گوشی های 5G

هواوی تا سال 2020 پیشروترین شرکت در بازار گوشی های 5G خواهد بود

طبق بررسی‌های کارشناسان موسسه معتبر Strategy Analytics تا سال 2020 شرکت چینی هواوی پیشروترین شرکت در بازار گوشی های 5G خواهد بود.

بر اساس تحلیل‌های انجام شده توسط موسسه Strategy Analytics، در صورتی که رشد فناوری 5G در کشور چین طبق برنامه پیش برود، فروش جهانی گوشی های هوشمند 5G در سال 2020 به 160 میلیون دستگاه خواهد رسید. بازار چین برای عرضه گوشی های هوشمند 5G آماده است و یکی از بزرگ‌‌ترین بازارهای دنیا به شمار می‌رود. از طرفی هواوی در موقعیت بسیار خوبی برای به دست آوردن بخش عمده فناوری 5G در این بازار قرار دارد.

کن هایرز، مدیر گروه Analytics Strategy  در خصوص این موضوع اعلام کرده:

در حالی که چین به سوی فناوری 5G پیش می‌رود، تولیدکنندگان تراشه‌های 5G مانند کوالکام، مدیاتک، Unisoc و… رشد چشم‌گیری در تولید و عرضه تراشه‌های 5G و دریافت مجوزهای مورد نظر برای عرضه به بازار داشته‌اند.

هواوی پیشرو در صنعت تولید گوشی های 5G

ویل پتری، معاون گروه Analytics Strategy  درباره این موضوع گفت:

کلید موفقیت بازار جهانی فناوری 5G در کشور چین قرار دارد و هر شرکتی که در بازار چین برنده شود، نقش مهم و تعیین کننده‌ای را در بازار جهانی 5G ایفا خواهد کرد.

یکی دیگر از مدیران ارشد این موسسه نیز اعلام کرده است که سامسونگ فقط 1 درصد از بازار کشور چین را در اختیار دارد. چین به عنوان بزرگ‌ترین بازار گوشی های هوشمند 5G شناخته می‌شود و انتظار می‌رود که تا سال 2020 نزدیک به 80 میلیون گوشی 5G در این بازار به فروش برسد.

او در ادامه صحبت‌های خود گفته است که هواوی پس از محدودیت‌های دولت آمریکا، تمرکز خود را روی بازار داخلی افزایش داده است. تا سه ماهه دوم سال 2019، هواوی از رقبای خود بسیار جلوتر بوده و سهم فروش گوشی های هوشمند خود را تا 40 درصد افزایش داده است. در حال حاضر هواوی موقعیت بسیار خوبی را در بازار چین دارد و به همین دلیل می‌تواند بخش بزرگی از بازار 5G این کشور را نیز از آن خود کند.

دیوید کر به طور مستقیم اعلام کرد که اگر چین اهداف تهاجمی خود را برآورده کند، هواوی می‌تواند رهبری فناوری 5G را بر عهده بگیرد و از آن به عنوان اهرمی برای رشد و بهبود بازار خود در اروپای غربی و سایر کشورهای جهان استفاده کند.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

۴ دیدگاه

  1. هواوی همیشه بهترینه👏👌

    (1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*