پاسخ مثبت مایکروسافت به درخواست ایرانیان : تقویم فارسی به ویندوز ۱۰ می آید

تقریبا ۲ ماه پیش بود که حضور فعال و چشمگیر ایرانیان در بخش پیشنهادات و در خواست های کاربران برای ویندوز ۱۰ یا همان صدای کاربران (uservoice)مایکروسافت ، سرو صدای بسیاری بپاکرد.تا حدی که وب سایت معتبر Theverge هم درخواست ایرانی ها مبنی بر افزودن تقویم فارسی ( هجری شمسی ) به ویندوز را به عنوان یکی از پرطرفدارترین پیشنهادها معرفی کرد.با اینکه ابهامات و شایعات بسیاری درباره واکنش مایکروسافت به درخواست های کاربران ایرانی در فضای مجازی منتشر شد اما اکنون مایکروسافت به یکی از خواسته های ایرانی ها پاسخ مثبت داده و اعلام کرده که تقویم هجری شمسی را به ویندوز خواهد آورد.

آقای Ning Jin-Grisaff ( یکی از مدیران مایکروسافت ) در پاسخ به درخواست افزودن تقویم فارسی به ویندوز گفته :

We are pleased to let you know that Persian calendar support is now in the latest build of Windows 10, available through the Windows Insider Program (http://insider.windows.com). Thank you for all your comments and feedback in helping shape the future of Windows.

خوشحالیم به اطلاع شما برسانیم که پشتیبانی از تقویم فارسی (هجری شمسی ) در آخرین به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ صورت می‌پذیرد. از همه‌ی نظرات و بازخوردهای شما برای کمک کردن به شکل دادن آینده‌ی ویندوز سپاسگزاریم.

یکی از سیاست‌های جدید شرکت مایکروسافت برای ویندوز ۱۰، جمع‌آوری و بررسی نظرات کاربران است. مایکروسافت این سیاست را در راستای عدم تکرار اشتباهات مرتکب شده در عرضه‌ی ویندوز ۸ اتخاذ کرده است. نسخه‌ی قبلی سیستم عامل ویندوز یعنی ۸ و ۸.۱ با مشکلات متعددی از جمله عدم تطبیق با سلیقه‌ی کاربران مواجه شد؛ از این رو مایکروسافت قصد دارد از تکرار این موضوع در نسخه‌ی ۱۰ این سیستم عامل جلوگیری کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. بالاخره استاد مایکروسافت به حرف ملت گوش داد