هواوی

رن ژنگ فی: وابستگی هواوی به اندروید کاهش پیدا خواهد کرد

رن ژنگ فی، بنیان‌گذار هواوی از کاهش تدریجی وابستگی این شرکت به اندروید خبر داد و گفت سیستم عامل Huawei فقط یک جایگزین برای اندروید محسوب نمی‌شود، بلکه این توانایی را دارد تا بر روی دستگاه‌های بر پایه اینترنت اشیا و خودروهای هوشمند نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

برخلاف تصور بسیاری از افراد، تحریم‌ شدن هواوی از سوی آمریکا نه تنها موجب عقب‌ماندگی این شرکت نشده، بلکه به آنها کمک زیادی کرده است. Huawei حالا می‌داند که باید در همه زمینه‌ها خودکفا شود و یکی از مهم‌ترین این زمینه‌ها، سیستم عامل در حوزه ابزارهای قابل حمل است. هانگ منگ نام سیستم عاملی است که شرکت هواوی به همین منظور طراحی کرده و قرار است نه تنها از اندروید، بلکه از iOS نیز به مراتب سریع‌تر باشد.

اگرچه با دستور مجدد ترامپ، شرکت‌های بزرگ دنیای فناوری که در آمریکا قرار دارند یا از پتنت‌های آمریکایی استفاده می‌کنند، دوباره خواهند توانست به تجارت مستقیم خود با هواوی ادامه دهند؛ ولی لزوم ساخت یک سیستم عامل اختصاصی که به صورت کامل، مستقل از شرکت‌های آمریکایی باشد امری معقول بوده که شرکت هواوی آن را در پیش گرفته است.

هواوی

هانگ منگ نام این سیستم عامل است که هواوی برای استفاده به صورت عمومی، آن را طراحی کرده است. در واقع در آینده نه چندان دور، با سیستم عاملی روبه‌رو خواهیم بود که نه تنها گوشی های هوشمند و تبلت‌ها، بلکه ابزارهای بر پایه اینترنت اشیا و حتی خودروهای هوشمند نیز خواهند توانست در ساختار خود یک نسخه از آن را داشته باشند.

رن ژنگ فی، بنیان‌گذار Huawei هفته گذشته در جریان مصاحبه‌ای با مجله معتبر LePoint فرانسه به سوالات مهمی در خصوص برنامه‌های آینده این شرکت از جمله سیستم عامل هانگ منگ پاسخ داده است که می‌تواند افق بازتری از آینده این سیستم عامل را پیش روی مخاطبان قرار دهد.

هواوی

طبق صحبت‌های ژنگ فی، Huawei علاقه‌مند است تا به صورت ملایم و پله‌پله، وابستگی خود به اندروید را کاهش دهد. البته در این مصاحبه آقای ژنگ فی اشاره کرده است که سیستم عامل هواوی تنها یک جایگزین برای اندروید نیست و باید سطح انتظارات خود را از آن بسیار بالاتر ببریم.

این سیستم عامل قرار است بتواند حتی روی دستگاه‌های بر پایه اینترنت اشیا و خودروهای هوشمند نیز استفاده شود. طبق اعلام قبلی مدیران هواوی، این سیستم عامل به صورت متوسط تا 60 درصد سریع‌تر از اندروید خواهد بود و تاخیر پردازش سیستم عامل در همه حالات کمتر از 5 میلی‌ثانیه است. با این اوصاف هانگ منگ نه تنها از اندروید بلکه از iOS نیز سریع‌تر خواهد بود.

امکان نصب نرم افزارهای اندرویدی روی سیستم عامل هواوی

هواوی پیش از این اعلام کرده بود که کاربران می‌توانند همچنان از نرم افزارهای اندرویدی روی سیستم عامل هانگ منگ استفاده کنند و حتی این نرم افزارها روی هانگ منگ با سرعت بالاتری از اندروید اجرا می‌شوند.

هواوی

اما چالش بعدی Huawei فروشگاه نرم افزاری برای دانلود نرم افزارهای اختصاصی هانگ منگ است. این دقیقا نقطه تلاقی هواوی به عنوان پشتیبان اصلی و هانگ منگ به عنوان یک سیستم عامل خواهد بود. پیش از این نیز آقای ریچارد یو، مدیر عامل گروه تجاری هواوی نیز اعلام کرده بود که سیستم عامل هانگ منگ، در فصل پاییز به صورت رسمی معرفی و روی گوشی کاربران هواوی نصب خواهد شد.

برای کاربرانی که در خارج از مرزهای چین باشند نیز داستان به همین ترتیب است؛ ولی ممکن است رونمایی نهایی در ماه‌های ابتدایی سال 2020 صورت بگیرد و شاید این زمان رونمایی، مصادف با معرفی گوشی های هوشمند و پیشرفته سری میت 30 شوند.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالت به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

۴ دیدگاه

  1. از ترامپ بعید نیست باز دیدی تحریمشون کرد

    (1)
  2. بنظرم تحریما عکس عملکرد و بهتر کرد هواوی رو

    (1)
  3. صد در صد فکرایی داره برای سیستم عاملش

    (1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*