دوربین موبایل

بروز شواهدی از یک گوشی مرموز با دوربین ۲۵۶ مگاپیکسلی

یک افشاگر چینی، تصویری را به اشتراک گذاشته است که از وجود دوربین ۲۵۶ مگاپیکسلی در یک گوشی هوشمند خبر می‌دهد. البته از نام یا مدل این موبایل مرموز بی‌خبریم.

صنعت گوشی‌های هوشمند در بخش دوربین با سرعت زیادی در حال رشد است. امروزه اکثر پرچمداران از سنسور اصلی ۴۸ یا ۶۴ مگاپیکسلی استفاده می‌کنند و حتی اخیرا سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی سامسونگ وارد محصولات شیائومی شد. حالا ظاهرا گوشی رکوردشکن دیگری با یک دوربین ۲۵۶ مگاپیکسلی در راه است.

البته هنوز هیچ گزارشی از ساخت سنسور ۲۵۶ مگاپیکسلی منتشر نشده؛ ولی بلاگر معروف چینی (Digital chat station) عکسی را منتشر کرده است که رابط کاربری دوربین یک گوشی را در حالت ۲۵۶MP نشان می‌دهد. اگر وجود سنسور ۲۵۶ مگاپیکسلی در این دستگاه واقعیت داشته باشد، در هفته‌های آتی چیزهای بیشتری از آن خواهیم شنید.

دوربین 256 مگاپیکسلی

ناگفته نماند که پیکسل‌های بیشتر، همیشه به معنای تصاویر بهتر نیست و فاکتورهای دیگری هم دخیل هستند؛ ولی هرچه رقم مگاپیکسل یک دوربین بالاتر باشد، شانس گرفتن عکس‌هایی با جزئیات دقیق افزایش می‌یابد.

یکی از رقبای بالقوه برای سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی سامسونگ را باید سنسور ۶۰ مگاپیکسلی IMX686 سونی بدانیم. این سنسور هم مانند رقیب خود برای ترکیب پیکسل‌ها، از فناوری Quad-Bayer استفاده می‌کند. نتیجه کار، خلق تصاویر ۱۵ مگاپیکسلی واقعی است. انتظار می‌رود این محصول سونی، بزرگ‌نمایی فوق‌العاده‌ای را برای دوربین گوشی‌ها به ارمغان بیاورد و در سال جاری، وارد چندین موبایل رده بالا بشود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. احتمالا زیر سر خود سونی باشه