مایکروسافت کورتانا

مایکروسافت کورتانا فقط تا سال ۲۰۲۰ مهمان اندروید و آی او اس است

شرکت مایکروسافت فقط تا سال ۲۰۲۰ از دستیار مجازی مایکروسافت کورتانا (Microsoft Cortana) در دو پلتفرم اندروید و آی او اس پشتیبانی خواهد کرد. این تاریخ، پایان عمر دستیار مجازی کورتانا به عنوان یک اپلیکیشن موبایلی مستقل است!

در حالی که دو دستیار گوگل اسیستنت و الکسا به لطف اسپیکرهای هوشمند محبوبی نظیر گوگل هوم و آمازون اکو نخستین نام‌هایی هستن که وقتی فردی به دنبال یک دستیار مجازی است به ذهنش خطور می‌کند،‌ اما نباید دستیار مجازی مایکروسافت که با نام کورتانا فعالیت می‌کند را نیز فراموش کرد. چندید پس از فعالیت آن در ویندوز، مایکروسافت دستیار خود را در قالب یک اپلیکیشن موبایلی برای دو پلتفرم اندروید و آی او اس نیز عرضه کرد.

اما متاسفانه کاربران مایکروسافت کورتانا در اندروید و آی او اس فقط می‌توانند تا سال چند ماه دیگر از آن بهره‌مند شوند و از آن پس،‌ دیگر از سوی توسعه دهنده پشتیبانی نخواهند شد. مایکروسافت در یک پست وبلاگی نوشته است که پشتیبانی از دو پلتفرم اندروید و آی او اس فقط تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۱ بهمن ۹۸) انجام خواهد گرفت! در این پست،‌این چنین آمده است:

برای کمک به سودمند کردن دستیار دیجیتالی شما، ما در حال ادغام کورتانا در برنامه‌های محوری Microsoft 365 هستیم. به عنوان بخشی از این تکامل، ما از اپلیکیشن کورتانا فقط تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ در دو بازار اندروید و آی او اس پشتیبانی می‌کنیم. پس از آن، تمام محتوای شما نظیر یادآورها و لیست‌هایتان دیگر در اپلیکیشن کورتانا یا مایکروسافت لانچر کارایی نخواهند داشت، اما همچنان از طریق این دستیار در ویندوز می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

مایکروسافت کورتانا دیگر یک اپلیکیشن مستقل موبایلی نیست!

در حالی که مایکروسافت موفقیتی را در بخش سخت افزاری بازار موبایل تجربه نکرد، تلاش می‌کند با عرضه‌ی اپلیکیشن برای پلتفرم‌های مختلف بتواند در بازار حضور داشته باشد. حال علیرغم اینکه این شرکت ردموندی به بازار موبایل علاقه‌مند است، اما عجیب است که دیگر نمی‌خواهد دستیار مجازی خودش را به عنوان یک اپلیکیشن مستقل در گوشی‌های هوشمند داشته باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*