سیارک غول آسا

یک سیارک غول آسا به بزرگی برج خلیفه در حال نزدیک شدن به زمین است

طبق اعلام ناسا، یک سیارک غول آسا که تقریبا به بزرگی بلندترین ساختمان دنیاست؛ مسیر زمین را در پیش گرفته و تا کمتر از یک ماه دیگر، به نزدیکی‌ سیاره ما می‌رسد.

این سیارک غول آسا با نام ۲۰۰۰QW7 ابعاد ۶۵۰ در ۲۹۰ متری دارد. در قیاس باید گفت که ارتفاع بلندترین آسمان خراش دنیا، برج خلیفه در شهر دبی ۸۲۸ متر است. ساختمان امپایر استیت هم تا نوک، تنها ۴۴۳ متر ارتفاع دارد. به گفته‌ی کارشناسان ناسا در CNEOS (مرکز مطالعه روی اشیای نزدیک به زمین)، انتظار می‌رود این شی فضایی در تاریخ ۲۳ شهریور (۱۴ سپتامبر) به ملاقات زمین بیاید.

سیارک 2000QW7

البته سیارک ۲۰۰۰QW7 در موقعیتی نیست که تهدیدی برای سیاره آبی ما محسوب شود. زیرا با وجود اینکه جزو اجسام نزدیک به زمین دسته‌بندی شده است؛ ولی باز هم فاصله ایمنی از ما خواهد داشت.

این سیارک غول آسا از فاصله ۵.۳۳ میلیون کیلومتری زمین خواهد گذشت

اگر سیارک‌ها و سایر اجرام فضایی به فاصله ۱.۳ واحد نجومی از زمین برسند، در این دسته جای می‌گیرند. هر یک واحد نجومی، مسافت بین زمین و خورشید است که با ۱۴۹.۶ میلیون کیلومتر برابری می‌کند.

بنابر اعلام CNEOS، این سیارک با سرعت ۲۳۱۰۰ کیلومتر در ساعت و از فاصله ۰.۰۳۵۶۴ واحد نجومی نسبت به زمین عبور خواهد کرد؛ فاصله‌ای که معادل ۵.۳۳ میلیون کیلومتر و حدودا، ۱۴ برابر مسافت زمین تا کره ماه است.

مانند سیاره ما، ۲۰۰۰QW7 هم به دور خورشید می‌چرخد و مسیر حرکتش، گهگاهی با زمین تلاقی دارد. آخرین باری که این سیارک به ما نزدیک شد، سپتامبر سال ۲۰۰۰ بود و پس از سپتامبر امسال، در اکتبر ۲۰۳۸ به دیدار دوباره‌‌ی زمین خواهد آمد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. ما می تونیم ببینیمش آیا ؟؟؟