاد!!!

  مگر برنامه نویسی برای میکرو کنترلر سخت هست که برد باید از کره بیاد!!!

  واقعا متاسفم که هنوز فرق تولید و مونتاژ رو نمی فهمند.

  مردم ایران برای چی باید از کالای مونتاژ شده ایرانی حمایت کنند!!!

  چرا یک کالای ۱۰۰ دلاری رو باید بخرن ۱۲۰ دلار!!!

  اون ۲۰ دلار رو از جیب خودشون حمایت کنند، چرا پول زور بدن مونتاژ کننده ایرانی!!!

  تولید تو ایران، یک دروغ بزرگ هست

  خودشون چند وقت پیش می گفتند بالا رفتن قیمت دلار به نفع تولید کننده ایرانی نیست!!!!

  جالبه چند روز پیش می گفتند قاچاق لوازم خانگی زیاد شده!!!!

  آخه یکی نیست بگه شما وقتی قیمت ارز بالا میره باید خپشحال باشی، چرا ناراحتی و می نالی!!! پس اگر ارزش دلار بالا رفته چرا قاچاق زیاد شده!!! چه طور ممکنه؟؟؟

  مشخص هست که تو ایران تولید وجود خارجی نداره و دانشگاه دولتی هم فقط به میزان بی سوادها اضافه می کنه

  باید گریست

  با سپاس

 2. اره تمام دنیا نامردی کردن ما خوبیم بسه دیگه خدایی خستخ۹ شدیم

 3. تحرییمم بهتر از ایننم نمیشد انتظار داشت

 4. سلام. مقصر اصلی این اوضاع دولت است. با ممنوعیت واردات فقط باعث افزایش قیمت بی دلیل و خراب شدن بازار شد. افزایش دلار قیمت ها رو افزایش داده اما ممنوعیت واردات باعث شد هم کمبود مصنوعی در بازار ایجاد شود هم افزایش قیمت بی دلیل داشته باشد. خدا لعنت کند باعث و بانی این اوضاع را.