سیستم ورود بدون کلید

سارقان از سیستم ورود بدون کلید (keyless) برای سرقت خودرو استفاده می‌کنند!

سیستم ورود بدون کلید (Keyless) در حال حاضر برای بسیاری از مالکان به یک قابلیت جذاب تبدیل شده است، اما این قابلیت شرایط سرقت خودرو را برای سارقان بسیار آسان کرده است.

شرکت مرسدس بنز در اواسط دهه 90 میلادی سامانه ورود بدون کلید (Keyless) را طراحی و به بازار عرضه کرد. این سیستم که ریموت خودرو محسوب می‌شود از یک فرستنده رادیویی برد کوتاه بهره می‌برد و می‌تواند امواج رادیویی را در فاصله کوتاه به دستگاه گیرنده ارسال کند. اگر خودرو شما به سامانه ورود بدون کلید مجهز باشد، هنگام نزدیک شدن راننده به خودرو، ریموت سیگنالی به خودرو ارسال می‌کند و خودرو به واسطه آن از نزدیک شدن راننده مطلع خواهد شد.

سرقت خودرو با سیستم ورود بدون کلید

سارقان از این سیستم مدرن که بسیار محبوب است، برای سرقت خودرو استفاده می‌کنند. اخیرا گزارشی منتشر شد که طبق بررسی‌های انجام شده، آن دسته از خودروهایی که از سامانه ورود بدون کلید بهره می‌برند، در بازه زمانی 10 تا 40 ثانیه قابل سرقت هستند. کارشناسان در این بررسی خودرو دی اس 3 کراس بک را در زمان کوتاه 5 ثانیه سرقت کردند. پس از این خودرو، خودروهایی چون آئودی TT آر اس رودستر، لندرور دیسکاوری 2018، فورد فیستا، بی ام و ایکس 3 و مرسدس A کلاس جزو خودروهایی محسوب می‌شوند که به آسانی و در زمان کوتاهی توسط سیستم Keyless سرقت می‌شوند. این گزارش نشان می‌دهد در کنار رشد تکنولوژی، سارقان نیز از همین تکنولوژی‌ها برای سرقت استفاده می‌کنند و نحوه سرقت آنها نیز مدرن‌تر می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*