قطعی اینترنت

قطعی اینترنت در پنجشنبه ۲۸ آذر ۹۸ ؛ دلیل اختلال اینترنت چیست؟

صبح امروز پنجشنبه ۲۸ آذر ۹۸ برخی از کاربران در ایران برای دسترسی به اینترنت بین‌المللی با اختلال و قطعی مواجه شدند، اما دلیل قطعی اینترنت در ۲۸ آذر چیست و چه زمانی برطرف می‌شود؟

سجاد بنابی، عضو هیئت‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در صفحه شخصی توییتری خود در خصوص دلیل قطعی اینترنت در ۲۸ آذر ۹۸ نوشت در ساعت ۱۱:۱۵ صبح امروز ۶۵۰ گیگابیت برثانیه از ظرفیت اینترنت ورودی کشور به دلیل قطعی مسیرها در بخش اروپایی با قطعی و اختلال مواجه شده است. وی افزود بسیاری از کاربران کشورهای همسایه با همین مشکل مواجه‌اند. سجاد بنایی تاکید کرد این اختلال اینترنت با تلاش همکاران من در شرکت ارتباطات زیرساخت در حال برطرف‌سازی است و پس از رفع کامل قطعی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

قطعی اینترنت به خارج از ایران مربوط می‌شود!

این عضو هیئت‌مدیره شرکت ارتباطات زیر ساخت عنوان کرد دلیل این قطعی به دو نقطه در اروپا یکی در بخارست و دیگری به قبل از مونیخ مربوط می‌شود که به دلیل اتفاقی که بر مسیر فیبر تامین‌کنندگان ارتباطات رخ داد، سرویس‌دهندگان بزرگ بین‌المللی چون گوگل با مشکل مواجه شده‌اند، از این رو قصد داریم با جابه‌جا کردن کاربران به مسیرهایی که در غرب و جنوب سالم هستند، مشکل اینترنت کاربران را برطرف سازیم.

تایید نت بلاکس از اختلال اینترنت در جهان

قطعی اینترنت

نت بلاکس، که همواره اتصالات کاربران جهان به اینترنت را رصد می‌کند، در صفحه رسمی توییتری خود اعلام کرد خدمات گوگل، جیمیل و یوتیوب در چند کشور از ساعت ۷:۳۰ صبح به مدت چند ساعت با اختلال و قطعی مواجه شده که دلیل آن به فیلترینگ از سوی دولت‌ها مربوط نیست، بلکه یک مشکل جهانی بوده که در حال برطرف شدن است.

اختلال اینترنت چه زمانی برطرف می‌شود؟

نائب رئیس هیئت‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در این خصوص اعلام کرد هم‌اکنون فقط ۳۰ درصد از آی پی‌ها داخلی با مشکل قطعی اینترنت مواجه‌اند که بسیاری از آنها به اینترنت همراه مربوط بوده و اینترنت‌های خانگی با مشکلات کمتری مواجه هستند. وی افزود تا ساعاتی دیگر مشکل قطعی در شبکه داخلی کشور برطرف می‌شود؛ در واقع قصد داریم این کاربران که با قطعی مواجه هستند را به مسیرهای جایگزین سالم چون بخش از ترکیه، جمهوری آذربایجان، عمان و قطر منتقل کنیم.

به‌روزرسانی ۱:

اینترنت به شرایط عادی بازگشت

نائب رئیس هیئت‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در جدیدترین اظهارنظر خود اعلام کرد توانستیم با ایجاد مدار پشتیبان و اصلاح مسیرهای فیبر بین‌الملل، از دقایقی قبل دسترسی کاربران به اینترنت را به شرایط عادی برگردانیم

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. اینها اگه بگن ماست سفیده من باور نمی‌کنم

  2. از این میترسم ب اینترنت ملی ربط داشته باشه