واردات خودرو

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو: واردات خودرو در سال ۹۹ آزاد خواهد شد

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اعلام کرد با توجه به اینکه نمایندگان مجلس برای آزادسازی واردات خودرو پیگیری‌های متعددی را انجام داده‌اند، احتمال رفع ممنوعیت واردات خودرو در سال ۹۹ وجود دارد.

مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو از احتمال آزادسازی واردات خودرو در سال ۹۹ خبر داد و گفت برخی از نمایندگان مجلس برای رفع ممنوعیت واردات ماشین در سال ۹۹ پیگیر هستند که با به نتیجه رسیدن این پیگیری‌ها شاهد رفع انحصار ۱۰۰ درصدی بازار خواهیم بود. وی افزود در حال حاضر دولت آنچه باید به واردکنندگان خودرو و تقاضای خودروهای وارداتی توجه نکرده است، اما باید منتظر بمانیم تا نتیجه پیگیری نمایندگان در این حوزه مشخص شود.

تاثیر واردات خودرو بر فروش خودروهای داخلی

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در ادامه بیان کرد بر این باورم که در سال ۹۹ شاهد آزادسازی واردات ماشین خواهیم بود که چنین اقدامی باعث می‌شود دولت بتواند از آن به عنوان منابع درآمدی خود استفاده کند. وی افزود در خصوص ممنوعیت واردات ماشین بحث خروج ارز از کشور مطرح نیست بلکه موضوع اصلی انحصار بازار خودروهای داخلی است. با عرضه خودروهای وارداتی به بازار، فروش مدل‌های داخلی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و برخی عنوان می‌کنند که مشتری این خودروها متفاوت است، اما من این موضوع را نمی‌پذیرم.

مهدی دادفر در پایان خاطرنشان کرد:

در واقع خودروهای وارداتی قیمت مدل‌های تولید داخلی را تعیین خواهند کرد؛ اگر اکنون تعرفه خودروهای وارداتی را صفر کنیم، یک خودرو ۲۰ هزار دلاری با قیمت ۲۶۰ میلیون تومان قابل خریداری خواهد بود. در این شرایط مردم به سمت خودروهای وارداتی خواهند رفت و استقبال از خودروهای خارجی افزایش پیدا می‌کند. از این رو دولت تصمیم گرفته است با بسته نگه داشتن واردات، قیمت خودروهای داخلی را در سطح بالا نگه دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. چیزی نمیشه گفت….
    فقط خاک بر سر مسئولین احمق و خاک بر سر ملت نفهم….

  2. اخه مسلمون چرا تا وقتتی پرایده ۶۰ ملیونی و پارس ۱۵۰ ملیونی هس مردم برن بنز بخرن برن لکسوس بخرن برن فراری بخرن
    تا وقتی دولت با فروشه همچین اشغالایی درامد تریلون تومانی داره خب مگه مغزه خر خورده واردات روازاد کنه؟؟؟؟ اصلا کی گفته ک ما باید ماشین بسازیم؟ کی گفته ک باس ما ماشین بسازیم وقتی بلد نیستیم چرا میایم جلو و دست ب همچین کاری میزنیم ک جونه هزار نفرو ب خطر بندازیم؟