صنعت خودرو ترکیه

صنعت خودرو ترکیه چگونه شکوفا شد؟

چند روز پیش شاهد رونمایی از خودرو ملی ترکیه بودیم که از پیشرفت این کشور در صنعت خودرو حکایت داشت. از این رو قصد داریم دلایل شکوفا شدن صنعت خودرو ترکیه را بررسی کنیم.

کشور ترکیه در هفته گذشته از نخستین خودرو ملی خود پرده برداشت که در مراسم رونمایی از این خودرو رئیس‌جمهور ترکیه نیز حضور داشت. برای این خودرو نام دوریم را انتخاب کردند که معنای آن در زبان ترکی استانبولی انقلاب است. در چنین شرایطی این سوال مطرح می‌شود که کشور ترکیه با نداشتن پیشینه خودروسازی چگونه توانسته است اولین خودرو ملی خود را تحت عنوان کراس اوور الکتریکی دوریم به تولید برساند؟ در ادامه به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

دلیل شکوفا شدن صنعت خودرو ترکیه

بدون شک ایجاد شرایط حضور خودروسازان بین‌المللی یکی از دلایل اصلی شکوفا شدن صنعت خودرو ترکیه محسوب می‌شود. در واقع ترکیه از سال ۲۰۰۰ و با شروع قرن ۲۱ برای تحول صنعت خودرو خود اقدامات متعددی را انجام داد و برای حضور سرمایه‌گذاران نیز مقدماتی را مهیا ساخت. با توجه به موقعیت جغرافیایی استراتژیک ترکیه، شرکت‌های فعال در صنعت خودروسازی بین‌المللی نیز از فرصت حضور در این کشور استقبال کردند. چنین اقداماتی باعث شد تا ترکیه در سال ۲۰۱۸ آمار صادرات ۳۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری قطعه و خودرو را به خود اختصاص دهد. این مقدار از صادرات باعث شد تا صنعت خودرو ترکیه به بزرگ‌ترین صنعت صادراتی در این کشور تبدیل شود.

در حال حاضر کشور ترکیه به ۸ کشور اروپایی و آمریکا بیش از ۱ میلیارد دلار صادرات دارد. بررسی‌ها حاکی از آن است که فراهم کردن تسهیلات ویژه برای سرمایه‌گذاران حوزه صنعت خودرو طی ۲۰ سال گذشته باعث شد تا ۸ برند بین‌المللی خودروساز خطوط مونتاژ خود را در ترکیه تاسیس کنند. بر اساس آمار از ۱۰۰ دستگاه خودرو تولید شده در کشور ترکیه، ۸۳ دستگاه به سایر کشورها صادر می‌شود.

شرکت رنو به عنوان یک شرکت خودروسازی بزرگ در جهان به صورت سالانه ۳۵ هزار دستگاه خودرو و ۷۵۰ هزار موتور را در ترکیه به تولید می‌رساند که در ایجاد اشتغال در این کشور نیز سهم زیادی را به خود اختصاص داده است. به گونه‌ای که هم‌اکنون ۶ هزار و ۳۰۰ نفر در شرکت رنو که در بورسا ترکیه فعال است، اشتغال دارند. شرکت فیات نیز حدود ۹ هزار نیروی کار را استخدام کرده است و به صورت سالانه ۴۵۰ هزار دستگاه از محصولات خود را در کشور ترکیه به تولید می‌رساند. علاوه بر آن، تنها مرکز تحقیقاتی فیات در خارج از ایتالیا نیز در ترکیه احداث شده است.

دو برند آلمانی مرسدس بنز و مان (MAN) نیز خودروهای سنگین خود را در ترکیه تولید می‌کنند. شرکت مرسدس بنز برای ساخت خودروهای سنگین خود در ترکیه حدود ۱ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری کرده است که به واسطه این سرمایه‌گذاری، ۶ هزار نفر در خطوط مونتاژ این برند آلمانی اشتغال دارند. مرسدس بنز از سال ۱۹۷۰ ترکیه را به عنوان پایگاه صادراتی خود برگزیده است. همچنین دیگر برند آلمانی یعنی مان (MAN) نیز کارخانه تولیدی اتوبوس‌سازی خود را در ترکیه احداث کرده است که در این کارخانه ۲ هزار نفر اشتغال دارند و نتیجه آن تولید سالانه ۲ هزار دستگاه اتوبوس است. شرکت ژاپنی تویوتا نیز با انجام سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری در ترکیه توانسته است ۳ هزار و ۵۰۰ نیروی کار استخدام کند تا به صورت سالانه ۲۸۰ هزار دستگاه خودرو را به تولید برساند.

شرکت هوندا هم به عنوان یک خودروساز ژاپنی دیگر در ترکیه حدود ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده است که با ۱ هزار و ۵۰۰ نفر نیروی کار به صورت سالانه ۵۰ هزار دستگاه خودرو هوندا سیویک را تولید می‌کند. هیوندای نیز به عنوان بزرگ‌ترین خودروساز کشور کره، کارخانه تولیدی خود را برای صادرات محصولات به اروپا در ترکیه احداث کرده است. این کارخانه با استخدام ۳ هزار نفر به صورت سالانه ۲۴۵ هزار دستگاه خودرو به تولید می‌رساند. شرکت آمریکایی فورد به عنوان تنها برند آمریکایی حاضر در ترکیه یک کارخانه تولیدی را احداث کرده و سالانه ۴۱۵ هزار دستگاه خودرو تولید می‌کند. گفتنی است شرکت فورد بزرگ‌ترین مرکز تحقیقاتی خود را نیز در ترکیه به ثبت رسانده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

۲ دیدگاه

  1. کشوری می تونه در صنعت خودروسازی، قدرتمند عمل کنه که توانایی ۱۰۰ درصدی داخلی سازی رو داشته باشه

    اما تو ایران این دو شرکت دارن چپاول می کنند

    ترکیه هم با مونتاژ به هیچ جا نمی رسه

    با سپاس