سیارک

عبور ۵ سیارک از کنار زمین طی روزهای آینده

بر اساس اعلام ناسا طی چند روز آینده ۵ سیارک از کنار زمین عبور خواهد کرد. یکی از این ۵ سیارک با سرعت ۵۰ هزار مایل بر ساعت از فاصله ۲.۶ میلیون مایلی سیاره زمین عبور می‌کند.

دانشمندان ناسا پس از بررسی و پایش فضای اطراف سیاره زمین توانستند ۵ سیارک را شناسایی کنند که یکی از آنها با ابعاد بسیار بزرگ از کنار سیاره زمین عبور خواهد کرد، در صورت برخورد این جرم آسمانی با زمین حداقل یک شهر به صورت کامل از بین خواهد رفت. بر اساس گزارشی که توسط مرکز Near Earth Obeject Studies منتشر شده است، سیارک ۵۲۳۹۳۴ (۱۹۹۸ FF14) اولین سیارکی است که از نزدیکی زمین عبور خواهد کرد. این سیارک خطرناک با سرعت حدود ۵۰ هزار مایل بر ساعت با قطر ۱۴۱۰ فوت در زمان ۳:۲۴ بامداد روز ۲۴ سپتامبر به وقت آمریکا از فاصله ۲.۶ میلیون مایلی سیاره زمین عبور می‌کند.

جزئیات عبور ۴ سیارک دیگر

SW1 2019 نام سیارک دوم است که با ۶۹ فوت قطر و سرعت ۲۸ هزار و ۳۰۰ مایل بر ساعت از نزدیکی سیاره زمین عبور خواهد کرد. در ساعت ۶:۵۲ دقیقه صبح روز ۲۴ سپتامبر از فاصله ۷۱۴ هزار و ۸۳۰ مایلی زمین شاهد عبور این جرم آسمانی هستیم.

دانشمندان برای سومین سیارک نام ۲۰۱۹ QY3 را انتخاب کردند که سرعت آن ۱۸ هزار و ۷۰۰ مایل بر ساعت محاسبه شده است. این جرم آسمانی با قطر ۲۱۷ فوت در ساعت ۳:۳۵ بامداد روز ۲۶ سپتامبر به وقت آمریکا از فاصله ۳.۳ میلیون مایلی سیاره زمین عبور خواهد کرد.

۲۰۱۷ KP27 نام چهارمین سیارک از این لیست است که دارای سرعت ۱۰ هزار و ۵۰۰ مایل بر ساعت بوده و دانشمندان قطر آن را حدود ۱۳۵ فوت برآورد کرده‌اند. این جرم آسمانی از فاصله ۱ میلیون مایلی زمین در ساعت ۳:۳۶ دقیقه عصر ۲۶ سپتامبر به وقت آمریکا از کنار سیاره ما عبور می‌کند.

در ساعت ۱۱:۵۴ دقیقه شب ۲۶ سپتامبر به وقت آمریکا شاهد گذر پنجمین سیارک با نام ۲۰۰۶ QV89 از فاصله ۴.۳ میلیون مایلی سیاره زمین خواهیم بود. قطر این جرم آسمانی ۱۷۰ فوت برآورد شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. این که مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  2. وای خطرناک نیستن