کایرین 1020

کایرین ۱۰۲۰ انتظار می‌رود ۵۰ درصد نسبت به نسل قبل بهتر عمل کند

زمان زیادی از معرفی تراشه کایرین ۹۹۰ نمی‌گذرد، اما شایعاتی در مورد نسل بعد تراشه‌ اختصاصی هواوی یعنی کایرین ۱۰۲۰ به گوش می‌رسد که نشان از بهبود قابل توجه عملکرد آن در مقایسه با نسل قبل دارد.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، تراشه جدید هواوی که با اسم رمز بالتیمور (Baltimore) شناخته می‌شود، از لحاظ عملکرد با بهبود قابل توجهی در مقایسه با کایرین ۹۹۰ همراه خواهد بود. گفته می‌شود که کایرین ۱۰۲۰ (Kirin 1020) نسبت به نسل قبل ۵۰ درصد سریع‌تر عمل می‌کند.

تغییرات تراشه کایرین ۹۹۰ نسبت به مدل ۹۸۰ عمدتا به کاهش مصرف انرژی و پشتیبانی از شبکه نسل پنجم مربوط می‌شد، اما به لطف معماری ۵ نانومتری و هسته‌های جدید ARM Cortex-A78، انتظار می‌رود که کایرین ۱۰۲۰ بسیار سریع‌تر از نسل قبل خود باشد.

جالب اینجاست که کایرین ۱۰۲۰ تنها تراشه پرچمداری است که از معماری Cortex-A78 استفاده خواهد کرد و هسته‌های Cortex-A77 را کنار می‌گذارد. برای مقایسه، کایرین ۹۹۰ از هسته‌های Cortex-A76 استفاده می‌کند و تراشه‌های جدید سری Dimensity 1000 مدیاتک و همچنین تراشه جدید کوالکام یعنی اسنپ دراگون ۸۶۵ از هسته‌های Cortex-A77 بهره می‌برند.

از همین رو انتظار داریم که هواوی میت ۴۰ پرو سال آینده با قوی‌ترین و کم‌مصرف‌ترین تراشه موجود در بازار قبل از شروع رقابت در سال ۲۰۲۱ عرضه شود. متأسفانه در حال حاضر جزئیات بیشتری در مورد غول جدید هواوی در رده تراشه‌های موبایل در دسترس نیست.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. چخبره ۵۰درصد بهتر الان الان۹۹۰خودش غول قول هاست پیکه از این بهتر