شبکه 5G

جایزه اتحادیه جهانی مخابرات به خاطر توسعه سبز شبکه ۵G به هواوی اهدا شد

هواوی با توسعه سبز شبکه ۵G جایزه اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) را دریافت کرد. این شرکت با راهکارهای نوآورانه خود موفق به دریافت این جایزه شده است.

با توجه به تلاش‌های مداوم هواوی در زمینه اقتصادهای دیجیتال و سبز به واسطه راهکارهای ICT نوآورانه، مشارکت چشمگیر در صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش انتشار کربن ناشی از شبکه‌های موبایل، این کمپانی در  مراسم جوایز مخابراتی ITU  امسال که در بوداپست برگزار شد، مورد تمجید قرار گرفت. همچنین راهکار Green 5G Power هواوی موفق به کسب جایزه Sustainable Impact (تاثیر پایدار)  شد.

بازده انرژی به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از نگرانی‌های جدی صنعت مخابرات است. تنها در سال ۲۰۱۸ میلادی هزینه برق مصرفی ۱۰ اپراتور بزرگ موبایل بیش از ۱۴ میلیارد دلار برآورد شده است. با ظاهر شدن اولین نشانه‌ها از عصر ۵G، شبکه‌های موبایل خواهان راندمان انرژی بالاتری هستند تا بتوانند امکانات وعده داده شده‌ ۵G  را در ظرفیت بالاتر و ارتباط سریع‌تر ارائه کنند.

نماد ITU  Sustainable Impact با هدف آگاهی‌بخشی نسبت به این مشکل ایجاد شده و سازمان‌ها را ترغیب می‌کند تا نسبت به بهبود تغییرات اقلیمی دست به اقدام عملی بزنند که یکی از فوری‌ترین و مهم‌ترین اهداف توسعه پایدار هفده‌گانه سازمان ملل است. تازه‌ترین تلاش‌های هواوی برای مهار تغییرات اقلیمی، نوآوری‌های این کمپانی در زمینه ارتباطات سبز با تولید کمتر کربن است.

راهکار سبز هواوی برای توسعه شبکه ۵G

راهکار سایت ۵G Ultra-lean هواوی از سطح بالایی از یکپارچگی بهره می‌برد که نیاز برای اتاقک‌های تجهیزات و تهویه هوا را در توسعه سایت‌های جدید مخابراتی از میان بر می‌دارد. با این راهکار هر وات انرژی مصرفی می‌تواند بیش از ۵۰۰۰ گیگابایت داده را منتقل کند که ۱۰ الی ۲۰ برابر بهره‌وری بالاتری نسبت به ۴G دارد. در عین حال Green 5G Power هواوی از هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در سیستم تامین انرژی استفاده می‌کند که بهره‌وری انرژی کلی شبکه های ۵G را ۲۰ درصد افزایش می‌دهد؛ بنابراین مصرف انرژی یک سایت ۵G می‌تواند در همان حدود سایت‌های ۴G باشد.

راهکارHuawei Green 5G Power با متعهد ماندن به اصول سه گانه «ساده، هوشمند و سبز»، بیشتر بر روی بهبود کارایی کل سایت و شبکه به جای بهبود عملکرد تنها بخش تغذیه متمرکز شده است. با بهره‌گیری از طراحی ماژولار راهکارهای سنتی، Green 5G Power ارتقای شبکه را تسهیل می کند. همچنین با به‌کارگیری انرژی تجدیدپذیر و فناوری زمان‌بندی هوشمند، این راهکار نه تنها به طرز موثری راندمان انرژی Full-link را بالا می‌برد، بلکه ارتقا را نیز آسان کرده و راندمان هر کانکشن را به حد نهایت خود می‌رساند. راهکار Green 5G Power با داشتن سیستم تغذیه داخلی و PowerStar (یک راهکار صرفه جویی در مصرف انرژی بر پایه هوش مصنوعی)، استفاده مؤثر از منابع را بهینه کرده و توسعه شبکه ۵G را سریع‌تر، مقرون‌به‌صرفه‌تر و آسان‌تر می‌کند.

تا به امروز Green 5G Power به طور تجاری در بسیاری از کشورها مانند ایتالیا، کره جنوبی و قطر به خدمت گرفته شده است. در چشم‌انداز Global Industry Vision هواوی برای سال ۲۰۲۵ میلادی، این کمپانی خود را متعهد می‌داند تا کربن منتشر شده به ازای انرژی مصرفی هر کانکشن را به طور متوسط ۸۰ درصد کاهش دهد. در صورتی که این هدف محقق شود، صنعت ICT  می‌تواند در زمینه راندمان انرژی به برترین صنعت دنیا تبدیل شود و صرفه‌جویی آن بیشتر از مصرف باشد.

Hao Yingtao، رئیس بخش Wireless Site Domain هواوی در این باره گفته است:

۵G شاهد هماهنگی عمیق میان سیستم‌های انرژی مخابراتی و سیستم‌های بی‌سیم خواهد بود که شبکه‌های مخابراتی موبایل را ساده‌، هوشمند و کارآمدتر می‌کند. هواوی خود را متعهد می‌داند برای اپراتورهای شبکه موبایل، ایجاد شبکه‌های فوق سریع ۵G و توسعه سبز ۵G را امکان‌پذیر کند. همین طور به نوآوری برای قدرت بخشیدن به صنعت مخابرات موبایل ادامه می‌دهد تا اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد را محقق کند.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*