اسنپدراگون 865

سامسونگ گلکسی اس ۱۱ با تراشه اسنپدراگون ۸۶۵ در گیک‌بنچ رویت شد

سامسونگ گلکسی اس ۱۱ (Samsung Galaxy S11) گوشی پرچمدار سال ۲۰۲۰ این شرکت کره‌ای است. به تازگی تصویری منتسب به امتیاز گلکسی اس ۱۱ مجهز به اسنپدراگون ۸۶۵ در گیک‌بنچ رویت شده است.

انتظار داشتیم به خاطر استفاده از تراشه اگزینوس ۹۸۲۵ در نسخه اگزینوسی سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ و گلکسی نوت ۱۰ پلاس به جای اگزینوس ۹۸۲۰ به کار رفته در گلکسی اس ۱۰ و گلکسی اس ۱۰ پلاس، نسخه اگزینوسی آن‌ها نیز از اسنپدراگون ۸۵۵ به اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس ارتقا پیدا کند، اما این اتفاق رخ نداد.

البته امتیازهای بنچمارک چند گوشی هوشمند قدرت گرفته از اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس همچون ایسوس روگ فون ۲ و شیائومی بلک شارک ۲ پرو نشان داد تراشه اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس، پیشرفت چندان زیادی در مقایسه با قبل نداشته است. به همین دلیل برای تماشای جهشی فوق‌العاده در توان پردازشی بهترین تراشه موبایل کوالکام، باید منتظر رونمایی اسنپدراگون ۸۶۵ باشیم. این چیپست، مغز متفکر گوشی های پرچمدار در سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

به تازگی تصویری منتسب به امتیاز نمونه اولیه سامسونگ گلکسی اس ۱۱ در بنچمارک Geekbench فاش شده است. همانند پرچمداران قبلی غول کره‌ای، نسخه مخصوص آمریکا و چین این گوشی نیز از تراشه‌ای ساخت دست شرکت کوالکام قدرت می‌گیرد. تراشه اسنپدراگون ۸۶۵ در دستگاهی به نام Qualcomm Kona به کار رفته در بخش پردازش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب امتیاز ۴۱۶۰ و ۱۳۰۰۰ را به دست آورده است.

امتیاز اسنپدراگون ۸۶۵ در Geekbench 

اسنپدراگون 865

در حال حاضر، نسخه تجاری گلکسی اس ۱۱ و تراشه اسنپدراگون ۸۶۵ تولید نشده است، به همین دلیل امتیاز نهایی این تراشه قطعا متفاوت از اعداد و ارقام رویت شده در تصویر بالا خواهد بود. با این حال، اعداد بالا را باید جدی گرفت، چرا که تفاوت قابل توجهی با امتیاز دستگاه‌های قدرت گرفته از اسنپدراگون ۸۵۵ و اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس دارند. مقایسه امتیاز اسنپدراگون ۸۶۵ با تعدادی از پرچمداران دارای اسنپدراگون ۸۵۵ در گیک‌بنچ، از افزایش ۷۰۰ امتیاز و ۲۵۰۰ امتیازی آن در بخش پردازش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای خبر می‌دهد. این اختلاف نشان‌دهنده ۲۰ درصد بهبود توان پردازشی تراشه پرچمدار جدید کوالکام است. انتظار داریم این میزان بهبود، در نسخه تجاری و نهایی چیپست، به ۳۰ درصد برسد.

گوشی Qualcomm Kona

دستگاه دارای اسم رمز Qualcomm Kona، دارای سیستم عامل اندروید ۱۰ به همراه ۶ گیگابایت رم است. از طرفی انتظار داریم ۸ گیگابایت و بیشتر رم در پرچمداران سال ۲۰۲۰ به کار برود. به همین دلیل امتیاز تراشه اسنپدراگون ۸۶۵ در گیک‌بنچ داخل دستگاه‌هایی مجهز به حداقل ۸ گیگابایت رم به مراتب بیشتر خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۱ دیدگاه

  1. ایول !پردازنده فقط کوالکام اسنپدراگون بقیه مزخرف ان
    پردازنده های اگزینوس سامسونگ و پردازنده های کایرین هواوی چرت و مزخرف هستن

  2. حتما این که تا اینجا اومده از به بعد هم صعود می کنه

  3. هی بذارید نوت ده بیاد بعد اس ۱۱ بدیدی بیرون

  4. باید زود تر از اینا این کار رو میکردن

  5. یااااااااا خدا چنی زور داره این