بسته های جدید اینترنت همراه ایرانسل به مناسبت میلاد رسول اکرم

به مناسبت فرا رسیدن زادروز پیامبر گرامی اسلام، حضرت محمد مصطفی (ص) و آغاز هفته وحدت، بسته‌های جدید اینترنت همراه ایرانسل به مدت محدود (از ۱۴ تا ۲۴ دی) در اختیار مشترکین اعتباری قرار گرفته‌اند.به نظر میرسد این اقدام ایرانسل در نتیجه واکنش منفی کاربران به افزایش دو برابری قیمت بسته های اینترنت این شرکت باشد.

به گفته ایرانسل ، مشترکین می توانند با در نظر گرفتن میزان و نوع مصرف خود، مناسب‌ترین بسته را در دوره‌های روزانه، هفتگی و ماهانه انتخاب نموده و هزینه اینترنت همراه خود را تا حد چشمگیری کاهش دهند.

براساس این گزارش، بسته روزانه ۳۰۰ مگابایتی با قیمت ۴هزار تومان، بسته یک روزه شبانه یک گیگابایتی با قیمت هزار تومان، بسته هفتگی ۴۰ مگابایتی با قیمت هزار و ۵۰۰ تومان و ۴۵۰مگابایتی با قیمت ۶هزار و ۵۰۰ تومان، بسته یک ماهه ۳۵۰ مگابایتی با قیمت ۷هزار تومان،یک ماهه شبانه ۲۴گیگابایتی با قیمت ۱۰هزار تومان و بسته های ۳ ماهه ۳ گیگابایتی با قیمت ۳۰هزار تومان، ۶گیگابایتی با قیمت ۵۰هزار تومان، ۹ گیگابایتی با قیمت ۶۵هزار تومان، ۱۲ گیگابایتی با قیمت ۷۵هزار تومان، ۱۵ گیگابایتی با قیمت ۹۰هزار تومان، ۱۸گیگابایتی با قیمت ۹۵هزار تومان، ۳۰ گیگابایتی با قیمت ۱۲۰هزار تومان و ۵۰ گیگابایتی با قیمت ۱۵۰ هزار تومان به مناسبت هفته وحدت به فهرست بسته های تخفیفی اینترنت همراه ایرانسل اضافه شدند.

«من بعضی وقت ها از اینترنت همراه برای مرور صفحات اینترنت و خواندن اخبار استفاده می کنم.»

irancell-1
«من اغلب از اینترنت همراه برای مرور صفحات اینترنت و خواندن اخبار و گاهی اوقات دانلود فایل استفاده می کنم.»

irancell-2
«من استفاده زیادی از اینترنت همراه دارم؛ مرور صفحات اینترنت، خواندن اخبار، دانلود فایل های حجیم و غیره…»

irancell-3

با توجه به بسته‌های فوق، متوجه می‌شویم که ایرانسل بیشتر از آنکه به فکر کاهش هزینه اینترنت باشد، به دنبال خرد کردن بسته‌هاست و قیمت‌ها همچنان بالا نگاه داشته شده است! به طور مثال در بسته‌های قبلی ایرانسل، هزینه بسته ماهانه 2 گیگابایتی، 10 هزار تومان بود اما در بسته فوق برای تنها 350 مگابایت، بایستی 7هزار تومان پرداخت کنید و تفاوت قیمت‌ها کاملا مشهود است. اما اگر طرفداران استفاده از اینترنت شبانه هستید، گزینه‌های نسبتا خوبی در پیش روی شماست، ضمن اینکه کاربران پر مصرف نیز انتخاب‌های بهتری نسبت به طرفداران بسته‌های کوتاه مدت‌تر در پیش روی خود دارند. هرچند همانطور که در بالا هم اشاره شد این بسته ها نیز برای مدتی محدودی قابل فعال سازی خواهند بود.

نظر شما چیست ؟ آیا با سیاست های اینترنت همراه ایرانسل موافق هستید و این اپراتور را برای خود انتخاب خواهید کرد ؟

راهنمای کامل فعال سازی اینترنت ایرانسل (GPRS ، EDGE ، ۳G ، ۴G)

یک مقدمه: GPRS یا EDGE یا ۳G یا ۴G؟

این چهار عنوان، عناوینی هستند که همگی برای اینترنت همراه ایرانسل به کار می‌روند، این که شما برای اتصال به اینترنت ایرانسل از کدام تکنولوژی استفاده می‌کنید، بستگی به نوع آنتن‌دهی منقطه و سیم کارت و تلفن همراه شما دارد. در بعضی مناطق، هنگام اتصال به اینترنت علامت G در بالای صفحه ظاهر می‌شود که به معنی GPRS است. در بعضی مناطق علامت E را خواهید دید که مربوط به EDGE است. و با راه‌اندازی خدمات نسل سوم اینترنت، در برخی مناطق هنگام فعال کردن اینترنت علائم H، H+ یا ۳g یا ۴g را در بالای گوشی خواهید دید، که به این معناست که در منطقه‌ای حضور دارید که ایرانسل سرویس نسل سوم و بالاتر خود را در آن منطقه فعال کرده است. طبیعتا در مناطقی که نسل سوم و بالاتر راه‌اندازی شده است، کیفیت اینترنت بهتری خواهید داشت. به این ترتیب، این که شما از کدام یک از تکنولوژی‌های gprs، edge یا ۳g یا ۴g استفاده می‌کنید، بستگی به نوع آنتن‌دهی منطقه‌ای دارد که در آن حضور دارید. برای این که بتوانید از اینترنت ۳g یا ۴g استفاده کنید، باید این قابلیت در تلفن همراه شما وجود داشته باشد. بیشتر تلفن‌های هوشمند امروزی از ۳g پشتیبانی می‌کنند، اما فعلن تعداد کمی از گوشی‌های از اینترنت نسل چهار (۴g یا LTE) پشتیبانی می‌کنند. اگر می‌خواهید بدانید گوشی شما از ۳g یا ۴g پشتیبانی می‌کند یا نه، می‌توانید به صفحه بررسی قابلیت ۳g و ۴g در سایت ایرانسل بروید و با وارد کردن مارک و مدل گوشی خود از این امر مطلع شوید.

اگر تلفن همراه شما از ۴G پشتیبانی نمی‌کند اما مایل به استفاده از اینترنت ۴G هستید، یک راه دیگر استفاده از مودم‌های ۴G ایرانسل است که هزینه خرید آن‌ها نسبت به گوشی همراه کمتر است.

برای استفاده از ۴G به سیم‌کارت جدید نیاز دارید

نکته‌ی دیگر این است که ۳G با همین سیم کارت فعلی شما قابل استفاده است اما اگر گوشی شما از ۴G پشتیبانی می‌کند و می‌خواهید از این قابلیت استفاده کنید، باید با مراجعه به مراکز خدماتی ایرانسل، سیم‌کارت خود را تعویض نمایید ویا یک سیم‌کارت ۴G جدید خریداری نمایید.

اینترنت نسل سوم و چهارم ایرانسل

فعال سازی GPRS / EDGE / 3G / 4G

شما با استفاده از gprs ایرانسل، که تکنولوژی جدیدتر آن همان edge است، و در مناطقی که پوشش ۳G و ۴G وجود دارد، با اینترنت ۳G و ۴G می‌توانید در هر جایی که ایرانسل خط دهی دارد، با استفاده از موبایل خود به اینترنت متصل شوید. برای فعال کردن این سرویس روی سیمکارت خود، کد دستوری زیر را وارد کنید:

*130*3*6#[yes/ok]

پس از وارد کردن این کد، یک پیامک (configuration message) حاوی تنظیمات gprs ایرانسل به گوشی شما ارسال می‌شود و شما باید آن را install یا save کنید. هنگام نصب از شما pin یا رمز خواسته می‌شود و شما باید رمز ۱۲۳۴ را وارد کنید، تا gprs‌ سیم‌کارت شما فعال شود.
روش دیگر برای دریافت تنظیمات gprs، ارسال یک پیامک به شماره ۲۲۲۵ به شکل زیر است:
S [phone brand] [phone model]
لحظاتی پس از ارسال این پیامک، شما پیامی حاوی تنظیمات gprs و mms دریافت خواهید کرد که باید آن را Save یا Install کنید. حالا، شما می‌توانید با روشن کردن packet data از قسمت تنظیمات Network یا Connectivity گوشی خود، به اینترنت متصل شوید. البته ممکن است بعد از فعالسازی، چند ساعت طول بکشد تا اینترنت برای گوشی شما فعال شود. زمانی که اینترنت همراه گوشی شما فعال شود و به درستی کار کند، یک آیکون کوچک (متشکل از حرف E یا G یا Y واحتمالا با دو عدد فلش برعکس) در بالای صفحه گوشی شما نمایش داده می‌شود.

مدل گوشی شما در شبکه ایرانسل موجود نیست؟ >  تنظیمات دستی GPRS ایرانسل

ممکن است شما از طریق روش‌های بالا اقدام به فعال‌سازی جی پی آر اس خود کنید، اما پیغام دریافت کنید که مدل گوشی شما در سیستم ثبت نشده. این پیام گاهی در اثر خطای در سرورهای ایرانسل اتفاق می‌افتد (یعنی در حالی که تنظیمات وجود دارد، به اشتباهَ این پیام فرستاده می‌شود). قبل از هر کاری، چند دقیقه صبر کنید و کد دستوری که در بالا گفته شده است را دوباره وارد کنید. اما اگر پس از چند بار درخواست فعال‌سازی، دوباره با همان پیام مواجه شدید، در این صورت،‌ نوبت به تنظیمات دستی gprs می‌رسد. شما باید شخصا تنظیمات را در گوشی خود وارد کنید. نحوه وارد کردن دستی تنظیمات gprs ایرانسل در گوشی‌ها و سیستم‌عامل‌های مختلف متفاوت، ولی شبیه به یکدیگر است. ما در اینجا به علت رواج بیشتر، این فرآیند را برای گوشی‌های لمسی آندرویدی سامسونگ توضیح می‌دهیم. بقیه مدل‌ها نیز سازوکاری کمابیش مشابه خواهند داشت. برای تنظیم دستی gprs به شیوه‌ی زیر عمل کنید:

۱. به مسیر زیر بروید (منظور از Menu همان دکمه منوی گوشی شماست):

Menu> Settings> Wireless and network > Mobile networks > Access Point Names > Menu >Add New Apn

۲. در صفحه‌ای که نمایش داده می‌شود، طبق جدول زیر موارد خواسته شده را وارد کنید:

ناممقدار
NameIrancell-GPRS
APNmtnirancell
Proxy۱۰.۱۳۱.۲۶.۱۳۸
Port۸۰۸۰

۳. دکمه Menu و سپس Save را بزنید.

۴. در صفحه‌ی لیست پروفایل‌ها، مطمئن شوید پروفایلی که اکنون درست کردید (Irancell-GPRS) انتخاب شده باشد.

۵. الان باید بتوانید به اینترنت وصل شوید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

13 دیدگاه

 1. واقعا شورشو در اورده چه خبره این همه گرون فروشی میکنین.خیر سرتون ما اعضای یه ملتیم

 2. واقعا متاسفم برای ایرانسل…
  هنوز نسل 3 و 4 رو پوشش سراسری نکرده، قیمت ها رو برد بالا

 3. ایرانسل هم شورشو در اورده تا پول کم میاره میخوان جیب مردم و چپاول کنند بی فرهنگ ها من که به اتفاق چندتا از دوستام قراره از همراه اول استفاده کنم هم ارزونه هم ۲/۵گیگه

 4. اصا دیگه از ایرانسل راضی نیستم نت ی هفته ای میگرفتم قبلا چقد خوب بود الان با همون نت فقط ۲ روز میتونم ازش استفاده کنم در صورتی ک قبلا حتی کلیپ هم دانلود کردم الان هیچی دان هم نمیکنم زودتر تموم میشه.مسخره ها 😐

 5. ایرانسل قبلا خیلی خوب بود قیمتش و هم کیفیتش اما الان گرون ده استفاده نمیکنم یه چند شب دیگه بگزره صبح بیدار شدین درست میشه تا اونوقت خداحافظ ایرانسل
  شبانه همراه اول گرفتم افتضاح بود ار اس اس خوانم رو هم بازنکرد چه برسه به دیدن سایت علامت e یا 3g نمیومد یا خیلی دیر ussd هم همش قطع میشه کلا تعطیل با اون کیفیت صدای افتضاح اصلا چرا کیفیت همراه اول صفره ؟

 6. ایرانسل باز جیبش خالی شد اومد سراغ مردم!!!!!

 7. عمراً ديگه سراغ ايرانسل برم و يه پيام مهم به ايرانسل از طرف ملت ايران : (خودتى)

 8. روز ۱۸ دی ماه قراره همه خطای ایرانسلشونو خاموش کنن خواهش میکنم این خبرو منتشر کنید !!!!! این خبر تو سراسر ایران هست خودم از چندین نفر این خبرو شنیدم تعجب کردم دیدم اینجوری پخش شده !

 9. من ک خط ایرانسل شکستم یعنی خاک ب ر س ر ش

 10. از مناسبت میلاد پیامبر سوء استفاده میکنی و گرون فروشی هم میکنی؟؟!!!
  تا وقتی قیمت بسته هاشو به حالت قبل بازنگردونه ما سراغ ایرانسل نمی رویم.
  گجت نیوز شما هم نباید خبرهای ایرانسلو پوشش بدی تا به شما و همه مردم احترام بذاره و گرون فروشی نکنه.

 11. مسخره گرون کرده توقع داره مردم بیان بخرن