تست سرعت شارژ وایرلس آیفون ۱۱ پرو – iPhone 11 Pro

آیفون ۱۱ پرو (iPhone 11 Pro) و ۱۱ پرو مکس اولین آیفون‌هایی هستند که با شارژر سریع عرضه می‌شوند و این باعث ایجاد تفاوت بزرگی شده است اما در مورد شارژ وایرلس چه طور؟

با تشکر از فست شارژر، حالا آیفون ۱۱ پرو مکس در کمتر از ۲ ساعت به صورت کامل و در کمتر از نیم ساعت، تقریبا ۵۰ درصد شارژ می‌شود. اما وقتی به شارژ وایرلس می‌رسیم، با شرایط متفاوتی رو به رو می‌شویم.

هر دو گوشی ۱۱ پرو و ۱۱ پرو مکس از قابلیت شارژ بی‌سیم تا ۷.۵ وات پشتیبانی می‌کنند که مشخصا از شارژر ۱۸ وات با سیم، کُندتر است اما تا چه اندازه؟

نتایج تست شارژ این گوشی‌ها واقعا غافل گیر کننده است. در واقع برای اینکه گوشی iPhone 11 Pro Max را صورت وایرلس به طور کامل شارژ کنید، باید بیش از ۵ ساعت منتظر بمانید! گوشی ۱۱ پرو وضعیت نسبتا بهتری دارد و برای اینکه کامل شارژ شود، بیش از ۴ ساعت زمان نیاز دارد. جزئیات سرعت شارژ گوشی‌های مذکور بدین صورت است:

تست سرعت شارژ وایرلس آیفون ۱۱ پرو – iPhone 11 Pro

– ۱۵ دقیقه: ۱۲ درصد
– ۳۰ دقیقه: ۲۱ درصد
– ۴۵ دقیقه: ۳۰ درصد
– ۱ ساعت: ۳۸ درصد
– ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه: ۴۵ درصد
– ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه: ۵۱ درصد
– ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه: ۵۷ درصد
– ۲ ساعت: ۶۴ درصد
– ۳ ساعت: ۸۳ درصد
– ۴ ساعت: ۹۸ درصد
– ۴ ساعت و ۱۲ دقیقه: شارژ کامل

تست سرعت شارژ وایرلس آیفون ۱۱ پرو مکس – iPhone 11 Pro Max

– ۱۵ دقیقه: ۸ درصد
– ۳۰ دقیقه: ۱۷ درصد
– ۴۵ دقیقه: ۲۴ درصد
– ۱ ساعت: ۳۰ درصد
– ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه: ۳۷ درصد
– ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه: ۴۳ درصد
– ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه: ۴۹ درصد
– ۲ ساعت: ۵۵ درصد
– ۳ ساعت: ۷۶ درصد
– ۴ ساعت: ۹۰ درصد
– ۴ ساعت و ۵۳ دقیقه: شارژ کامل

در حالی که شارژ وایرلس اساسا برای راحتی مخاطبان به وجود آمده است اما اپل آن را به گونه‌ای پیاده سازی کرده که آن‌قدر به تدریج پیش می‌رود که استفاده از آن منطقی به نظر نمی‌رسد.

ما اخیرا شاهد معرفی این قابلیت در گوشی‌های اندروید بوده‌ایم و البته سرعت شارژ به شدت بالا به نظر می‌رسد. هواوی میت ۳۰ پرو از شارژ سریع ۲۷ واتی بهره می‌برد و شرکت موبایل سازی چینی شیائومی ادعا کرده تا سرعت ۳۰ وات نیز رسیده است. ما هنوز نمی‌دانیم این ادعاها تا چه اندازه واقعی هستند اما اگر اپل سرعت شارژ وایرلس کنونی را حداقل دو برابر کند، شاهد ایجاد تفاوت بزرگی خواهیم بود. در غیر این صورت، توصیه ما این است که از همان شارژرهای سیم دار استفاده نمایید تا اینکه با شارژ بی‌سیم خودتان را اذیت کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. چقدر دیر گوشی رو شارژ میکنه