ولوو XC40 Recharge

ولوو XC40 Recharge رونمایی شد؛ نخستین خودرو تمام الکتریکی تولید انبوه ولوو

ولوو XC40 Recharge رونمایی شد. این کراس اوور نخستین خودرو تمام الکتریکی تولید انبوه شرکت سوئدی ولوو محسوب می‌شود. در ادامه با مشخصات و امکانات این خودرو آشنا خواهیم شد.

شرکت ولوو به صورت رسمی از مدل تمام الکتریکی کراس اوور کامپکت ولوو ایکس سی ۴۰ با نام ولوو XC40 Recharge رونمایی کرد. این خودرو نخستین خودرو الکتریکی تولید انبوه شرکت ولوو محسوب می‌شود. البته در گذشته هم شرکت ولوو خودرویی با نام C30 درایو الکتریک با قوای محرکه الکتریکی به تعداد محدود تولید کرده بود.

مشخصات ولوو XC40 Recharge

ولوو XC40 Recharge

ولوو XC40 Recharge می‌تواند با یک بار شارژ شدن حدود ۴۰۰ کیلومتر را بپیماید. قوای محرکه تمام الکتریکی این خودرو قادر است قدرتی برابر با ۴۰۸ اسب بخار و گشتاور ۶۶۰ نیوتن‌متر را تولید کند. شرکت ولوو برای این کراس اوور یک باتری ۷۸ کیلووات ساعتی با برد ۴۰۰ کیلومتر در نظر گرفته است. طبق ادعای ولوو به واسطه شارژر سریع حدود ۸۰ درصد ظرفیت باتری ظرف مدت فقط ۴۰ دقیقه شارژ می‌شود.

ولوو XC40 Recharge

کراس اوور تمام الکتریکی ولوو XC40 به مدل‌های استاندارد خود شباهت زیادی دارد، اما ولوو برای آن ویژگی‌های منحصربه‌فردی را نیز در نظر گرفته است. در حال حاضر جلوپنجره این خودرو بسته بوده و در پایین آن یک تیغه کوچک قرار داده شده است. طراحان برای ایجاد تفاوت رنگی در بخش پایینی، پوشش آینه‌ها و سقف از رنگ مشکی استفاده کردند. ولوو برای نخستین بار رنگ بدنه سبز Sage را نیز برای این خودرو عرضه می‌کند. همچنین به دلیل استفاده از قوای محرکه الکتریکی در زیر کاپوت شاهد فضای بیشتری هستیم.

ولوو XC40 Recharge

کابین این کراس اوور تمام الکتریکی کاملا شبیه مدل‌های استاندارد خود است. طرحان برای کابین سیستم اطلاعاتی سرگرمی جدید اندروید را در نظر گرفتند که از دستیار گوگل، نقشه‌های گوگل و پلی استور بهره می‌برد. شرکت ولوو قصد دارد با ایجاد به‌روزرسانی‌های از راه دور به مرور زمان قابلیت‌های ارتباطی و تکنولوژیکی XC40 Recharge الکتریکی را ارتقا دهد. همچنین از این پس پسوند Recharge برند ولوو برای خودروهای الکتریکی و پلاگین هیبریدی آینده محصولات این شرکت خودروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ولوو قصد دارد طی ۵ سال آینده یک محصول الکتریکی به شکل سالانه رونمایی کند تا بتواند در سبد فروش جهانی خود سهم ۵۰ درصدی را برای خودروهای الکتریکی خود به دست آورد.

تصاویر ولوو XC40 ریشارژ

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*