هواوی میت 30 پرو

هواوی میت 30 پرو طبق اعلام سایت iFixit آسان‌تر از رقبا تعمیر می‌شود

طبق اعلام سایت معتبر iFixit گوشی هواوی میت 30 پرو آسان‌تر از رقبا قابل تعمیر است که چنین موضوعی پرچمدار هواوی را در سطح بالاتری از رقبا قرار می‌دهد.

طراحی گوشی های هوشمند در سال‌های اخیر همواره پیچیده‌تر شده و در نتیجه تعمیر یا تعویض قطعات داخلی آن‌ها نیز بسیار سخت شده است. گوشی‌های کلاس پرچم‌دار معمولا از آزمون تعمیرپذیری iFixit امتیاز خوبی نمی‌گیرند. با این حال Huawei Mate 30 Pro به عنوان پرچم‌دار هواوی توانسته عملکرد خوبی در این زمینه داشته باشد و نمره خوب 5 از 10 را از آزمون تعمیرپذیری iFixit دریافت کند.

قابلیت تعمیرپذیری هواوی میت 30 پرو

شاید بتوان گفت نمایشگر Waterfall این دستگاه، سخت‌ترین مانع بر سر راه تعمیر این گوشی هوشمند باشد؛ اما طبق گفته‌ی iFixit این موضوع، مشکل خاصی را ایجاد نمی‌کند چراکه می‌توان بدون نیاز به خروج باتری، نمایشگر را از دستگاه جدا و تعویض کرد.

از سویی دیگر بر خلاف بسیاری از گوشی‌های هوشمند سال 2019 که از اتصال جداگانه برای دیجیتایزر و نمایشگر استفاده می‌کنند، گوشی میت 30 پرو به یک کانکتور واحد و کوچک در این بخش مجهز شده است.

هواوی میت 30 پرو

هواوی میت 30 پرو در زمینه سهولت جداسازی قطعات، امتیاز بسیار خوبی را کسب کرده است؛ چرا که تقریبا تمام بخش‌ها و قطعات داخلی این گوشی ساختاری ماژولار دارند و می‌توانند به صورت مجزا جایگزین یا تعویض شوند. از طرف دیگر استفاده از پیچ‌های استاندارد فیلیپس باعث شده خبری از چسب زیاد در ساختار گوشی یا نیاز به استفاده از چند ابزار و پیچ‌گوشتی مختلف نباشد.

هواوی میت 30 پرو

به گفته متخصصان وب‌سایت iFixit، گوشی هواوی میت 30 پرو دارای قطعات پیشرفته متعدد و همچنین ساختاری ماژولار است. از نظر آن‌ها همین امر دلیلی برای حذف جک 3.5 میلی‌متری صدا از این دستگاه شده است.

در مقایسه با سایر پرچمداران فعلی بازار، مانند گلکسی نوت 10 پلاس (با امتیاز 3 از 10) یا Pixel 4 XL (با امتیاز 4 از 10) امتیاز 5 از 10برای هواوی میت 30 پرو، نمره قابل توجهی برای یک پرچم‌دار سال 2019 محسوب می‌شود.

هواوی میت 30 پرو

استفاده هواوی از سخت افزار تراز اول و ارتقا یافته، طراحی چشم‌نواز، نمایشگر با کیفیت و دیگر ویژگی‌های گوشی‌های سری Huawei Mate 30 باعث نشده این شرکت به دقت ساخت و طراحی قسمت‌های داخلی آن بی‌توجه باشد. مصداق بارز این موضوع را می‌توان مادربرد دستگاه دانست که به گفته iFixit، طوری طراحی شده که فضای خالی بدنه دستگاه را پر کند.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*