بنزین گران شد؛ جزئیات افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی بنزین

بنزین گران شد. در ادامه جزئیات افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی بنزین را مطالعه می کنید. از ساعت صفر امروز جمعه 24 آبان 98 طرح سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت بنزین برای تمام وسایل نقلیه اجرا می‌شود.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با انتشار اطلاعیه‌ای به تمامی مالکان وسایل نقلیه بنزین سوز اعلام کرد طرح سهمیه بندی بنزین از ساعت صفر روز 24 آبان 98 شروع شد. بر اساس این اطلاعیه قیمت بنزین به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرده است. در ادامه جزئیات طرح سهمیه بندی بنزین را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

جدول میزان سهمیه بنزین هر نوع خودرو

ردیفکاربریمیزان سهمیه بنزین ماهانه (نرخ اول)
1سواری شخصیبنزینی60 لیتر
دوگانه سوز30 لیتر
2تاکسیبنزینی400 لیتر
دوگانه سوز200 لیتر
3موتورسیلکت25 لیتر
4وانت کم مصرفبنزینی200 لیتر
دوگانه سوز60 لیتر
5وانت پر مصرفبنزینی300 لیتر
دوگانه سوز120 لیتر
6آمبولانس500 لیتر

جزئیات افزایش قیمت بنزین

1.‌ نرخ جدید بنزین بر اساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به شرح زیر است:

 • قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای از این پس به ازای هر لیتر 1500 تومان است.
 • قیمت بنزین معمولی غیر سهمیه‌ای به ازای هر لیتر 3000 تومان در نظر گرفته خواهد شد.
 • قیمت بنزین سوپر نیز به ازای هر لیتر 3.500 تومان اعلام شده است.

2. از ساعت صفر روز 24 مهر 98 سهمیه کامل ماه آبان سال 1398 تمامی وسایل نقلیه بنزین سوز به کارت سوخت شخصی مالکان واریز شده است و سهمیه خودروهای شخصی به مدت 6 ماه قابل ذخیره خواهد بود. استفاده از سهمیه کارت سوخت فقط با استفاده از کارت هوشمند سوخت شخصی امکان‌پذیر خواهد بود.

3. آن دسته از مالکان وسایل نقلیه که تا به امروز به هر دلیلی کارت سوخت شخصی خود را دریافت نکردند، از ساعت اجرای طرح سهمیه بندی بنزین، سهمیه سوخت این افراد حفظ می‌شود و مالکان از این نظر نگران نباشند.

گفتنی است افرادی که فاقد کارت سوخت هستند، شامل افرادی که تا به امروز برای دریافت المثنی درخواست نداده‌اند، افرادی که مراحل درخواست را انجام دادند و تاکنون کارت سوخت را دریافت نکردند و همچنین آن دسته از افرادی که کارت سوخت برای آنها صادر شده است، اما در باجه معطله شرکت ملی پست قرار دارد، سهمیه این افراد از همین امروز محفوظ و ذخیره می‌شود.

4. نرخ CNG‌ هیچ تغییری پیدا نکرده است.

5. برای مسافربرهایی اینترنتی (تاکسی‌های آنلاین چون اسنپ و تپسی) مشروط به اینکه نرخ‌های خود را از میزان مصوب، به تشخیص وزارت کشور تغییر ندهند، اعتباری معادل سهمیه مصوب به آنها اعطا می‌شود. برای تامین سوخت خودروهای مسافر برخطی و بین‌شهری، آژانس‌های مسافری و آموزشگاه‌های رانندگی نیز شرایط ویژه‌ای در نظر گرفته شده است که به‌زودی اعلام می‌شود.

6. با هدف اینکه مالکان خودروها با اولویت وانت بارها رفاه بیشتری داشته باشند، مقرر شده است وزارت صنعت و سازمان برنامه و بودجه کشور ظرف مدت 1 ماه شرایط تشویقی برای توسعه مصرف CNG‌ در خودروها را تنظیم کرده و توسط شورای اقتصاد به تصویب برسانند.

7. طرح سهمیه بندی بنزین به تمامی خودروهای دستگاه‌های اجرایی دولت موضوع ماده 5 قانون مدیرت خدمات کشور تعلق نخواهد گرفت و خودروها می‌بایست با قیمت هر لیتر 3000 تومان بنزین دریافت کنند.

8. قیمت نفت گاز با کارت سوخت جایگاه‌دار تغییر پیدا نکرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

5 دیدگاه

 1. اقا چه وضعه اینترنت تبریز قطع شده فقط سایتای داخلی میاره

 2. اینترنت استان آذربایجان شرقی قطعه / فقط سایت‌هایی که سرورشون ایرانه باز میشه / هم اینترنت موبایل هم adsl

 3. طرح بعدی که انشالا اجرا خواهد شد و برای رفاه حال ملت عزیز حذف بنزین سهمیه و قیمت آزاد 3000 تومن خواهد بود.
  عجم رو گشنه نگه دارید تا بهشون سروری کنید.

 4. همین بنزین مونده بود ک گرون نکرده بودن اینن ک گوه رف توش
  بخدا از مردم ایران بزدل تر نیس تو فرانسه واسه یه سیاسته غلط نخست وزیرشون تا ۲۰ هفته تظارهرات ب پا بود تو ایران دیگه همین مونده بیان بگن هر نفسی ک میکشی باس هزار تومن بدی و مردمم ک از بس ترسوعن نمیریزن تو خیابون
  چقد دیگه جمع کنین این بند و بساطو پدرمون در اومد

 5. دوستان این صحبت من به یادتون بمونه
  به زودی اینترنت به وضعیت خیلی بدی دچار میشه
  خبرش پیشاپیش رسیده