عبور یک سیارک خطرناک از کنار زمین؛ دانشمندان یک روز بعد خبردار شدند!

اخیرا سیارک ۲۰۱۹OK معروف به قاتل شهر از فاصله ۶۵ هزار کیلومتری زمین به صورت نامحسوس گذشت، نکته حائز اهمیت این است که دانشمندان یک روز پس از این رویداد توانستند متوجه آن شوند.

در سوم مرداد ۹۸ برابر با ۲۵ جولای ۲۰۱۹ در حالی سیارک ۲۰۱۹OK معروف به قاتل شهر از فاصله ۶۵ هزار کیلومتری زمین عبور کرد که دانشمندان پس از یک روز از جزئیات این ماجرا مطلع شدند. هرچند پس از آن دانشمندان به واسطه مشاهدات تلسکوپی توانستند از عبور این سیارک از کنار زمین ویدیوی کوتاهی را به ثبت برسانند. البته احتمال این این سیارک با زمین برخورد کند بسیار کم بود، اما دانشمندان از این موضوع نگران هستند که نتوانستند عبور آن را به موقع مطلع شوند و یک روز پس از آن متوجه این رویداد شدند.

جزئیات عبور سیارک ۲۰۱۹OK از کنار زمین

سازمان فضایی اروپا توانست به کمک ۲ تلسکوپ در شبکه بین المللی علمی بصری (ISON) عبور سیارک از کنار زمین را به ثبت برساند. هرچند ویدیوی ضبط شده به خوبی جزئیات را نشان نمی‌دهد و این سیارک در آن همانند یک حباب سیاه است، اما همین ویدیو نیز به دانشمندان کمک خواهد تا در مورد سیارک ۲۰۱۹OK اطلاعات زیادی را کسب کنند. بر اساس اعلام سازمان فضایی اروپا، این سیارک که دارای عرضی حدود ۱۰۰ متر بود حدودا هر ۱۰۰ هزار سال یک‌بار از کنار زمین عبور می‌کند و در این رویداد این سیارک از ارتفاعی ۶۵ هزار کیلومتری سیاره زمین گدر کرد. گفتنی است برای نخستین بار این سیارک خطرناک در ۲۴ جولای توسط رصدخانه SONEAR برزیل رصد شد.

ویدیو سیارک ۲۰۱۹OK

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. ماه تا زمین حدود ۳۶۰هزار تا فاصله داره این از ۶۴تایی رد شده بعد میگن هیچی نبوده